بازی های جدید Zelda به صورت جهان باز ساخته خواهند شد

فرمول موفق Breath of the Wild ادامه خواهد داشت

بازی های جدید Zelda به صورت جهان باز ساخته خواهند شد عرفان بدری ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های جدید Zelda

به تازگی تهیه‌کننده بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در مصاحبه‌ای اعلام کرده که علاقه دارد بازی های جدید Zelda به صورت جهان باز (Open-World) ساخته شوند.

جدیدترین نسخه از مجموعه بازی‌های The Legend of Zelda که دنباله عنوان تحسین شده و به یاد ماندنی The Legend of Zelda: Breath of the Wild است، با نام The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom چند روز پیش برای کنسول نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) منتشر شد. این دنباله از لحاظ محیطی و شخصیت‌ها و همچنین مکانیزم‌های گیم‌پلی مشابه نسخه قبلی خود است، اما چندین سیستم جدید را مثل شخصی‌سازی اسلحه و سیستم ساخت وسایل نقلیه را معرفی می‌کند.

با وجود این که دو بازی Breath of the Wild و Tears of the Kingdom سبک کاملا جدیدی در مجموعه خود دارند و شباهتشان به نسخه‌های قبلی این سری کمتر است، اما تعداد زیادی از سازندگان قدیمی این مجموعه که روی بهترین نسخه‌های آن کار کرده‌اند، این دو بازی را توسعه داده‌اند. ایجی آئونوما (Eiji Aonuma)، کارگردان بازی‌های Ocarina of Time، Majora’s Mask، Wind Waker و Twilight Princess جزو تهیه‌کنندگان این دو بازی است.

حالا به تازگی ایجی آئونوما مصاحبه‌ای با رسانه گیم اینفورمر (Game Informer) داشته و در آن درباره توسعه بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom و همچنین آینده این مجموعه صحبت کرده است. او در این مصاحبه توضیحاتی را راجع به این که بازی Breath of the Wild چگونه نسل جدیدی از بازی‌های Zelda را آغاز کرد، توضیح داد و گفت که تاثیر این عنوان روی سری مانند Ocarina of Time در ساب ۱۹۹۸ است که این مجموعه را از گرافیک دو بعدی به سه بعدی انتقال داد.

همچنین بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time قالبی را ایجاد کرد که تا سال‌ها سازندگان آن را گسترش می‌دادند و موارد جدیدی را رویش آزمایش می‌کردند تا که نسخه جدیدی از این مجموعه به وجود می‌آمد. با این حال آئونوما احساس می‌کند که این قالب بیش از حد محدود شده و دو بازی Breath of the Wild و Tears of the Kingdom قالب جدیدی را ارائه می‌دهد که بازیکن آزادی بیشتری می‌دهد. بنابراین بازی های جدید Zelda قرار است از این به بعد از این قالب جدید استفاده کنند و بر اساس آن توسعه پیدا کنند.

این حرف‌های آئونوما تائیدی بر ساخت دنباله جدیدی برای بازی Breath of the Wild نیست، بلکه به نظر می‌رسد منظور او این است که از حالت جهان باز در بازی‌های جدید این مجموعه راضی است. بنابراین احتمالا در آینده دیگر بازی‌های جدید Zelda بیشتر شبیه به Breath of the Wild باشند، حتی اگر از نظر داستانی به آن ارتباطی نداشته باشند.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هم اکنون برای کنسول نینتندو سوییچ در دسترس است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا