بهترین اتچمنت سلاح Call of Duty: Mobile

معرفی بهترین اتچمنت سلاح Call of Duty: Mobile در فصل جدید

بهترین ترکیب سلاح برای برنده شدن

پیدا کردن بهترین اتچمنت سلاح Call of Duty: Mobile قاعدتا کاری است که ابتدای هر فصل با توجه به نرف و باف‌هایی که به صورت رسمی هم اعلام می‌شود باید انجام دهید. به همین منظور نیز در این مطلب قصد داریم تا با شروع فصل اول از سال ۲۰۲۲ کالاف دیوتی موبایل که از ۲۹ دی (19 January) شروع شده است، بهترین اتچمنت‌ها برای ده تفنگ مختلف بازی را در اختیار شما قرار دهیم.

زمانی که برای اولین بار بازی Call of Duty: Mobile عرضه شد، جزئیات آن بسیار پایین بوده و عملا یک پورت ساده از عناوین کنسولی سری به حساب می‌آمد که از خود توان شروع دوره‌ای خاص را ندارد. با این وجود، از طرف دیگر عنوان رایگان Warzone در حال رشد بود و با پیشرفت آن، بسیاری از المان‌های آن بازی به نسخه موبایلی هم اضافه شد.

برای مثال، اولین و مهم‌ترین جزئیات اضافه شده که واقعا روح تازه‌ای را به کالاف دیوتی موبایل داد، بدون شک اضافه کردن انیمیشن کامل Reload یا همان تعویض خشاب سلاح و همچنین حالت دست گرفتن آن‌ها بود که می‌توان گفت کاملا از Modern Warfare و Warzone قرض گرفته شده بود. اما تغییر بزرگ و تعیین کننده، اضافه کردن سیستم Gunsmith در فصل نهم سال پیش بود که همه چیز را عوض کرد!

از زمانت اضافه شدن سیستم Gunsmith در واقع کاربران سعی می‌کنند تا همیشه بهترین اتچمنت سلاح Call of Duty: Mobile را پیدا کرده و سازندگان نیز با تغییر مداوم متا بازی، آن را به یک بخش پویا تبدیل  کرده‌اند. در این بازی، شما روی هر کدام از سلاح می‌توانید تعداد پنج اتچمنت را سوار کنید، اما نحوه چیدن آن‌ها و دیدن ضررها و نفعی که هرکدام دارند، قطعا روی انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود.

با این وجود، همیشه یک روش خوب برای چیدن ترکیب‌های برتر در بازی وجود دارد تا بتوانید ضمن اضافه کردن کنترل و دقت کافی به سلاح، آن را کمی سبک‌تر کرده یا به میزان آسیب‌رسانی یا برد آن اضافه کنید. اکنون نیز با شروع فصل جدید از سال سوم عرضه جهانی، می‌توانید بهترین اتچمنت سلاح Call of Duty: Mobile را در ادامه تماشا کنید.

اتچمنت سلاح PPSh-41

سلاح PPSh-41 در حقیقت یکی از دو سلاح تازه‌ای است که در فصل جدید کالاف دیوتی موبایل به این بازی اضافه شده و در حال حاضر به عنوان یک گان متا واقعا عجیب، دشمنان را از برد نزدیک و دور مورد تکه پاره می‌کند! با این وجود اگر اتچمنت خوبی را روی این سلاح تازه به دوران رسیده که البته از جنگ جهانی دوم آورده شده سوار نکنید، شاید لگد سنگین آن کمی آزار دهنده باشد.

در واقع می‌توان گفت که PPSh-41 تنها مشکل اصلی و حیاتی که دارد، لگد بالا خواهد بود. اما در بهترین اتچمنت این سلاح در بازی Call of Duty: Mobile می‌توان این مسئله را هم برطرف کرد. بدین ترتیب، همانطور که در تصویر می‌بینید، از Underbarrel مدل Resilient Foregrip استفاده شده که بهترین کاربرد را در گرفتن لرزش عمودی و افقی سلاح دارد. سپس لیزر OWC Tactical با گرفتن پخش شدن تیر هنگام هدف‌گیری، بیشترین دقت را به این سلاح اضافه خواهد کرد.

دقت کنید که برای افزایش برد سلاح PPSh-41 در اینجا از صداخفه‌کن مدل Monolithic استفاده شده و Barrel مدل Guerilla Light Short سبک بودن و سرعت هدف‌گیری را در کنار OWC Skeleton Stock تضمین خواهد کرد.

اتچمنت سلاح QQ9

به جرات می‌توان گفت که سلاح QQ9 تفنگی برای هر فصل است! ابتدا زمانی که به تازگی معرفی شده بود، می‌توانستید با خشاب کالیبر بالای آن هر دشمنی که می‌بینید از سر راه خود بردارید؛ آن هم فقط با سه تیر به بالا تنه! با این وجود رفته رفته کمی متا این سلاح نیز افت کرد و در نهایت، شاهد رسیدن آن به حالتی هستیم که هنوز هم کاربردی است، اما دیگر ابرقدرت سابق نیست. با این حال می‌توان گفت بهترین اتچمنت سلاح QQ9 در فصل جدید بازی Call of Duty: Mobile ترکیبی است که در تصویر فوق می‎‌بینید.

احتمالا می‌دانید که لگد سلاح QQ9 یکی از سختی‌های استفاده از آن است؛ به همین منظور، در اینجا از Stock مدل MIP Strike Stock استفاده شده تا هم لرزش عمودی و هم افقی سلاح به خوبی کنترل شود. برای افزایش برد نیز از یک اتچمنت همیشه کاربردی به نام Monolithic Suppressor استفاده شده است. حال برای اینکه سرعت هدف‌گیری کاسته شده به خاطر استفاده از Monolithic و MIP جبران شود، می‌توان از لیزر OWC Tactical استفاده کرد.

همچنین در نظر داشته باشید که Rear Grip مدل Granulated به شدت روی نقطه‎‌زنی سلاح QQ9 تاثیر داشته و همچنین بهتر است همیشه از خشاب 45 Round Extended استفاده کنید؛ چراکه خشاب افزایش آسیب‌رسانی این تفنگ با توجه به پایین آوردن سرعت تیراندازی، آن را عملا ضعیف می‌کند و مثل سال گذشته خوب نیست.

اتچمنت سلاح DR-H

سلاح DR-H را می‌توان یک کپی از Scar-H در عناوین مختلف سری Call of Duty دانست که همیشه حتی در بدترین شرایط ممکن هم به دلیل قدرت آسیب‌رسانی بالایی که دارد، در دست بازیکنان بسیاری دیده می‌شود. حال در بازی کالاف دیوتی موبایل این سلاح تا حد بسیار زیادی طی سال گذشته نرف شده بود، اما باز هم به دلیل دقت مناسب و دمیج بالا، توسط بهترین بوتوبرها مانند iFerg و Godzly مورد استفاده قرار می‌گرفت.

حال جالب است بدانید که DR-H در فصل جدید باف شده و بهتر از قبل عمل می‌کند. بهترین اتچمنت این سلاح در Call of Duty: Mobile را هم می‌توانید در تصویر فوق مشاهده کنید.

در اینجا، بهتر است Stock سلاح به کلی برداشته شود تا میزان سبک بودن آ نبه یک SMG نزدیک باشد. همچنین Rear Grip مدل Stippled کمک می‌کند تا سرعت هدف‌گیری افزایش پیدا کرده و پس از دویدن نیز سریعتر سلاح را آماده تیراندازی کنید. به علاوه از آنجا که اکثرا در بازی‌های بخش چند نفره مود Search And Destroy را بازی می‌کنند، بهترین انتخاب داشتن یک صدا خفه‌کن خواهد کرد که در اینجا از مدل Tactical آن برای سنگین نشدن سلاح می‌توانید استفاده کنید. لیزر OWC همچنان به عنوان بهترین اتچمنت بالا بردن دقت و سرعت هدف‌گیری کاربرد دارد و جالب است بدانید که خشاب این سلاح در بهترین حالت روی گزینه 38 Round Extended است تا اینکه از OTM استفاده شود. به هر حال خشاب OTM آسیب‌رسانی بالاتری دارد، اما باید بدانید که لرزش سلاح را به شدت افزایش خواهد داد.

اتچمنت سلاح Type-25

فصل گذشته سلاح Type 25 به طرز عجیب و ناگهانی باف شد؛ آن هم طوری که اگر خشاب Stopping Power را روی آن می‎‌انداختید، عملا با چهار یه حتی سه تیر، آن هم با Fire Rate بسیار بالا، می‌توانستید خیلی سریع دشمن را نابود کنید! با این وجود باف شدید از روی این سلاح برداشته شد، اما همچنان هنوز هم می‌توانید از آن به عنوان یکی از بهترین‌های حاضر استفاده کنید.

چیدن اتچمنت روی این سلاح نیز یکی از چالش‌هایی است که احتمالا با آن مواجه می‌شوید؛ چراکه اگر نسخه لجندری یا مدلی که Iron Sight خوبی نداشته باشد را نخرید، احتمالا از هدف‌گیری با Type 25 زده خواهید شد. با این حال، می‌توانید با اتچمنت فوق از Type 25 با یک دوربین Red Dot Sight نهایت استفاده را ببرید!

در بهترین اتچمنت ارائه شده برای این سلاح در Call of Duty: Mobile می‌توانید به جز یک دوربین Red Dot، شاهد Muzzle مدل Tactical Suppressor هم برای گرفتن صدا و هم سبک‌تر بودن نسبت به Monolithic باشید. همچنین توصیه می‌شود بعد از گذشتن متا خشاب Stopping Power، بهتر است با خشاب 46 Round Extended استفاده کنید. به هر حال سرعت تیر قوی و مناسب این سلاح، برای کشتن دشمنان با چهار یا پنج تیر کافی خواهد بود. همچنین دقت سلاح با Granulated Grip Tape و لیزر OWC Tactical قابل افزایش و بهبود است. 

اتچمنت سلاح PP19 Bizon

و اما باف اصلی و فوق‌العاده قوی فصل اول از سال جدید کالاف دیوتی موبایل؛ سلاح PP19 Bizon! این سلاح که مدت‌هاست در این عنوان موبایلی قرار دارد، در واقع برای داشتن خشاب با تعداد تیر بالا و همچنین دقت عالی شناخته می‌شود. همچنین می‌توان از قابلیت فوق‌العاده سبک بودن آن نیز به نفع خود استفاده کرد. با این حال اگر بهترین اتچمنت این سلاح در بازی Call of Duty: Mobile را بخواهید، تصویر فوق قطعا کار شما را راه می‌اندازد!

در اینجا ما شاهد یک اتچمنت عالی هم برای افزایش قدرت آسیب‌رسانی و هم حفظ سبک بودن و دقت سلاح هستیم، به علاوه اینکه با صدا خفه‌کن Monolithic دیگر هنگام تیراندازی روی نقشه دشمن نشان داده نخواهید شد. همچنین با Barrel مدل OWC Marksman، هم می‌توانید از دقت سلاح مطمئن شوید و هم برد آن را به شدت بالا ببرید.

لیزر OWC Tactical که بدون داشتن ضرر دقت و سرعت را بالا می‌برد روی این سلاح هم وجود دارد، و Rear Grip مدل Granulated نیز پخش شدن تیر هنگام هدف‌گیری را کاهش می‌دهد. اما آخرین اتچمنمت سلاح PP19 که مهم‌ترین آن هم هست، قطعا خشاب Large Caliber Ammo A خواهد بود. این خشاب ظاهرا برد سلاح را کمی پایین می‌آورد (که با دو اتچمنت بالا جبران شده)، ولی نکته قابل توجه آن، اضافه کردن قابلیت آسیب‌رسانی بیشتر، هنگام تیراندازی به بالا تنه دشمن است. بدین ترتیب، میزان Damage زده شده به دشمن هنگام گذاشتن این خشاب، در عمل (نه روی کاغذ!) فوق‌العاده تاثیر بیشتری را خواهد داشت.

اتچمنت سلاح QXR

سلاح QXR یکی از معدود مواردی بود که پس از معرفی خیلی سریع نرف شد و استفاده آن دیگر به هیچکس پیشنهاد نمی‌شد! در حقیقت QXR با داشتن سرعت تیراندازی یا همان Fire Rate بالا می‌تواند خیل راحت و سریع هر دشمنی را از سر راه برداشته و با پرک Enhanced Bolt حتی سریع‌تر و قوی‌تر شود. با این وجود، میزان آسیب‌رسانی این سلاح روی نرخ 22 تعریف شده که برای کشتن دشمن با پنج تیر کمی کار را سخت می‌کند. این در حالی است که در فصل جدید و با یک اتچمنت خود از این سلاح در بازی Call of Duty: Mobile همچنان می‌توانید از آن به عنوان یک سلاح کارآمد و بی‌نظیر بهره ببرید.

در فصل جدید QXR باف شده، اما به دوران قدیم خود شبیه نیست. با این حال اگر یک صدا خفه‌کن مدل Monolithic برای افزایش برد، پرک Enhanced Bolt و همچنین لیزر OWC Tactical را به علاوه Rear Grip مدل Granulated امتحان کنید، پشیمان نخواهید شد. همچنین اگر چهل تیر برای سلاخی دشمنان کافی نیست، می‌توانید از خشاب Extended Mag A استفاده کنید، در غیر این صورت، اتچمنت Fast Reload در همین بخش توصیه می‌شود.

اتچمنت سلاح AS VAL

سلاح AS VAL هم هنگام معرفی و هم پس از چندین دور نرف شدن هنوز هم کارساز است و دشمنان را همانطور که باید و شاید با سه یا چهار تیر زمین‌گیر می‌کند. سرعت تیراندازی AS VAL به شدت بالاست، اما می‌توانید آن را با Barrel مدل MIP 200mm Mid-Range Barrel حتی بیشتر کنید. همچنین اگر حس می‌کنید کمی سلاح با این اتچمنت سنگین می‌شود، می‌توان آن رابا OWC Skeleton Stock کاملا جبران کرد.

برای بالاتر بردن دقت سلاح نیز استفاده از Rear Grip مدل Granulated به شدت پیشنهاد می‌شود. علاوه بر آن نیز استفاده از لیزر OWC Tactical همچنان روی بهترین اتچمنت سلاح AS VAL در بازی Call of Duty: Mobile کاربردی بوده و از طرفی چون خشاب اصلی خود این تفنگ خیلی کم است، بهترین گزینه استفاده از Large Extended Mag B خواهد بود.

اتچمنت سلاح MX9

شکی نیست که MX9 یکی از بهترین و قوی‌ترین اسلحه بازی کالاف دیوتی موبایل در برد نزدیک بوده و می‌توان از آن بیشترین استفاده را به صورت Hip Fire یا هدف‌گیری تا فاصله بیست متری را داشت. با این وجود MX9 خیلی زود نرف شد و دیگر از حالت متا خارج شد، اما هنوز هم می‌توان از آن به عنوان یک سلاح کارآمد برای نقشه‌هایی مانند Vacant یا Crash استفاده کرد. با این وجود برای انجام این کار به یک اتچمنت فوق‌العاده خوب نیاز خواهید داشت. 

در حال حاضر، برخی از افراد بهترین اتچمنت سلاح MX9 در Call of Duty: Mobile را در نسخه دارای Built In Suppressor دار می‌بینند و Barrel را روی آن تنظیم می‌کنند. اما اگر بی‌صدا شدن و در عین حال برد بالای این سلاح را می‌خواهید، باید از Barrel مدل MIP Extended Light استفاده کنید. همچنین گذاشتن Muzzle مدل OWC Light Suppressor می‌تواند بدون ضرر چندان، سلاح را بی‌صدا کند.

حال برای گرفتن لرزش افقی سلاح، می‌توانید از Underbarrel مدل Foregrip استفاده کرده و همنچنین لیزر Aim Assist را روی آن بیندازید که دقیقا همان کار OWC Tactical را انجام می‌دهد. به علاوه، برخی ترجیح می‌دهند که از خشاب High Caliber Ammo استفاده کنند، در حالی که تاثیر آن روی میزان آسیب‌رسانی سلاح چندان هم چشمگیر نیست و بهتر است از خشاب Hybrid Mag بهره بگیرید که هم سریع‌تر Reload می‌شود و هم ده تیر بیشتر خواهد داشت.

اتچمنت سلاح KRM

اگر به استفاده از سلاح شاتگان علاقه دارید، باید بدانید که این دسته از اسلحه کالاف دیوتی موبایل فعلا بدون تغییر باقی مانده‌اند. این یعنی فعلا هیچکدام باف و یا نرف نشده‌اند. با این حساب، به دلیل آنکه سرعت تعویض خشاب KRM بالاتر از بسیاری از موارد دیگر است، آن را برای استفاده پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین اتچمنت این سلاح در بازی Call of Duty: Mobile را هم می‌توانید در تصویر بالا ببینید. در این اتچمنت بیشترین تمرکز روی برد بالا و همچنین سبک حفظ سبک بودن تا همان حد اولیه سلاح گذاشته شده است. همچنین باید بدانید که KRM سرعت تیراندازی نسبتا بیشتری را هم در مقایسه با سایر شاتگان‌های پامپ اکشن بازی دارد.

لیزر MIP 5mW سوار شده روی این سلاح، شدیدا روی دقت تیر به صورت Hip Fire تاثیر گذاشته و Stippled Grip Tape هم سرعت تیراندازی شما پس از دویدن را بالاتر خواهد برد. باری سبک بودن نیز برداشتن Stock فوق‌العاده کاربردی است. به علاوه، گذاشتن Muzzle روی مدل Marauder Suppressor و همچنین Barrel روی Extended Barrel 2+ تاثیر بسیاری را روی افزایش برد سلاح شما دارد.

با این اتچمنت، از برد متوسط با یک هدشات دشمن بالای 100 دمیج خورده و اگر به بدن او بزنید، تا حدود 70 دمیج را ثبت خواهید کرد.

اتچمنت سلاح Outlaw

در آخر نیز به سراغ پیشنهاد یک سلاح در دسته تک‌تیراندازها خواهیم رفت. ببینید با دو سلاح DLQ و Locus اگر به بالا تنه دشمن بزنید، حتما او را با یک تیر نقش بر زمین خواهید کرد. اما مشکل این دو تفنگ، وزن نسبتا بالایی است که دارند. این خود به تنهایی مانع از این می‌شود که بتوانید در شرایطی که نیاز به هدف‌گیری سریع دارید، درست و به موقع عمل کنید. با این وجود، سلاح Outlaw یکی از تفنگ‌های تک تیرانداز در بازی Call of Duty: Mobile است که ضمن داشتن قدرت کافی، به شدت سریع است!

تنها مشکلی که Outlaw دارد، در میزان آسیب رسانی خواهد بود که شما باید حتما به بالا تنه و ترجیحا سر دشمن بزنید تا حتما کشته شود. در غیر این صور دشمن با یک تیر کشته نخواهد شد. اما اگر به دقت تیر خود اعتماد دارید و سریع‌ترین سلاح Sniper را در کالاف دیوتی موبایل می‌خواهید، بهترین گزینه این اتچمنت شما Outlaw خواهد بود.

گذاشتن Stippled Grip Tape سرعت هدف‌گیری که به واسطه Tactical Suppressor و MIP Memorial Cowboy کاسته شده را جبران می‌کند و برای افزایش دقت، از دو اتچمنت YKM Combat Stock و لیزر OWC Tactical استفاده شده است.

2.5 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا