تاریخ عرضه کنسول Steam Deck رسما اعلام شد

تنها یک ماه باقی مانده

تاریخ عرضه کنسول Steam Deck

تاریخ عرضه کنسول Steam Deck مدت‌ها پیش برای ماه فووریه (بهمن-اسفند) در نظر گرفته شده بود و شرکت Valve نیز روی این مسئله تاکید کرد که حتما دستگاه را در همین ماه به دست مشتریان می‌رساند. این در حالی است که تاریخ دقیق آن، برای اواخر فووریه در نظر گرفته شده است.

شرکت Valve سال گذشته دست به کار بسیار سختی زد که برای آن صدر درصد مشکلات فراوان و بازخوردهای مختلفی را دریافت خواهد کرد؛ ساختن یک کنسول بازی، که آن هم هر کنسولی نیست و در یک کیف نسبتا کوچک یا جیب بزرگ جا می‌شود! کنسول دستی استیم دک، نام این دستگاه بود که تقریبا یک سال پیش معرفی شد و این قول را داد که حتما عناوین مختلف داخل فروشگاه استیم را روی یک سیستم پورتابل و قابل حمل اجرا می‌کند.

با این وجود پس از این ادعا، کاربران کنجکاو شدند که بدانند دقیقا رسالت این کنسول دستی چیست و چطور می‌تواند عناوین گرافیکی و فوق‌العاده سنگین مثل Death Stranding یا حتی God of War را اجرا کند. اما سازندگان پا پس نکشیدند و پس از اعلام سخت‌افزار قدرتمندی که روی این سیستم سوار شده، ناگهان اظهار کردند که Steam Deck در حالتی که روی پایه مخصوص سوار شده و با کابل HDMI به نمایشگر خارجی وصل شود، خروجی 8K را خواهد داد!

این دستاورد برای یک کنسول دستی گیمینگ واقعا فوق‌العاده به نظر می‌رسد و بیش از پیش طرفداران منتظر عرضه آن در بازار برای خرید هستند؛ در حالی که پس از یک تاخیر چند ماهه، حال اواسط اسفند برای در دسترس قرار دادن این کنسول در نظر گرفته شده است.

تاریخ عرضه کنسول Steam Deck

طبق اعلام رسمی، از تاریخ 6 اسفند سال جاری (25 فووریه) عرضه مدل‌هاتی مختلف استیم دک شروع خواهد شد. به گفته سازندگان، این عرضه بدین شکل است که ابتدا برای افرادی که رزرو کرده‌اند یک جییمل با محتوای تاریخ دقیق ارسال کنسول در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. سپس دوباره بازه خرید شروع می‌شود تا در هفته و ماه‌های آینده به ترتیب به سفارشات رسیدگی شود.

لازم به ذکر است که البته خرید غیر مستقیم از بسیاری از فروشگاه‌های مختلف، پس از عرضه جهانی در دسترس کاربران خواهد بود. با این وجود اگر کاربران مستقیم از خود شرکت Valve استیم دک را خریداری کرده باشند، احتمالا باید تا چند هفته منتظر رسیدن کنسول بمانند.

در حال حاضر عناوینی که برای تجربه روی این کنسول دستی در دسترس قرار گرفته‌اند در فروشگاه رسمی Steam با عبارت Deck Verified دسته‌بندی شده‌اند. با این حال، تعداد بازی‌های پشتیبانی شده برای این دستگاه مدتی پس از انتشار بیشتر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا