بررسی قابلیت های آپدیت جدید تلگرام

مشاهده پست‌ها بدون نیاز به نصب برنامه، از طریق مرورگر

قابلیت های آپدیت جدید تلگرام

جدا از برخی تغییرات بیش‌تر در رابط برنامه تلگرام در سیستم‌عامل‌های iOS، Android و macOS، یکی از قابلیت های آپدیت جدید تلگرام به‌روزرسانی قابلیت پخش زنده است تا امکان پخش از ابزارهایی مانند OBS Studio و XSplit Broadcaster را فراهم کند.

پلتفرم پیام‌رسانی تلگرام جدیدترین به‌روزرسانی برنامه را ارائه کرده که مجموعه‌ای از ویژگی‌ها از جمله مدیریت دانلود جدید برای کاربران iOS و رابط نیمه شفاف برای کاربران اندروید را به ارمغان می‌آورد.

در حالی که فایل‌ها به‌طور فعال در حال دانلود شدن هستند، یک نماد جدید در نوار جستجوی برنامه برای کاربران iOS ظاهر می‌شود. ضربه زدن روی نماد یا رفتن به برگه «دانلودها» در برگه جستجو به کاربران امکان می‌دهد تا اولویت دانلودها را متوقف کنند، از سر بگیرند و مدیریت کنند.

همچنین، منوی پیوست‌ها در iOS به منظور شباهت بیشتر به رابط کاربری در دستگاه‌های اندرویدی دوباره طراحی شده است. گزینه دوربین درون‌برنامه‌ای در گالری ادغام شده و یک نوار Navigation جدید وجود دارد که دسترسی سریع به عکس‌ها، فایل‌ها، اشتراک گذاری موقعیت مکانی و گزینه های دیگر را ارائه می دهد. برگه Files فایل‌های ارسالی اخیر را به کاربران نشان می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد فایل‌ها را بر اساس نام جستجو کنند.

از جمله قابلیت های آپدیت جدید تلگرام، می‌توان به بهبود حالت شب (Night Mode) در اندروید اشاره کرد، که پنل‌ها و هدرها جلوه‌ای شفاف خواهند داشت و پیام‌ها و رسانه‌های چت را تا حدی از طریق هدر هنگام اسکرول کردن صفحه قابل مشاهده می‌کنند.

این پلتفرم همچنین در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا یک پیوند t.me برای شماره تلفن خود ایجاد کنند که با کلیک روی آن، فوراً یک چت با خود شخص ایجاد می‌کند. اپلیکیشن تلگرام همچنین امکان ایجاد لینک‌های t.me را فراهم می‌کند که به هر کسی اجازه می‌دهد بدون دانلود اپلیکیشن تلگرام، پروفایل‌ها، پست‌ها یا کانال‌های عمومی را در مرورگر مشاهده کند.

در تاریخ ۱۰ مارس، پاول دوروف (Pavel Durov)، بنیانگذار تلگرام، در پیامی که در کانال تلگرام خود ارسال کرد، تعهد خود را به حفظ حریم خصوصی کاربران اوکراینی تکرار کرد. دوروف در این پیام درباره اصل و نسب اوکراینی‌اش از طرف مادرش نوشته بود و به شرح داستان این‌که چگونه مجبور شد روسیه و VK، شرکت رسانه‌های اجتماعی را که خودش تأسیس کرده بود، ترک کند، زیرا از سازمان اطلاعات روسیه FSB پیروی نمی‌کرد، پرداخته بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا