1%
  • 0/10

رکورد کاربر همزمان استیم باز هم جابه‌جا شد!

بیش از ۲۶ میلیون کاربر همزمان

رکورد کاربر همزمان استیم باز هم جابه‌جا شد! ۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
رکورد کاربر همزمان استیم

در حالی که طی چند ماه اخیر تعداد کاربران و افراد آنلاین – به صورت همزمان – در پلتفرم استیم رکورد خود را شکسته بود، یکبار دیگر شاهد افزایش این رکورد هستیم!

با شیوع ویروس کرونا و به‌دلیل محدودیت‌های ایجاد شده، زمانی که مردم دنیا در خانه سپری می‌کنند افزایش یافت و به همین دلیل سرویس‌های آنلاین بازی و پخش فیلم و سریال با استقبال بسیار بالایی مواجه شد.

یکی از این سرویس‌ها که توانسته آمار و رکوردهای بسیاری را جابه‌جا کند، استیم است. رکورد کاربر همزمان استیم در یک سال گذشته بارها جابه‌جا شد و اکنون به بیش از ۲۶ میلیون نفر رسیده است. اگر دوست دارید شما هم در این پلتفرم اکانت داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب آموزش ساخت اکانت استیم به ساده‌ترین روش را مطالعه کنید.

در تاریخ ۲ ژانویه ۲۰۲۱ بود که استیم با ۲۵٫۴ میلیون کاربر همزمان رکورد بی‌نظیری را از خود به جا گذاشت اما استیم توقف‌ناپذیر به نظر می‌رسد و اکنون این رکورد جا‌به‌جا شده است. مطابق آمار وب‌سایت SteamDB (پایگاه داده‌های استیم)، پلتفرم بازی‌های رایانه‌های شخصی کمپانی Valve در روز یکشنبه ۱۹ بهمن (۷ فوریه) رکورد کاربران همزمان استیم باز هم شکسته شد. در این روز ۲۶٬۴۰۱٬۴۴۳ کاربر همزمان توانستند از این سرویس استفاده کنند تا رکورد قبلی را که در حدود ۴۰ روز قبل ثبت‌شده بود جا‌به‌جا شود. یکی از مهم‌ترین دلایل ثبت این رکورد را تعطیلات سال نو در چین می‌دانند که بازیکنان چینی بسیاری مشغول تجربه کردن بازی‌های موردعلاقه خود بر روی این سرویس هستند.

جالب است بدانید که رکورد کاربر همزمان استیم قبل از شیوع کرونا در ژانویه سال ۲۰۱۸ و در هنگامی که بازی PUBG در اوج محبوبیت بود ثبت شده بود. همچنین در فوریه سال ۲۰۲۰ و آغاز شیوع ویروس کرونا رکورد کاربر همزمان استیم ۱۸٫۸ میلیون نفر بود که این رکورد در طول یک‌ سال گذشته بارها جابه‌جا شد تا اکنون از مرز ۲۶ میلیون نفر عبور کرده است.

استیم در سال گذشته رشد چشمگیری داشته و در گزارش‌های سالانه Valve به این نکته اشاره شده که آن‌ها اکنون از مرز ۱۲۰ میلیون کاربر فعال ماهانه نیز عبور کرده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments