فروش انیمیشن سوپر ماریو رکورد Frozen را شکست

سومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما!

فروش انیمیشن سوپر ماریو رکورد Frozen را شکست عرفان بدری ۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش انیمیشن سوپر ماریو

به تازگی آمار جدیدی از فروش انیمیشن سوپر ماریو منتشر شده است. طبق این آمار، هم اکنون The Super Mario Bros. Movie با گذشتن از فروش انیمیشن Frozen به سومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما تبدیل شده است.

انیمیشن The Super Mario Bros. Movie که نام‌های برجسته‌ای چون کریس پرت (Chris Pratt) در نقش سوپر ماریو، آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy) در نقش پرنسس پیچ (Princess Peach)، چارلی دی (Charlie Day)‌ در نقش لوئیجی (Luigi)، جک بلک (Jack Black) در نقش باوزر (Bowser) و ست روگن (Seth Rogen)‌ در نقش دانکی کنگ (Donkey Kong) را به عنوان صداپیشگان خود دارد، تا به الان یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌های سال ۲۰۲۳ بوده است.

حالا به تازگی رسانه کلایدر (Collider) اطلاعات جدیدی از فروش انیمیشن سوپر ماریو منتشر کرده است. طبق این آمار، The Super Mario Bros. Movie همچنان به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد و هم اکنون موفق شده تا با ثبت رقم فروش ۱ میلیارد و ۲۹۶ میلیون دلاری در باکس آفیس، رکورد فروش ۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلاری انیمیشن Frozen را بشکند و به سومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما تبدیل شود. فیلم The Lion King با فروش ۱ میلیارد و ۶۶۳ میلیون دلار و انیمیشن Frozen II با فروش ۱ میلیارد و ۴۵۴ میلیون دلار که در سال ۲۰۱۹ اکران شده‌اند، به ترتیب اولین و دومین انیمیشن‌های پرفروش تاریخ سینما هستند.

جالب است بدانید که انیمیشن The Super Mario Bros. Movie چندان در جلب رضایت منتقدان موفق نبود و نمرات نسبتا پایین را از آن‌ها دریافت کرد. با این حال مخاطبان و طرفداران مجموعه بازی‌های سوپر ماریو نظر مثبتی به این اثر داشتند و همین موضوع باعث موفقیت مالی فوق‌العاده آن برای نینتندو (Nintendo) شد. انتظار می‌رود تا در آینده علاوه بر دنباله سوپر ماریو و اسپین‌‌آف‌هایی که برای آن، شاهد ساخت فیلم و انیمیشن‌هایی بر اساس دیگر مجموعه بازی‌های نینتندو مثل The Legend of Zelda باشیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا