#مهسا_امینی

مدیر عامل Valve از احتمال انتشار شبکه استیم در کنسول‌ها خبر می‌دهد!

کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی یکپارچه‌تر از همیشه؟

مدیر عامل Valve از احتمال انتشار شبکه استیم در کنسول‌ها خبر می‌دهد! نیما خدارحمی ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
احتمال انتشار استیم در کنسول

طی سال‌های اخیر دنیای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی بسیار به یکدیگر نزدیک شده و یکپارچگی خاصی را پایه ریزی کرده‌اند. حال احتمال انتشار شبکه استیم در کنسول‌ها این رابطه و نزدیکی را از همیشه بیشتر کرده است.

گیب نیوئل (Gabe Newell) مدیرعامل شرکت والو (Valve) توسعه دهنده شبکه معروف استیم، از انتشار احتمالی استیم برای کنسول‌ها خبر داد. درهمین حین نیوئل هیچگونه اطلاعاتی درباره نحوه اجرا و استفاده این شبکه در کنسول‌ها در اختیار ما قرار نداد، ولی به‌نظر کاربران کنسول‌های بازی بالاخره توجهی که سال‌ها انتظارش را از طرف والو داشتند به‌دست خواهند آورد.

اینگونه به‌نظر می‌رسد که شرکت والو پس از موفقیت بازی Half-Life: Alyx به‌دنبال احیای بیش از پیش خود در بخش توسعه بازی‌هاست. بازی Half-Life: Alyx یکی از اولین بازی‌های داستان محور پس از بازی Portal 2 بوده و آن‌ها همچنین اعلام کردند که بازی‌های بیشتری نیز در آینده منتشر خواهند شد. البته انتشار بازی‌های داستان محور از سوی والو به‌معنای قطع پشتیبانی از بازی‌های آنلاین چندنفره مانند Dota 2 نبوده و درعوض باید منتظر توسعه و به‌روزرسانی بیشتر این بازی نیز باشیم.

باتوجه به شایعات اخیر پیرامون نسخه بعدی بازی Half-Life و نیم نگاه‌های والو به این بازی، به‌نظر باید خواسته گیمرها را برآورده شده بدانیم و طبق همین شایعات فوق‌العاده نزدیک به واقعیت، نسخه بعدی سری Half-Life تنها برای رایانه‌های شخصی منتشر نخواهد شد. لازم به‌ذکر است که گیب نیوئل طی یکی از مصاحبه‌های اخیر خود به انتشار احتمالی شبکه استیم برای کنسول‌ها در سال آینده میلادی اشاره کرد. طی این مصاحبه از او پرسیده شد که آیا استیم به کنسول‌ها می‌آید؟ نیوئل به پاسخ کوتاه و البته پرمعنای «تا آخر سال جاری از این ایده بیشتر مطلع می‌شوید» بسنده کرد.

درحال حاضر نمی‌توان درباره چگونگی وجود شبکه استیم در کنسول‌ها صحبت کرد، ولی بسیاری به عرضه بازی Half-Life: Alyx در پلی استیشن ۵ و اجرای آن با هدست PSVR امید دارند. ناگفته نماند که احتمال انتشار این بازی از طریق شبکه استیم در کنسول‌ها بسیار محتمل بوده و البته برخی گمان دارند که تنها اجازه استریم بازی‌ها برای کاربران کنسول فراهم خواهد. بسیاری دیگر معتقدند که این سخنان نیوئل تنها به انتشار نسخه‌های بعدی سری Half-Life و Portal برای کنسول‌ها درکنار رایانه‌های شخصی اشاره داشته که قبلا نیز شاهد عرضه نسخه‌های قدیمی این بازی‌ها در کنسول‌ها بوده‌ایم.

فعالان بازی‌های ویدیویی، بهترین زمان رونمایی رسمی از این پروژه والو را مراسم The Game Awards پیش‌رو می‌دانند. بازی Half-Life: Alyx نیز ابتدا توسط جف کایلی، مجری و بنیان گذار The Game Awards به ما معرفی شد. این احتمال نیز وجود دارد که شرکت والو طی مراسم ایکس باکس در E3 از برنامه خود رونمایی کند. شبکه استیم یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت بازی Titanfall 2 بوده و توانسته بسیاری مخاطب را جذب کند، ازهمین رو هر پل ارتباطی میان کنسول و رایانه‌های شخصی از طرف شرکت والو می‌تواند تمام صنعت بازی‌های ویدیویی را پیشرفت دهد.

درحال حاضر و طی سال ۲۰۲۱ کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی از همیشه به یکدیگر نزدیک‌تر بوده و ممکن است حتی به یکپارچگی کامل شبکه‌های گیمینگ در آینده‌ای نزدیک برسیم. شما چه فکری می‌کنید؟ چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ نظرتان درباره عرضه استیم برای کنسول‌ها چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا