تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom

تشریح و موشکافی تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom

نفس وحش هنوز هم می‌دمد

هنوز هم چیزهای زیادی برای ادامه اثر شاهکاری همچون Breath of the Wild مانده و تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom آن را به خوبی اثبات می‌کند.

کمپانی نینتندو (Nintendo) بالاخره از تریلر گیم‌پلی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom رونمایی کرد و حالا اولین نگاه را به دنباله عنوان بسیار موفق Breath of the Wild خواهیم داشت. نمایش تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom حدود دو دقیقه به طول انجامید و طی آن با هیولاها، مکان‌ها و عناصر جدید گیم‌پلی آشنا شدیم. با توجه به جزئیات بسیار خارق‌العاده و جدید که در این تریلر رو به رو شدیم، حال به خوبی می‌دانیم باید منتظر عرضه چه مواردی در محصول نهایی باشیم. در ادامه این مقاله به 10 نکته که احتمالا در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom متوجه نشدید، خواهیم پرداخت.

10. برج‌های نورانی جدیدی در اطراف سرزمین Hyrule وجود دارند

یکی از جنبه‌های قابل توجه تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom عدم وجود تکنولوژی Sheikah است که در عنوان The Legend of Zelda: Breath of the Wild از آن بهره می‌بردیم. آنچه از منظره کلی تریلر استنباط می‌شود این است که از شراین‌های بازی گرفته تا برج‌های عظیم بازی انگار همگی طی حادثه‌ای گم شده‌اند! با این وجود، ممکن است متوجه برج‌های نورانی شده باشید که در تریلر حضور داشته و در سراسر سرزمین به نمایش گذاشته می‌شوند. مطمئنا اگر نسخه قبلی را تجربه کرده باشید، متوجه خواهید شد که این برج‌های طولانی با معماری متفاوتی از بازی پیشین حضور یافته‌اند و درخشش نور نارنجی از درون آن‌ها توجه هر کسی را به خود جلب می‌نماید. حال باید منتظر عرضه بازی ماند تا ببینیم دقیقا کاربرد این برج‌ها چه تفاوتی با اثر قبلی دارند.

9. روی برج Hylia یک اژدهای سه‌سر وجود داشت

در اولین نمای تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom پل هیلیا را می‌بینیم که تمام طول دریاچه هیلیا را فرا گرفته است. این پل مطمئنا برای افرادی که نسخه قبلی را تجربه کرده‌اند ناشناخته نیست. اما چیزی که توجه ما را به خود جلب کرده وجود اژدهای بزرگ سه‌سری‌ست که در انتهای این پل قد علم کرده است. همانطور که مطلع هستید هیچ‌گونه اژدهایی در بازی Breath of the Wild وجود نداشت، اما به خوبی می‌دانیم که شخصیت لینک (Link) پیش از این هم تجربه رویارویی با موجودات مشابه را دارد.

اگر از دسته گیمرهای قدیمی باشید، حتما به خاطر دارید که اولین نسخه سری بازی‌های افسانه زلدا دارای یک باس (Boss) به نام Gleeok است. او یک اژدهای سه‌سر محسوب می‌شد که تنها راه شکست وی با قطع کردن سرهای بزرگش امکان‌پذیر بود. اگر اژدهای مشاهده‌شده در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom الهامی از اژدهای نسخه اولیه فرنچایز افسانه زلدا باشد، باید گفت که حال خود مدل سه‌بعدی دریافت کرده و با موجودی مشابه لینل‌ها (Lynels) از عنوان قبلی رو به رو هستیم.

8. گردباد بزرگی بالای سرزمین هایرول می‌چرخید

در بسیاری از لحظات تریلر شاهد طوفانی عظیم بودیم که در سرزمین هایرول موج می‌زد. اما یک نمای خاص از این طوفان خشمگین، گردباد خشمگینی را بالای سرزمین Hyrule نشان می‌داد. در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom اثری از برخورد این گردباد با زمین نمی‌بینیم، اما سازندگان تاکید زیادی بر نمایش آن در نماهای مختلف تریلر دارند. با توجه به اینکه می‌دانیم جزیره‌های آسمانی زیادی در بازی وجود دارند، تماشای این گردباد که بالای ابرها می‌چرخد خالی از لطف نیست. مطمئنا این گردباد تاثیری بر گیم‌پلی بازی خواهد داشت که در حال حاضر دقیقا مشخص نیست باعث چه ویرانی در سرزمین هایرول شده است.

7. ارواح پراکنده‌ای روی زمین مشاهده شدند

با توجه به تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom، به نظر می‌رسد قرار است این بار به مناطق زیرزمینی، غارها و حفره‌های عمیق سفر کنیم. در نمایی از تریلر که بوکوبلین‌ها (Bokoblins) در حال حفاری هستند، به وضوح می‌توانید ارواح (Spirits) شناور را در اطراف زمین ببینید. بر کسی پوشیده نیست که ارواح همیشه نقش مهمی در سری داستان‌های The Legend of Zelda داشته‌اند و در Breath of the Wild هم با گوی‌های مشابهی رو به رو بودیم که حول محور افراد مرده می‌چرخیدند. مطمئنا پادشاه روم (King Rhoam) یکی از مهم‌ترین اسپیریت‌ها (Spirits) در بازی بود که داستان جالبی را روایت می‌کرد. از آنجایی که در هیچ نقطه از تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom شخصیت لینک با این ارواح تعاملی نداشت، دقیقا نمی‌دانیم هدف آن‌ها در این نسخه به چه صورت خواهد بود.

6. دشمنان ReDead بازگشته‌اند

در یکی از شوم‌ترین لحظات تریلر، صدای تهدیدآمیز شخصیت شرور بازی را می‌شنویم (از صدای وی می‌توان تشخیص داد که او احتمالا گانون دورف (Gannondorf) است) که به زیردستان خود دستور حمله به سرزمین هایرول و نابودی پادشاهی را صادر می‌کند. دشمنان زیادی را در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom می‌بینیم که پس از انفجارهای متعدد ظاهر می‌شوند، اما یکی از آن‌ها مطمئنا برجسته‌تر خواهد بود.

موجودی با ظاهر مردگان که از دنیای آن‌ها آمده و در کنار اشکال مختلف بوکوبلین‌ها (Bokoblins) حضور می‌یابد؛ این در حالی‌ست که آن‌ها در نسخه قبلی اصلا وجود نداشتند. با نگاهی به اندام زامبی‌مانند و چشمان ترسناکشان، احتمالا شاهد بازگشت یکی از ترسناک‌ترین دشمنان سری یعنی ری‌ددها (ReDeads) هستیم. استایل جدید آن‌ها به قدری ترسناک هست که به آن‌ها را به ریشه‌های خود وفادار سازد.

5. وسایل نقلیه توسط یک ماده سبز عجیب کنار هم نگه داشته می‌شوند

احتمالا برای شما هم عجیب باشد که لینک حالا می‌تواند سوار وسایل نقلیه مختلف شود. اگرچه بسته الحاقی عنوان Breath of the Wild یک موتور سیکلت را به بازی اضافه می‌کرد، اما از نظر فنی آن هم یک هیولای الهی (Divine Beast) بود. وسایل نقلیه‌ای که در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom دیده می‌شوند شامل وسایلی همچون ماشین، بالون و سکوی پرنده‌ای است که توسط پراپلرها (Propeller) هدایت می‌شود.

نکته جالب اینجاست که قطعات این وسایل ظاهرا از اجزای یافت‌شده در جهان بازی سر هم شده‌اند. تمام این قطعات نیز با ماده سبزی به یکدیگر متصل شده‌اند که دقیقا مشخص نیست چه جادوی عجیبی هستند. این چسب عجیب یکی از مواردی‌ست که تا انتشار اطلاعات بیشتر سرنخی از ماهیت آن‌ها نداریم.

4. تیرهای هدف‌یابی وجود دارند که از انژی سبزرنگ عجیبی قدرت گرفته‌اند

نمونه دیگری از جادوی سبز یادشده در مورد قبلی، تیرهایی هستند که لینک با تیرکمان خود به سمت دشمنان شلیک می‌کند و در تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom قابل رویت هستند. جادوی سبزی ضربات لینک را قبل از رها شدن احاطه کرده و باعث می‌شود هنگام برخورد با دشمنان ضربات ویژه ‌ای را به آن‌ها وارد نماید. تیرهای هدف‌یاب (Homing Arrows) چیزی نیستند که پیش از این استفاده از آن‌ها را توسط لینک مشاهده کرده باشیم. درخشش قبل از شلیک او از بازوی جدید عجیب و غریب وی نشات می‌گیرد که دقیقا مشخص نیست لینک چگونه آن‌ها را کسب نموده است. آیا این قدرت روی سلاح‌های مختلف بازی تاثیر می‌گذارد؟

3. توانایی چرخش بخش‌هایی از جزایر شناور در بازی مهیا شده است

حالا که صحبت از بازوی جدید آسیب‌دیده لینک شد، باید گفت که او در بخشی دیگر از تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom توانایی چرخاندن بخش‌هایی از جزایر شناور را با همین بازوی جدید عجیب خود دارد! دستگاه‌هایی که لینک توسط آن‌ها این کار را انجام می‌دهد، پیشتر در بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild مورد استفاده بودند، هرچند این بار آن‎ها نزدیک شراین‌ها نیستند. آنچه در تریلر جالب تلقی می‌شود، تغییر کل مکانیسم یک قسمت از جزایر شناور است که لینک می‌تواند به دلخواه آن را متحول کند. این امر نشان می‌دهد که بخش‌هایی از بازی وجود خواهند داشت که با تغییر مکانیسم آن‌ها می‌توانید به قسمت‌های دیگری از هایرول دسترسی داشته باشید.

2. احتمالا موجود سنگی غول‌پیکر در تریلر از فناوری Zonai ساخته شده بود

در بالای یکی از جزایر آسمانی، لینک در حال مبارزه با موجودی غول‌پیکر مشاهده شد. بدن این موجود متشکل از مربع‌های مختلف بود که توسط رشته‌هایی آبی و سبز به هم متصل شده بودند. این رشته‌ها در بطن وجود گولم‌ (Golem) سبزی که طی تریلر قبلی بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom هم دیده بودیم، وجود داشتند. در حالی که به نظر می‌رسد این موجودات عظیم دشمنان جدید بازی Tears of the Kingdom به حساب می‌آیند، طرح‌ها و الگوهای روی بدن آن‌ها شباهت عجیبی به معماری تکنولوژی Zonai دارند که در سراسر سرزمین هایرول پراکنده هستند. زونای‌ها (Zonai) نژادی مرموز و باستانی بوده و احتمال اینکه با جزایر شناور در ارتباط باشند، لذت تجربه The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom را چندین برابر می‌کنند.

1. بخش‌هایی از جزایر شناور در حال سقوط هستند

طی تریلر بازی The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom که ماه‌های گذشته منتشر شده بود، مکانیسم معکوس کردن جاذبه و راه‌یابی به جزایر شناور آسمانی توسط لینک را متوجه شدیم. بخش‌های بزرگی از این جزایر که در اطراف سرزمین هایرول وجود دارند با زمین برخورد کرده‌اند. این مفهوم خود بسیار جالب است و حتی ممکن است مخاطب را یاد منطقه فاروم آزولا (Farum Azula) بازی الدن رینگ (Elden Ring) بیاندازد.

اما چیزی که بخش پایانی این تریلر را جذاب می‌کند، سقوط تکه‌ای از این جزایر به سمت سرزمین هایرول و ساطع کردن انرژی سبز رنگی از خود است. فکر می‌کنم پاسخ بسیاری از سوالاتی که ذهن شما را در موارد بالا درگیر کرده بودند، در اینجا نهفته شده و با تجربه بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom تمام این موارد منطقی خواهند بود.

اگر تجربه انجام سری بازی‌های افسانه زلدا (The Legend of Zelda) را داشته یا مشتاق انجام نسخه جدید این فرنچایز هستید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا