1%
  • 0/10

جزئیات جدید از گیم پلی بازی Tekken 8 مشخص شد

تغییرات گسترده در بازی

جزئیات جدید از گیم پلی بازی Tekken 8 مشخص شد ۰ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
جزئیات جدید از گیم پلی بازی Tekken 8 مشخص شد

کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada) و کوهی ایکدا (Kohei Ikeda) جزئیات جدیدی را در مورد گیم پلی بازی Tekken 8 اعلام کردند.

در روزهای اخیر جزئیات جدیدی از گیم پلی بازی Tekken 8 مشخص شد و با این‌که هنوز تاریخ عرضه‌ی این بازی را نمی‌دانیم، اما طرفداران این مجموعه فعلا می‌توانند از دنبال کردن اخبار این بازی، لذت ببرند. هشت سال از عرضه‌ی بازی Tekken 7 می‌گذرد. این بازی اولین بار در سال 2015 برای آرکیدها و سپس در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها منتشر شد. بازی Tekken 7 به طور رسمی به نسل جدید کنسول‌ها راه پیدا نکرد اما به لطف قابلیت بکوارد، می‌توان این بازی را در پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز X/S هم تجربه کرد.

مجموعه بازی Tekken در طول عمرش بارها میزبان مکانیک‌های جدید در گیم پلی بوده است. برای مثال در بازی Tekken 7 از قابلیت Rage Arts رونمایی شد. حرکات قدرت‌مند و سینماتیک که هنگامی که سطح سلامتی پایین است، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در حالی که معرفی مکانیک‌های جدید در برخی از بازی‌های Tekken باعث ایجاد تفرقه بین هواداران می‌شود، اما کاتسوهیرو هارادا و تیمش همیشه نسبت به این تغییرات ایمان دارند. آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که هرکدام از بازی‌های Tekken یک تجربه جدید را ارائه می‌دهد و با بازی قبل متفاوت هستند. به همین دلیل است که مجموعه Tekken پس از این‌همه سال، هنوز هم به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های فایتینگ، در دل بازیکنان جای دارد.

مصاحبه توسعه دهندگان بازی Tekken 8

در یک مصاحبه جدید، کاتسوهیرو هارادا، مدیر اجرایی و کوهی ایکدا، کارگردان بازی، در مورد برخی از ویژگی‌های جدید در گیم پلی بازی Tekken 8 صحبت کردند. این دو نفر در مورد تغییرات سیستم Rage، مثل حذف تکنیک‌های Rage Drive، و یکپارچه‌ سازی دستورات Rage Art برای همه‌ی شخصیت‌ها، توضیحاتی را ارائه دادند. در ادامه از ویژگی جدید بازیابی نوار سلامت رونمایی شد که به ادعای کاسوهیرو هارادا، این مورد با یکی از ویژگی‌های Tekken Tag Tournament بسیار شباهت دارد. این سیستم به بازیکن کمک می‌کند تا در صورت دفاع موفقیت آمیز در برابر حملات ویژه‌ی حریف، بخشی از سلامتی‌اش قابل بازیابی باشد. به این صورت که بازیکن برای بازیابی سلامتی‌اش، باید وارد فاز تهاجمی شود و به حریف آسیب برساند. حتی در صورت دفاع حملات توسط بازیکن حریف، باز هم بخشی از سلامتی بازیابی می‌شود.

یکی دیگر از مکانیک‌های جدید در گیم پلی بازی Tekken 8، سیستم Heat است که بسیار برای بازیکن حمله‌کننده، مفید واقع می‌شود. با فعال سازی این سیستم، یک نوار Heat برای بازیکن به نمایش در می‌آید و به او 10 ثانیه فرصت می‌دهد تا به حریفش ضربه بزند. این حالت علاوه بر این‌که یک سری حرکات و کمبوها را آزاد می‌کند، به بازیکن اجازه می‌دهد تا حتی هنگامی که حریفش در حالت دفاع قرار دارد هم به او آسیب برساند. این مکانیک همچنین به بازیکن اجازه‌ی استفاده از حمله‌ی قدرت‌مند Heat Smash را می‌دهد که با کمک آن می‌توان حریف را به هوا پرتاب کرد.

سبک کنترلر جدید در بازی

در نهایت هارادا و ایکدا در مورد سبک جدید کنترلر Special در گیم پلی بازی Tekken 8 صحبت کردند که به بازیکنان مبتدی، در دسترسی آسان‌تر به کمبوها و اسیست‌ها کمک می‌کند. به این صورت که می‌توان برای هر کلید، یک دستور یا کمبوی خاصی را تعریف کرد. از این کنترل در همه‌ی حالت‌ها از جمله رنک آنلاین هم می‌توان استفاده کرد. بازیکنان در هر زمان توانایی تعویض بین کنترلر Special و Arcade را دارند. البته کاتسوهیرو هارادا به بازیکنان حرفه‌ای پیشنهاد می‌کند تا همچنان از کنترلر سبک Arcade استفاده کنند.

بازی Tekken 8 هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در حال توسعه است. فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments