تعداد کاربران همزمان استیم از مرز ۳۱ میلیون نفر عبور کرد

به لطف تخفیف‌های پاییزی

تعداد کاربران همزمان استیم

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، تعداد کاربران همزمان در فروشگاه استیم به لطف برگزاری جشنواره فروش ویژه پاییزی به بیش از ۳۱ میلیون نفر رسیده است.

بدون تردید، استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که علی‌رغم وجود رقبای جدی و سرسخت نظیر اپیک گیمز، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را تحت سلطه خود دارد. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت در حوزه ویدیو گیم، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، گاها رکوردهای جدیدی در این فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۳۱ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۶۰ نفر عبور کرده است. نکته جالب اینجا است که رکورد پیشین استیم در این زمینه در روزهای گذشته شکسته شده بود که با شروع جشنواره فروش ویژه پاییزی و انتشار بازی‌های جدید، این رکورد بار دیگر جابه‌جا شده است.

مهم‌ترین دلیل شکسته شدن دوباره این رکورد، برگزاری جشنواره فروش پاییزی است که در جریان این رویداد، تخفیف‌های بی‌نظیری برای تعداد زیادی از بازی‌های قدیمی و جدید در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، نمی‌توان تاثیر عرضه‌ رایگان بازی کال آو دیوتی وارزون ۲ در افزایش چشمگیر تعداد کاربران همزمان استیم را انکار کرد.

لازم به ذکر است که تعداد کاربران استیم پس از شیوع ویروس کرونا به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در نوامبر سال گذشته میلادی، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۲۹ میلیون نفر بوده است. بر این اساس، همان‌طور که انتظار می‌رود، تعداد افراد آنلاین در استیم دائما در حال افزایش بوده و در طول یک سال اخیر نزدیک به ۳ میلیون کاربر جدید به جامعه بزرگ استیم اضافه شده‌اند.

بهتر است بدانید که در طول چند سال گذشته، شماری از ناشران بزرگ از جمله مایکروسافت، اکتیویژن، یوبیسافت و الکترونیک آرتز عناوین خود را به طور انحصاری روی لانچرهای اختصاصی خود عرضه می‌کردند و خبری از انتشار بازی‌ها در استیم نبود. این در حالی است که به لطف افزایش قابل توجه تعداد کاربران استیم، این کمپانی‌ها بار دیگر همکاری خود با شبکه مزبور را از سرگرفته‌اند.

لازم به ذکر است که تخفیف‌های پاییزی فروشگاه استیم از چند روز پیش آغاز شده و تا ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه، ۸ آذر ماه به وقت ایران (ساعت ۱۰ صبح روز ۲۹ نوامبر به وقت آمریکا) ادامه دارد. در طول این رویداد، بازی‌های جدیدی نظیر فیفا ۲۳، A Plague Tale: Requiem و گاتهام نایتس با قیمت وسوسه‌انگیزی به فروش می‌رسند.

در صورتی که طی این رویداد نتوانستید بازی‌های مورد علاقه‌ خود را خریداری کنید، نگران نباشید، چرا که جشنواره فروش زمستانه استیم نیز طی هفته‌های آینده برگزار می‌شود. طبق روال همیشه، در این رویداد بازی‌های زیادی با قیمت‌های مناسب‌تر برای پلتفرم رایانه‌ شخصی فروخته خواهند رسید.

با توجه به روند رو به رشد تعداد کاربران استیم، برگزاری جشنواره فروش زمستانی و آغاز تعطیلات کریسمس در هفته‌های آینده، چندان دور از انتظار نیست که به‌زودی بار دیگر رکورد تعداد کاربران همزمان در این فروشگاه جابه‌جا شود. از این رو، ممکن است که طی روزهای آینده بیش از ۳۲ میلیون نفر به طور همزمان در این شبکه آنلاین شوند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رکورد جدید پلتفرم بزرگ استیم در خصوص تعداد کاربران همزمان چیست؟ با توجه به برگزاری جشنواره فروش زمستانی طی روزهای آینده، به نظر شما آیا این رکورد بازهم شکسته خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا