بازی کال آف دیوتی موبایل

هر آن‌چه باید از بخش چندنفره بازی Call of Duty: Mobile بدانید

۱۰ نکته برای برنده شدن در بخش چندنفره

بخش چندنفره‌ی بازی کالاف دیوتی موبایل با حالت‌های مختلفی مثل Team Deathmatch، Frontline، Free For All و… می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این بازی باشد؛ در حالت چندنفره یا مولتی‌پلیر می‌توانید به‌همراه یک گروه ناشناس یا تیمی متشکل از دوستان‌تان به جنگ گروه دیگری بروید با رسیدن به امتیاز معین نبرد را برنده شوید و جایزه‌های مختلفی دریافت کنید. یکی دیگر از جذابیت‌های بخش چندنفره بازی کالاف دیوتی موبایل این است که شما می‌توانید با Loadoutهای مختلف وارد مسابقه شوید و حتی در میان مسابقه بعد از هربار مردن و موقع برگشت به زمین نبرد، Loadout خود را تغییر دهید و با یک ظاهر جدید و اسلحه‌ی تازه به جنگ رقیب بروید. در این مطلب قصد داریم تا ۱۰ نکته برای برنده شدن و بهتر بازی کردن حالت چندنفره بازی Call of Duty: Mobile را با شما در میان بگذاریم!

XP بیش‌تر مساوی است با امکانات بیش‌تر

یکی از پاداش‌هایی که در بازی کال آف دیوتی موبایل می‌توانید از راه‌های مختلفی به‌دست آورید XPها هستند. هرچه XPهای بیش‌تری به‌دست آورید، به مراحل بالاتری می‌روید و به قسمت‌های بیش‌تری از Loadoutها و امکانات بیش‌تری دست پیدا می‌کنید و این‌ها مساوی با یک بازی حرفه‌ای تر و قوی‌تر است. با پنج Loadout مختلف که هرکدام شامل مهارت‌ها و مهمات مختلف است، به نقشه‌های مجزا سر بزنید و کنترل بازی را در دست بگیرید. چگونه در بخش بتل رویال بازی کال آف دیوتی موبایل شانس بیشتری داشته باشیم؟

هوشمندانه اسلحه انتخاب کنید

کلاس اسلحه‌هایی که بسته به هر نقشه در بازی انتخاب می‌کنید باید متفاوت باشد، چرا که اسلحه‌ها قابلیت‌های متفاوتی دارند و هرکدام برای یکی از نقشه‌های بازی Call of Duty: Mobile مناسب است؛ برای مثال SMGها یا همان مسلسل‌ها برای نقشه‌هایی مثل Hijacked، Killhouse و Nuketown فوق‌العاده‌اند. چرا که میزان پخش شدن دشمنان در زمین، متراکم و با فاصله‌های نزدیک‌تر است اما جنگیدن در نقشه‌هایی مانند Crossfire، با سلاح‌های دوربرد نتایج بهتری در بازی کالاف دیوتی موبایل به شما خواهد داد.

امکان انتخاب ۵ Loadout متفاوت

ارتقا دادن سلاح فراموش نشود

مانند XPها که برای بالا بردن مرحله شما در بازی کاربرد دارند، کارت‌های XP که در سه رنگ سبز و آبی و بنفش در بازی پیدا می‌شوند به‌درد ارتقا دادن اسلحه‌های‌تان می خورند و پیدا کردن‌شان کار بسیار ساده‌ای است و راه‌های مختلفی دارد. ارتقا دادن اسلحه‌ها با کارت XP، می‌تواند چیزهایی مانند خشاب اضافه، اسکوپ و گریپ به اسلحه‌تان اضافه کند تا استفاده از آن سریع‌تر و راحت‌تر شود و بتوانید امتیاز بیش‌تری کسب کنید.

در بازی کالاف دیوتی موبایل بی‌حرکت نمانید

در حالت چندنفره بازی Call of Duty: Mobile برخلاف حالت‌های دیگر، امکان این‌که مدتی را بی‌حرکت بمانید و یک نقطه ثابت برای کشتن حریف پیدا کنید ندارید، چرا که رادارهای UAV چندوقت یک‌بار فعال می‌شوند و مکان سربازان حریف را با نقاط قرمز روی نقشه نمایان می‌کنند. برای این‌که به‌راحتی توسط تیم سربازان حریف پیدا نشوید، مداوم حرکت کنید و سعی کنید روی مهارت شلیک در حرکت بیش‌تر کار کنید. اگر حین دویدن از حرکت اسلاید یا سر خوردن (جهت جلو و دکمه نشستن) استفاده کنید می‌توانید با یک حالت سریع و افسانه‌ای هم به حریف شلیک کنید هم از شلیک سربازان تیم مقابل در امان بمانید.

با XP کارت‌ها سلاح خود را ارتقا دهید

روی زانوها بنشینید

سعی کنید بیش‌تر مواقع بازی را روی حالت نشسته به‌روی زانوها بگذرانید؛ این حرکت باعث می‌شود تا در لحظه اول حریف را گیج کنید و از دید او مخفی بمانید و بتوانید زودتر شلیک کنید. می‌توانید برای سریع‌تر حرکت کردن درحالت نیمه‌نشسته از پرک Skulker نیز استفاده کنید. برد یا باخت در بازی کالاف دیوتی موبایل ارتباط زیادی با نحوه‌ی ایستادن یا نشستن شما دارد.

استفاده مفید از سلاح جانبی

در قسمت Loadout یک کلت یا هفت‌تیر مناسب به‌عنوان سلاح جانبی انتخاب کنید و آن را ارتقا دهید؛ عوض کردن اسلحه در هرج و مرج و شلوغی از پرکردن مجدد تیرها سریع‌تر است و اگر دشمنان حین خالی شدن اسلحه به شما نزدیک شوند، دیگر دست‌پاچه نمی‌شوید و سریع کنترل بازی را در دست می‌گیرید. یادتان نرود که در بازی Call of Duty: Mobile از صدا خفه‌کن برای سلاح جانبی استفاده نکنید، چرا که برد اسلحه را به‌شدت کاهش می‌دهد.

نارنجک‌ها، منجی میدان جنگ

استفاده از نارنجک‌ها در زمان هرج و مرج، کار سختی است اما در نقشه‌های بازتر وقت استفاده از آن‌ها هم وجود دارد. پرتاب نارنجک می‌تواند به‌راحتی حواس سربازان حریف را پرت کند و علاوه‌ بر آسیب زدن به ‌آن‌ها، برای‌تان کمی وقت بخرد؛ فقط حواس‌تان باشد که به سمت نارنجکی که خودتان پرتاب کردید ندوید! نارنجک‌های چسبی هم می توانند کمک بسیار بزرگی باشند؛ آن‌ها را به نزدیک درهای ورودی و معبرها بچسبانید تا هرکدام از سربازهای دشمن با رد شدن از این مکان‌ها به درک واصل شوند!

نقاط استراتژیک نقشه‌ها را در بازی Call of Duty: Mobile پیدا کنید

Scorestreakهای دوست‌داشتنی

سمت چپ اسلحه‌ها، Scorestreakهای دوست‌داشتنی در بازی کالاف دیوتی موبایل به کمک شما می‌شتابند. سه Scorestreak مناسب انتخاب کنید، با تعداد کشته‌ها امتیاز بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید. کارآمدترین Scorestreakها Hunter killer drone، Predator Missile و Sentry gun هستند که برای باز شدن به امتیاز کمی نیاز دارند و صدمات زیادی وارد می‌کنند. Scorestreakها با استفاده به موقع و درست می‌توانند تعداد کشته زیادی برای شما دست‌ و پا کنند.

توپ را در زمین دشمن بیاندازید

با هم‌تیمی‌های‌تان هماهنگ شوید و در حالت‌هایی مثل Team Deathmatch و Frontline تا جایی که می‌توانید به سمت زمین تیم مقابل پیش‌روی کنید؛ این کار باعث می‌شود تیم مقابل صبر و زمان خود را از دست بدهد و با هول شدن موقعیت مناسبی برای برد تیم شما ایجاد کند. تیم خود را از نقاط استراتژیک نقشه پشتیبانی کنید تا برنده‌ی میدان باشید.

انتخاب Loadout مناسب

آخرین و مهم‌ترین نکته که قبل‌تر هم درمورد آن گفته شد، انتخاب Loadout صحیح نسبت به هر نقشه است. به Loadout هم‌تیمی‌های خود نیز دقت کنید و سعی کنید به یک ترکیب مناسب با تیم‌ها و نقشه‌های مختلف دست پیدا کنید. ممکن است در برخی نقشه‌ها مثل Crossfire از Loadout اسنایپر جواب بهتری بگیرید؛ پس بد نیست که هر ۵ نفر تیم با Loadout مخصوص اسنایپر پا به میدان جنگ بگذارند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا