#مهسا_امینی

استودیوی Platinum Games با شرکت Tencent همکاری می‌کند

رئیس پلتینوم گیمز: استقلال خود را حفظ می‌کنیم

همکاری Platinum Games با Tencent

شرکت چینی Tencent اخیرا روی استودیوی Platinum Games سرمایه‌گذاری کرده و قرار است با یک دیگر همکاری داشته باشند.

پلتینوم گیمز نام یک استودیوی ژاپنی است که در سال ۲۰۰۷ توسط شینجی میکامی، آتسوشی اینابا، هیدکا کامیا و تاتوسیا مینامی بنا شد و تا کنون عملکرد خوبی بر جای گذاشته است. عناوینی نظیر Bayonetta، Vanquish و Astral Chain در کارنامه‌ی این استودیوی بازی‌سازی خلاق به چشم می‌خورند. این شرکت بازی‌سازیف تا کنون با ناشران زیادی از جمله سگا، نینتندو، اکتیویژن و اسکوئر انیکس همکاری داشته و در حال حاضر روی توسعه‌ی ۴ عنوان برای آینده کار می‌کند که یکی از آن‌ها Bayonetta 3 است.

از طرفی شرکت Tencent که یکی از بزرگترین کمپانی‌ها در صنعت گیم بوده که روی استودیوها و شرکت‌های زیادی سرمایه‌گذاری کرده است. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به داشتن سهام ۱۰۰ درصدی رایت گیمز، ۸۴ درصدی سوپرسل، ۴۰ درصدی اپیک گیمز و ۵ درصدی اکتیویژن بلیزارد اشاره کرد. Tencent در سال ۱۹۹۸ شروع به کار کرده و جزو یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان در کنار گوگل و آمازون قرار دارد.

به تازگی این کمپانی بزرگ چینی، روی شرکت بازی‌سازی پلتینوم گیمز سرمایه‌گذاری کرده و قرار است تا با کمک هم برای ساخت عناوین جدید همکاری کنند. کنیچی سایتو، مدیر عامل پلتینوم گیمز، در طی بیانیه‌ای در مورد این همکاری نوشت و تاکید کرد که این همکاری روی استقلال استودیو هیچ تاثیری نداشته و آن‌ها همچنان براساس ساختار فعلی سازمانی خود کار خواهند کرد.

با توجه به قدرت زیاد Tencent در صنعت بازی‌سازی، این همکاری ممکن است تاثیر زیادی روی پیشرفت استودیو Platinum Games بگذارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا