چین به فیلم Tenet اجازه‌ی اکران می‌دهد

فیلم جدید نولان به یکی از مهم‌ترین بازارهای خود وارد می‌شود

چین به فیلم Tenet اجازه‌ی اکران می‌دهد مهسا سپاهی ۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان
فیلم Tenet

عوامل Tenet اعلام کرده‌اند این فیلم توانسته مجوزهای لازمه‌ی بخش اکران سینمایی را در کشور چین دریافت کند.

با وجود آن‌که منشاء ویروس کرونا از ووهان چین شکل گرفت، به‌نظر می‌رسد این کشور رفته رفته توانسته ریتم ابتلا به ویروس کرونا را کنترل کند و در محدودیت‌های شدیدی که اتخاذ کرده نسبتا موفق باشد. از این رو، از اواخر ماه ژوئیه، دولت چین تصمیم گرفت تا شدت محدودیت‌ها را کمتر کند. پیرو این اتفاق، تعدادی از سینماها و سالن‌های تئاتر توانستند به کار خود ادامه دهند و به اکران فیلم‌ها بپردازند. حالا به‌نظر می‌رسد این کشور با اکران فیلم جدید نولان موافقت کرده و به‌زودی تاریخ آن اعلام می‌شود. لازم به‌ ذکر است که چین یکی از مهم‌ترین بازارهای این فیلم علمی تخیلی را پوشش می‌دهد و اکران آن در این کشور اهمیت زیادی دارد.

همان‌طور که می‌دانید، تاریخ اکران فیلم Tenet بارها به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاده است. تا کنون ۳ بار زمان اکران این عنوان علمی تخیلی به تاخیر افتاده است. بار آخر پس از تعویق تاریخ اکران به ۲۱ مرداد (مصادف با ۱۲ آگوست)، نام این فیلم به‌طور کلی از جدول پخش حذف شد. از طرفی دیگر، جان استنکی مدیرعامل شرکت AT&T، در جریان کنفرانسی که اخیرا برگزار شد تاکید کرد عرضه‌ی دیجیتالی Tenet تا پیش از اکران گسترده اتفاق نخواهد افتاد. در نهایت، استودیوی برادران وارنر بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد اکران بین‌المللی این فیلم تا کمتر از یک ماه دیگر اتفاق میافتد. با این وجود، به‌نظر می‌رسد اکران این فیلم علمی تخیلی در کشور چین مجوزهای لازمه را دریافت کرده است.

داستان فیلم Tenet، جدیدترین اثر کریستوفر نولان، حول دو مامور حرفه‌ای می‎‌چرخد که با استفاده از تکنولوژی وارونگی زمان، از بروز جنگ جهانی سوم جلوگیری می‌کنند. از بازیگران معروفی که در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند می‌توان به جان دیوید واشنگتن (John David Washington)، رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) اشاره کرد.

اکران بین‌المللی Tenet از تاریخ ۵ شهریور (مصادف با ۲۶ آگوست) در ۷۰ کشور جهان از جمله کانادا و تعدادی از کشورهای اروپایی آغاز می‌شود. اکران آن در آمریکا هم از تاریخ ۱۳ شهریور (مصادف با ۳ سپتامبر) شروع خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا