برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad شباهت زیادی به Birds of Prey داشت

دواین جانسون قرار بود نقش منفی را ایفا کند

فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad شباهت زیادی به Birds of Prey داشت ۰ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad

خبرگزاری Empire در جدیدترین شماره‌ی مجله‌ی خود اطلاعاتی را از فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad فاش کرد؛ فیلمنامه‌ای که نهایتا کنار گذاشته شد.

در پی موفقیت‌های تجاری Suicide Squad، استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز در حال کار روی قسمت دوم هستند که با نام The Suicide Squad شناخته می‌شود. وظیفه‌ی کارگردانی به جیمز گان (James Gunn) سپرده شده است؛ فردی که با ساخت اقتباس‌های سینمایی محافظان کهکشان توانست به شهرت زیادی در میان علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی دست یابد. این فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی قصد دارد در کنار بهره بردن از شخصیت‌های قدیمی مانند هارلی کویین و کاپیتان بومرنگ، تعدادی شخصیت جدید هم به مجموعه اضافه کند. برای مثال، می‌توان پیس‌میکر، بلاداسپرت و کینگ شارک را نام برد. اینطور که به نظر می‌رسد، وارنر و دی‌سی فیلمز در ابتدا برنامه‌های کاملا متفاوتی برای دومین اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار داشتند.

Empire بخشی از جدیدترین شماره‌ی مجله‌ی خود را به فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad اختصاص داد و اطلاعاتی را از آن فاش کرد. طبق ادعای این خبرگزاری، استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز در ابتدا گاوین اوکانر (Gavin O’Connor) را به عنوان کارگردان انتخاب کرده بودند. او زمانی که پروژه مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذاشت به تیم پیوست و نزدیک به یک سال هم روی آن کار کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، او قصد داشت از نسخه‌ی دواین جانسون (Dwayne Johnson) بلک ادم به عنوان شخصیت منفی داستان استفاده کند. به بیان دقیق‌تر، اعضای جوخه‌ی انتحار ماموریت می‌یابند یک سلاح کشتار جمعی را بیابند اما نهایتا مشخص می‌شود سلاح مورد نظر، یک ابرانسان به بلک ادم بوده است.

خبرگزاری Empire در ادامه‌ی مطلب اختصاصی خود پیرامون فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad به یک موضوع بسیار مهم اشاره کرد؛ موضوعی که گمان می‌رود باعث لغو پروژه شده است. ظاهرا اعضای جوخه‌ی انتحار در جریان داستان باید یک دختر جوان (یکی از شخصیت‌های مشهور کمیک بوک‌های دی‌سی) را از دست شخصیت‌های منفی نجات دهند. اگرچه هویت آن دختر جوان فاش نشده اما اگر حافظه‌ی خوبی داشته باشید، باید به یاد بیاورید Birds of Prey از ایده‌ی مشابهی برخوردار است. در این فیلم، هارلی کوئین و دیگر اعضای پرندگان شکاری تلاش خود را به کار می‌گیرند تا کاساندرا کین را از دست بلک ماسک نجات دهند.

جدا از شباهت‌هایی که بین خط‌های داستانی وجود داشت، هر دو فیلم هارلی کوئین را در لیست شخصیت‌های خود داشتند. بدون شک، این موارد دست به دست هم می‌دادند تا استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز به عدم نوآوری متهم شوند. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت تصمیم مدیران استودیو برای عدم موافقت با فیلمنامه‌ی اولیه‌ی The Suicide Squad و سپردن وظیفه‌ی کارگردانی به جیمز گان، تصمیم بسیار به جا و درستی بوده است. به خصوص اینکه نخستین ویدیوی منتشر شده بازخوردهای مثبتی را از سوی کاربران فضای مجازی دریافت کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments