چگونه در بخش بتل رویال Call of Duty: Mobile شانس بیشتری داشته باشیم؟

چگونه در بخش بتل رویال Call of Duty: Mobile شانس بیشتری داشته باشیم؟

۷ نکته برای اول شدن در بتل رویال

بازی Call of Duty: Mobile از زمانی که وارد دنیای بازی‌های موبایلی شده، افراد زیادی را درگیر خودش کرده است، چرا که از انواع حالت‌های مورد علاقه‌ی ما در Call of Duty پشتیبانی می‌کند و موبایل‌ها هم نسبت به کنسول یا کامپیوتر، قابل دسترسی‌تر هستند. یکی از حالت‌های پرطرفدار در بازی Call of Duty: Mobile، حالت بتل رویال است. در این حالت شما می‌توانید تک‌نفره، دونفره یا با تیمی متشکل از ۴ نفر به زمین جنگ بزرگ بازی بروید و با دیگر تیم‌ها بجنگید تا برنده شوید. فایده برنده شدن در این قسمت بازی مثل دیگر حالت‌ها، دریافت پاداش و جوایزی برای ارتقای مراحل بازی است که بنا بر شرایط، می‌تواند بسیار ارزش‌مند باشد. برای برنده شدن در هرکدام از قسمت‌های بازی با رعایت چند ترفند مفید، می‌توانید شانس اول شدن تیم‌تان را بالاتر ببرید و جوایز بهتری دریافت کنید. در ادامه‌ی این مطلب به لیست نکاتی می‌پردازیم که باعث برد شما در بتل رویال خواهند شد.

یک تیم چهارنفره و مقام اول از ۲۶ تیم

۱. انتخاب Loadout مناسب

پیش از شروع بازی شما باید از Loadoutهای موجود، یک گزینه را انتخاب کنید و با آن وارد میدان نبرد شوید که نقش بسیار مهمی هم در برد و باخت شما ایفا می‌کند. اگر به‌تنهایی بازی می‌کنید کیت پزشکی یا Medic برای شما انتخاب خوبی است. این کیت قدرت‌مند زمانی که جان کمی دارید و وسایل درمانی در اختیار ندارید می‌تواند حسابی به دادتان برسد. اگر دو نفره یا تیمی هم بازی کنید، بد نیست که یکی از هم‌تیمی‌ها نقش پزشک را به‌عهده بگیرد و مسئول سلامت افراد تیم شود.

اگر دونفره یا تیمی بازی کنید، بد نیست که یکی از هم‌تیمی‌ها نقش پزشک را به‌عهده بگیرد و مسئول سلامت افراد تیم شود

دومین Loadout به‌درد بخور که هم برای بازی تک‌نفره و هم بازی‌های تیمی فایده دارد Scout است؛ Scout یک رادار حرارتی دارد که ردپای دشمنان در محیط اطرافتان را به شما نشان می‌دهد و کمک می‌کند که در طول نبرد، هشیار بمانید.

سومین گزینه که اتفاقا به‌تازگی به Call of Duty: Mobile اضافه شده و در مراحل بالاتر باز می‌شود، Trickster نام دارد که قابلیت عجیب و جالبی دارد. زمانی که از نیروی Trickster استفاده کنید، دو نمونه از کاراکتر شما با سرعت بسیار بالا تکثیر می‌شود که این موضوع می‌تواند حریف را بسیار گیج کرده و به اشتباه بیاندازد. کاراکترهای تکثیر شده توانایی تیراندازی یا جمع‌آوری غنائم را ندارند و فقط برای گیج کردن حریف استفاده می‌شوند.

چهارمین گزینه که Mechanic نام دارد یک پهپاد با قابلیت گیج‌کنندگی است؛‌ وقتی از این گزینه استفاده می‌کنید پهپاد شما بالای سر حریفی که به سمت‌تان شلیک می‌کند می‌ایستد و با فلج شدن موقت، اجازه‌ی نشانه‌گیری را به آن شخص نمی‌دهد. شما می‌توانید از همین فرصت استفاده کرده و به‌راحتی حریفی که گیج شده را بکشید.

انتخاب Loadout مناسب پیش از شروع بازی به برد کمک زیادی می‌کند

۲. کجا برای فرود آمدن بهتر است؟

قبل از پریدن از هواپیما نقشه را باز کرده و به چند نکته دقت کنید:‌

از مکان‌هایی که ساختمان‌های متراکم و صنعتی دارند دوری کنید: این مکان‌ها معمولا مملو از بازیکنان می‌شود و خطر زیادی دارد. پریدن به این مکان‌ها باعث می‌شود که حتی قبل از پیدا کردن اسلحه‌ی مناسب به دست دشمنان کشته شوید.

مطمئن شوید مقصدتان از خط عبور هواپیما دور است: درصورت به‌یاد سپردن این نکته، به‌ندرت با دشمن روبه‌رو می‌شوید و می‌توانید در مکان‌های خلوت‌تر به اندازه کافی تجهیزات پیدا کنید.

به مکان‌های خاص روی نقشه دقت کنید: مکان‌های خاص یا نقاط بنفش روی نقشه جاهایی هستند که شما می‌توانید در آن‌ها Chip Terminalها را دریافت کنید. سکوهایی که وسط آن‌ها جایگاه مخصوص چیپ و دو طرف آن‌ها جعبه‌های تجهیزات وجود دارند.

از باس‌ها دوری کنید: تنها باس موجود حال‌ حاضر Call of Duty: Mobile یک گرگ است که در محدوده‌ی فارم وجود دارد؛ اگر به قلمرو او نزدیک شوید بیرون می‌آید و باید سعی کنید او را بکشید. کشتن یک باس می‌تواند تجهیزات قوی و زیادی نصیبتان کند، اما ارزش وقتی که از دست می‌دهید را ندارد.

قبل از پریدن همه‌چیز را روی نقشه چک کنید

۳. Air Dropها را از دست ندهید

هواپیمایی که از روی نقشه بازی عبور می‌کند، هرازچندگاهی جعبه‌های سبزرنگی را پایین می‌اندازد که روی نقشه قابل ردگیری‌اند. داخل این جعبه‌ها مهمات و تجهیزات قوی‌تری از جمله جالب‌ترین اسلحه‌ی بازی که یک سلاح دوربرد مخصوص و نارنجی رنگ Arctic 50 است پیدا می‌شود. این اسنایپر رایفل عجیب، قابلیت دید حرارتی دارد و با داشتن آن می‌توانید نسبت به دشمنان برتری پیدا کنید. غیر از این اسلحه، دیگر تجهیزاتی که در برد شما تاثیر زیادی دارند هم فقط در Air Dropها پیدا می‌شوند.

Arctic 50 و دوربین حرارتی

۴. درها را ببندید

اگر قصد پنهان شدن داخل یک خانه را داشتید، حتما در آن خانه را ببندید،. در این‌صورت می‌توانید با علامت دری که روی نقشه ظاهر می‌شود، ببینید کسی به پناهگاه‌تان وارد شده یا نه. هم‌چنین با بستن در می‌توانید دیگر بازیکنان را فریب بدهید تا فکر کنند که این ساختمان هنوز جستجو نشده و برای گرفتن کشته‌های بیش‌تر نزدیک در کمین کنید؛ همیشه روی بی‌دقتی حریف حساب باز کنید.

۵. اسلحه و تجهیزات، هر دو مهمند

با توجه به بررسی‌هایی که تا کنون روی Call of Duty: Mobile انجام شده و حتی تجربیات شخصی، بهترین اسلحه‌های موجود در بازی AK117 ،Type 25 و PDW57 هستند؛ اگر اسنایپر باشید هم می‌دانید که چیزی روی دست Arctic 50 وجود ندارد. در کنار این اسلحه‌ها، داشتن تیر به تعداد کافی و تجهیزات مناسب هم حائز اهمیت است. یکی از مهم‌ترین تجهیزات، خشاب اضافه یا Extended Mag است که به تعداد تیرهای آماده به شلیک اسلحه‌ها اضافه می‌کند، سعی کنید هرچه سریع‌تر یک خشاب اضافه پیدا کنید تا حین شلیک به حریف مجبور به تعویض خشاب مداوم نشوید. Stock هم در دسته تجهیزات مهم قرار می‌گیرد، چرا که لرزش و تکان‌های اضافه اسلحه را کم کرده و به هدف‌گیری دقیق‌تر کمک می‌کند. یادتان نرود که استفاده از صدا خفه‌کن (Suppressor) به‌جای Long Barrel باعث می‌شود تا دشمنان دیرتر متوجه جای شما شوند.

۶. استفاده از آدرنالین

در تمام بازی استفاده مداوم از سرنگ‌های آدرنالین را فراموش نکنید؛ این سرنگ‌ها کمک می‌کنند تا HP شما از حالت عادی بیش‌تر شود و حریف زمان و تیرهای بیش‌تری برای کشتن شما صرف کند که این موضوع برای شما زمان بیش‌تری می‌خرد. یادتان باشد که می‌توانید آدرنالین را در زمان دویدن هم استفاده کنید.

اگر خط منطقه امن نزدیک‌تان شد، وحشت نکنید

۷. نگران منطقه امن نباشید

اگر دایره‌ی مخصوص Safe Zone از شما عبور کرد، وحشت نکنید. درست است که درصورت بیرون ماندن از محدوده امن آسیب می‌بینید و جان‌تان کم می‌شود، اما راه‌هایی برای رسیدن سریع به این محدوده وجود دارد.

به‌دنبال وسایل نقلیه نزدیک بگردید: وسایل نقلیه همیشه راهی سریع‌تر از دویدن را جلوی پایتان می‌گذارند.

اسلحه‌ها را دست نگیرید: اگر هنگام دویدن اسلحه‌ها را روی کوله‌پشتی جاسازی کنید، از وزن آن‌ها کاسته شده و می‌توانید سریع‌تر بدوید.

وسایل درمانی یاری‌رسانند: اگر بیرون از منطقه امن ماندید و دیدید جان‌تان کم می‌شود، می‌توانید با سرنگ‌های آدرنالین، کیت‌های درمانی و چسب زخم‌ها خودتان را تا زمان رسیدن به Safe Zone زنده نگه دارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا