کمپانی Take-Two از سازندگان It Takes Two شکایت کرد!

دلیل شکایت مالک سری GTA چه بود؟

It Takes Two

کمپانی سازنده‌ی بازی It Takes Two یعنی Hazelight Studios مدتی پیش نام تجاری بازی خود را به خاطر شکایت Take-Two رها کرد.

بنا بر گزارش یوروگیمر، Hazelight Studios وارد جنگی عجیب بر سر نام تجاری بازی Co-op فوق‌العاده‌ی خودش یعنی It Takes Two با کمپانی Take-Two شده است.

Hazelight درخواست نام تجاری را در ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی داده، ولی آن را در تاریخ ۲۵ مارس و دقیقا یک روز پیش از عرضه‌ی بازی It Takes Two رها کرده. همچنین نمایند‌ه‌ی Hazelight به یوروگیمر گفته که استودیو امیدوار است این شکایت در نهایت مشکلی برای آنان ایجاد نکند.

یکی از کارشناسان صنعت بازی یعنی مایکل فوتر گفته که شکایت Take-Two هیچ تاثیری روی بازی It Takes Two نخواهد گذاشت و ممکن است که این جنگ بر سر نام تجاری، فقط باعث تغییر اسم بازی شود. او همچنین گفت که Hazelight می‌توانست برای جلوگیری از این اتفاق، نام بازی را تغییر دهد ولی ظاهرا این کار برای آنان ارزشش را نداشته است.

بنا بر گفته‌ی وکیلی به نام ریچارد هوئگ، Take-Two احیرا در مورد نام‌های تجاری خود بسیار سخت‌گیر شده است. آنان اخیرا ۲۵ شکایت در مورد نام‌های تجاری ضد دیگران داشته‌اند. برای این‌که بیشتر متوجه‌ی سخت‌گیری آنان شوید، شرکت الکترونیک آرتز طی ۶ سال اخیر، ۲۵ شکایت در مورد نام‌های تجاری خود داشته است.

آقای هوئگ گفته که برخی از شکایت‌های Take-Two کاملا منطقی و موجه هستند و برخی نیز بسیار دور از ذهن و بچه‌گانه به نظر می‌آیند.

اگر بخواهیم قضیه را خیلی خلاصه جمع‌بندی کنیم، Hazelight ابتدا برای ثبت نام تجاری It Takes two ثبت‌نام کرده و پس از آن نیز Take Two متوجه‌ی درخواست آنان شده و شکایتی را علیه آنان به ثبت رسانده. Hazelight هم خیلی زود متوجه‌ی خطر شده و از خیر ماجرا و ثبت کردن نام تجاری گذشته است.

این اتفاق خوش‌بختانه تاثیر خاصی روی فروش بازی تحسین‌شده It Takes Two نداشت و این بازی Co-Op تا الان بیش از ۳ میلیون نسخه به فروش رسانده است و همچنین نامزد دریافت ۵ جایزه در مراسم گیم آواردز امسال است.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید که Take-Two بیش از حد روی نام‌های تجاری خود حساس است؟ آیا شما It takes Two را بازی کردید؟ به این بازی چه نمره‌ای می‌دهید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا