به‌روزرسانی جدید Super Mario Maker 2 شخصیت لینک را به بازی اضافه می‌کند

خود را برای یک مد رقابتی جدید آماده کنید

به‌روزرسانی جدید Super Mario Maker 2

طی دو روز آینده‌ قرار است به‌روزرسانی جدید Super Mario Maker 2 منتشر شود. این به‌روزرسانی‌ آیتم‌ها و محتویات جدید بسیاری را به بازی اضافه خواهد کرد که مهم‌ترین آن‌ها شخصیت لینک است.

شرکت نینتندو با انتشار یک بیانیه‌ اعلام کرد به‌روزرسانی جدید Super Mario Maker 2 در تاریخ ۱۴ آذر ماه (مصادف با پنج دسامبر)، یعنی دو روز دیگر منتشر خواهد شد. این به‌روزرسانی که نسخه‌ی بازی را به ۲.۰ می‌رساند، آیتم‌ها و دشمنان جدیدی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که می‌توان از آن‌ها در طراحی مراحل استفاده کرد. اولین دشمن جدید، اسپایک‌ها هستند که توپ‌های میخدار پرتاب می‌کنند. دومین دشمن جدید، پوکی‌ها هستند. این موجودات زردرنگ به یکدیگر چسبیده و به‌واسطه‌ی میخ‌هایی که روی بدنشان قرار دارند به ماریو صدمه می‌زنند. برای رهایی از شر این موجودات می‌توان از توپ‌های آتشین و یوشی استفاده کرد. یوشی می‌تواند پوکی‌ها را ببلعد.

بلوک‌ پی (P Block)، یکی از آیتم‌هایی است که به‌واسطه‌ی به‌رورزسانی ۲.۰ در روند طراحی یک مرحله قابل استفاده خواهد بود. این آیتم‌ها به‌خودی خود هیچ فایده‌ای ندارند اما وقتی دکمه‌ی مربوط به آن‌ها را بزنید، تغییر شکل می‌دهند. در نتیجه می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک سطح برای عبور از موانع استفاده کرد. بلوک‌ شتاب‌دهنده (Dash Block)، دیگر آیتم جدید است. سرعت ماریو با برخورد به این بلوک‌ها به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. همچنین پرش و سپس فرود روی این بلوک‌ها می‌تواند به پرش بسیار بلندی منجر شود.

قابل‌توجه‌ترین آیتمی که به‌روزرسانی جدید Super Mario Maker 2 به ارمغان می‌آورد، Master Sword نام دارد. ماریو با گرفتن این آیتم تغییر شکل داده و به لینک تبدیل می‌شود. در نسخه‌ی قبلی این سری تغییر شکل‌ها هیچ تاثیری روی گیم‌پلی بازی نداشت و تنها جنبه‌های ظاهری را تغییر می‌داد اما اینبار شرایط فرق می‌کند. کاربر پس از تبدیل شدن به لینک می‌تواند با استفاده از شمشیر دشمنان را از بین ببرد، از تیر و کمان استفاده کند و بمب‌های کوچک پرتاب کند. او همچنین می‌تواند با سپر از دریافت صدمه جلوگیری کند. در ضمن، شخصیت لینک در این بازی دارای لباس‌ با رنگ‌های متفاوت خواهد بود تا کاربران در بخش چندنفره به مشکل برنخورند.

محتویات به‌روزرسانی بعدی Super Mario Maker 2 به همین موارد خلاصه نمی‌شود. این به‌روزرسانی همچنین قرار است جدا از آیتمی با نام سکه‌ی منجمد (Frozen Coin)، یک مد رقابتی با نام Ninji Speedruns را به بازی اضافه کند تا کاربر بتواند مهارت‌های خود را با دیگران مقایسه کند. در پایان، لازم به ذکر است که دنباله‌ی Super Mario Maker هم اکنون برای کنسول نسل هشتمی نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا