1%
  • 0/10

گزارش: با بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی بازی‌های ویدیویی آشنا شوید!

درآمد بازی‌های موبایلی همچنان روبه افزایش است

گزارش: با بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی بازی‌های ویدیویی آشنا شوید! ۰ ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
بزرگترین توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ویدئویی در جهان

این طور که گزارش شده، شرکت TiMi Studios که تابه‌حال بازی‌های محبوب و پرطرفداری از جمله Call of Duty: Mobile و Honor of Kings را ساخته، در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ میلیارد دلار (۷/۲۳ میلیارد پوند) درآمد داشته و این آن تبدیل به بزرگترین توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ویدئویی در جهان می‌کند.

شرکت TiMi Studios که از زیرمجموعه‌های بزرگ و مهم غول بزرگ چینی صنعت سرگرمی یعنی Tencent است، در سال ۲۰۰۸ میلادی و شهر شنژن جمهوری خلق چین کار خود را شروع کرد و در آن زمان تعدادی بازی را از جمله QQ Speed (GKART / Speed Drifters) ،The Legend of Dragon ،The King of Dazzling Fighters / King of Combat و Assault Fire را برای رایانه‌های شخصی ساخت. سپس این شرکت تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی برای تلفن‌های هوشمند گذاشت و از سال ۲۰۱۳ تعداد زیادی عنوان جدید را منتشر کرده که احتمالا Crossfire Legends ،Honor of Kings ،Arena of Valor ،The King of Fighters: Destiny ،Contra: Return و Call of Duty: Mobile از مهم‌ترین ساخته‌های TiMi Studios باشند.

حالا طبق گزارشی که خبرگزاری رویترز آن را منتشر کرده، می‌توان هم‌اکنون لقب بزرگترین توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ویدئویی جهان را به شرکت TiMi Studios نسبت داد. این گزارش پس از آن منتش شد که شرکت Tencent به صورت رسمی اعلام کرد که از تجارت بخش بازی‌های ویدئویی خود در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵۶/۱ میلیارد ین (۱۷ میلیارد پوند) درآمد کسب کرده است، با این حال این کمپانی اعلام نکرد که درآمد مربوط به هر شرکت و استودیویی که متعلق به آن است چقدر بوده، اما حالا رویترز با استناد به دو منبع که به صورت مستقیم اطلاعاتی را در اختیار این خبرگزاری گذاشته‌اند، گفته که حدود ۴۰ درصد از این درآمد، معادل ۱۰ میلیارد دلار مربوط به شرکت TiMi Studios است. در صورتی که این اطلاعات درست باشند، می‌توان این توسعه‌دهنده‌ی چینی را بزرگترین توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ویدئویی در جهان دانست و با این شرایط می‌توان انتظار داشت که نه تنها این شرکت با قدرت در سال‌های آینده به کار خود در زمینه‌ی ساخت بازی‌های موبایل ادامه بدهد، بلکه می‌تواند پا را فراتر بگذارد و خود را برای توسعه‌های بازی‌های بزرگ و پرهزینه برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها و رقابت با بزرگترین‌های این حوزه آماده کند.

کمپانی Tencent هم‌اکنون از نظر درآمد بزرگترین شرکتی است که در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی بازی‌های ویدئویی فعالیت می‌کند. این غول چینی مالکیت کامل و ۱۰۰ درصدی شرکت‌های Riot Games توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های League of Legends و Valorant، شرکت نروژی Funcom سازنده و ناشر Funcom، شرکت چینی Leyou که سازنده‌ی بازی‌های Warframe و Warframe یعنی Digital Extremes و همچنین توسعه‌هنده‌ی Gears Tactics و Brink یعنی Splash Damage از زیرمجموعه‌های آن هستند و علاوه بر آن استودیوی تازه‌تاسیس و سوئدی Sharkmob را که از اعضای تیم سازنده‌ی سابق مجموعه بازی‌های The Division و Hitman تشکیل شده را دارد. همچنین در شرکت Supercell سازنده‌ی بازی‌های Clash of Clans ،Clash Royale و Brawl Stars و شرکت Epic Games توسعه‌هنده و ناشر Fortnite، کمپانی Tencent سهام قابل توجه و زیادی دارد. این کمپانی همچنین در سال‌های اخیر در شرکت‌های دیگری از جمله Dontnod Entertainment ،Krafton، Activision Blizzard ،Ubisoft ،Paradox Interactive ،Klei Entertainment و PlatinumGames سرمایه‌گذاری کرده و همچنان به سرمایه‌گذاری‌های خود ادامه می‌دهد. همین ماه گذشته بود که Tencent خبر از سرمایه‌گذاری خود در شرکت Bohemia Interactive، سازنده‌ی بازی‌های ARMA ،Argo ،DayZ و Vigor داده بود.

جدیدترین ساخته‌ی شرکت TiMi Studios یعنی بازی Call of Duty: Mobile روی تلفن‌های هوشمند با سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است، البته شما می‌توانید به شکل کاملا قانونی و با موس و کیبورد، این عنوان را روی رایانه‌های شخصی اجرا کنید. برای اطلاع از نحوه‌ی انجام این کار می‌توانید به مقاله «آموزش اجرای Call of Duty: Mobile روی رایانه‌های شخصی» مراجعه کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments