چرا فروش افتتاحیه فیلم Suicide Squad 2 کمتر از Birds of Prey بوده است؟

حال DCEU همچنان خوب نیست!

فروش افتتاحیه Suicide Squad 2

طبق گزارش جدیدی که وب سایت Deadline چندی پیش کار کرده، فروش افتتاحیه فیلم 2 Suicide Squad کمتر از حد انتظار بوده است.

تاکنون ۱۰ فیلم از فرنچایز DC Extended Universe روی پرده نقره‌ای رفته که یکی از آن‌ها Harley Quinn: Birds of Prey نام دارد. این اثر توسط کتی یان (Cathy Yan) کارگردانی و توسط کریستینا هادسون (Christina Hodson) نویسندگی شده و چهره‌های شاخصی از جمله مارگو رابی (Margot Robbie)، مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead) و ایوان مک‌گرگور (Ewan McGregor) بازیگران اصلی‌اش بودند. داستان پس از جدایی هارلی کویین از جوکر جریان دارد. دکتر کویینزل هنوز نتوانسته به صورت کامل با گذشته کنار بیاید که مجبور می‌شود با گروهی از زن‌های شرور گاتهام همکاری کند. محصول مشترک وارنر و دی‌سی فیلمز در فوریه ۲۰۲۰ به سینماها آمد و تنها ۲۰۱ میلیون دلار فروخت، در حالی که برای جبران هزینه به فروشی معادل ۳۰۰ میلیون دلار نیاز داشت.

جدیدترین فیلم DC Extended Universe تحت عنوان The Suicide Squad یا Suicide Squad 2 شناخته می‌شود. این اثر به جیمز گان (James Gunn) تعلق داشته و یک دنباله مستقل برای Suicide Squad است که سال ۲۰۱۶ میلادی اکران شده بود. به بیان دیگر، داستان در جهان مشابهی روایت می‌شود اما غیر از این هیچ ارتباطی میانشان وجود ندارد. اتفاقات هم حول محور دو جوخه انتحار می‌چرخند که ماموریت می‌یابند به جزیره کورتو مالیتز در آمریکای جنوبی نفوذ کرده و هر گونه مدرکی مربوط به پروژه ستاره دریایی را نابود کنند. مطابق انتظار، عملیات با فراز و نشیب‌های بسیاری مواجه می‌شود.

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود فروش افتتاحیه فیلم Suicide Squad 2 را فاش کرده است. اقتباس سینمایی جوخه انتحار در نخستین شب اکران داخلی خود ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخت. برای مقایسه می‌توان به Harley Quinn: Birds of Prey اشاره کرد که موفق شد در نخستین شب اکران داخلی خود به فروش ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلاری دست یابد. کارشناسان در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنند محصول مشترک وارنر و دی‌سی در هفته جاری صدرنشین باکس آفیس باشد. هر چند، آن‌ها معتقدند میزان فروش طی هفته‌های بعدی افت خواهد کرد.

با در نظر گرفتن فروش افتتاحیه فیلم Suicide Squad 2 پیش‌بینی می‌شود این فیلم در اولین هفته اکران خود در حدود ۲۰ میلیون دلار بفروشد. این در حالی است که وارنر انتظار داشت تازه‌ترین محصولش ۳۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. در نگاه اول، احتمالا سویه دلتا ویروس کرونا و شیوع آن در ایالات متحده آمریکا و کانادا دلیل اصلی در فروش پایین بوده اما نباید فراموش کرد Jungle Cruise در بازه زمانی مشابهی به سینماها آمد و توانست ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در باکس آفیس داخلی بفروشد. از همین رو، نمی‌توان تقصیر را گردن سویه دلتا انداخت.

به عقیده نویسنده وب سایت Deadline، وارنر در زمینه بازاریابی عملکرد خوبی نداشت و کارمندانش باید در آیتم‌های تبلیغاتی خود تاکید بیشتری روی مستقل بودن Suicide Squad 2 می‌گذاشتند؛ زیرا احتمال می‌رود تعداد قابل‌توجهی از علاقه‌مندان به خاطر ارتباطش با Suicide Squad ترجیح داده‌اند آن را نبینند. در ضمن، نباید یک احتمال بسیار مهم را نادیده گرفت. Mortal Kombat مانند جدیدترین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی عملکرد خوبی در باکس آفیس نداشت اما میزان بازدیدش در سرویس استریم HBO Max رقم قابل‌توجهی بود. در نتیجه، ممکن است اقتباس سینمایی جوخه انتحار در زمینه انتشار دیجیتالی عملکرد بهتری را به ثبت برساند.

در صورتی که نسبت به تماشای فیلم Suicide Squad 2 مردد هستید، توصیه می‌کنیم نقد آن به قلم رسول خردمندی را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا