اولین Steam Game Festival سال ۲۰۲۱ به‌زودی برگزار می‌شود

دموی بیش از ۵۰۰ بازی را به صورت رایگان تجربه کنید

اولین Steam Game Festival سال ۲۰۲۱

شرکت آمریکایی ولو قصد دارد طی روزهای آینده اولین Steam Game Festival سال ۲۰۲۱ را برگزار کند. این جشنواره شامل بیش از ۵۰۰ بازی می‌شود.

جف کیلی (Geoff Keighley) روزنامه‌نگار فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم دو سال پیش از جشنواره‌ای تحت عنوان Steam Game Festival رونمایی کرد که همزمان با The Game Awards برگزار شده و فرصتی را برای دارندگان رایانه‌های شخصی مهیا می‌کند تا به تجربه‌ی دموی رایگان بازی‌های مختلف بپردازند. از آن‌جایی که این ایده با استقبال کاربران در سراسر جهان روبرو شد، ولو تصمیم گرفت Steam Game Festival را به TGA محدود نکرده و آن را در طول سال هم برگزار کند. این جشنواره در ابتدا تنها تعداد کمی از بازی‌های جدید را شامل می‌شد اما رقم مورد نظر به مرور زمان افزایش یافت.

محصولات مستقل مانند بازی‌های تراز اول (AAA) از بودجه‌های کلانی برای تبلیغ و بازاریابی برخوردار نیستند. ولو که به خوبی از این موضوع اطلاع داشت، روش‌های مختلفی را امتحان کرد تا عناوین مستقل شانس بیشتری در جلب نظر کاربران داشته باشند. در یک برهه‌ی زمانی، بنر تبلیغاتی بازی‌های مستقل در صفحه‌ی نخست استیم قرار گرفت. در برهه‌ای دیگر، شرکت آمریکایی سعی کرد تمرکز خود را روی Steam Curator System قرار دهد؛ سیستمی که به سازندگان مستقل اجازه می‌داد محصولات جدیدشان را به صورت مستقیم برای منتقدان و اینفلوئنسرها بفرستند. ولو همچنین تلاش دارد از طریق سیستم پیشنهاد خود، بازی‌های مستقل بیشتری را در معرض دید قرار دهد.

ولو با انتشار یک ویدیوی کوتاه، از برگزاری اولین Steam Game Festival سال ۲۰۲۱ در بازه‌ی زمانی ۱۵ الی ۲۱ بهمن (مصادف با ۳ الی ۹ فوریه) خبر داده است. شرکت آمریکایی در جریان تریلر اشاره‌ای به دیگر برنامه‌های SGF نکرد. با این حال، می‌توان انتظار داشت مانند گذشته برگزاری لایو استریم‌هایی با محوریت بازی‌های حاضر در جشنواره و فراهم کردن فرصتی برای گفتگوی سازندگان و کاربران را شاهد باشیم. در ضمن، ولو لیست عناوین حاضر در جشنواره‌ی فوریه را به اشتراک نگذاشت اما طبق اطلاعات موجود، دموی بیش از ۵۰۰ بازی متنوع در این بازه‌ی زمانی منتشر می‌شود.

با توجه به تریلری که ولو در فضای مجازی منتشر کرده، نسخه‌ی دموی Children of Silentown ،Shady Knight ،lmighty: Kill Your Gods ،Black Book ،Fling to the Finish و Genesis Noir در جریان اولین Steam Game Festival سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار می‌گیرد. علاوه بر این‌ها، نام چند محصول دیگر هم دیده می‌شود که در گذشته انحصاری دیگر پلتفرم‌ها بوده‌اند؛ برای مثال، می‌توان Bloodroots را نام برد که اواخر فوریه‌ی سال گذشته منتشر شد و نسخه‌های رایانه‌های شخصی‌اش در انحصار اپیک گیمز بود. مثال دیگر، Lost Words: Beyond The Page است که به عنوان انحصاری گوگل استیدیا عرضه شده بود.

انتشار نسخه‌های دمو به صورت رایگان، سیاست فوق‌العاده‌ای به شمار می‌رود. این کار نه تنها فرصتی را برای سازندگان به وجود می‌آورد تا مستقیما با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها بازخورد دریافت کنند، بلکه به کاربران اجازه می‌دهد بخش‌های ابتدایی بازی مورد نظر را قبل از خرید تجربه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا