#مهسا_امینی

بازی Banana Hell را همین حالا به صورت رایگان از استیم دریافت کنید

فرصت را از دست ندهید!

بازی Banana Hell استیم

کاربران شبکه‌ی بزرگ استیم به مدت کمتر از یک روز فرصت دارند تا بازی جالب Banana Hell را به صورت رایگان دریافت و برای همیشه تجربه کنند.

طبق روال همیشه، فروشگاه استیم این بار هم یک بازی مفرح به طور رایگان تقدیم کاربران خود می‌کند که علاقه‌مندان تنها به مدت یک روز می‌توانند آن را به حساب کاربری خود اضافه کنند. بازی مورد بحث، Banana Hell نام دارد که نه تنها یک اثر بزرگ و شناخته شده نیست، بلکه حتی نمی‌توان آن را به عنوان یکی از آثار موفق مستقل هم خطاب کرد. این اثر برای نخستین بار در سال گذشته میلادی توسط استودیوی پتری‌هرت به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه شد و طبق نظرات درج شده از سوی کاربران، تجربه‌ی آن می‌تواند شما را برای مدتی به خود سرگرم کند.

در صفحه‌ی اختصاصی بازی در استیم، امتیاز آن به طور «بسیار مثبت» ثبت شده و بر اساس آمار و ارقام‌ها، ۸۴ درصد از بازیکنان این عنوان را یک بازی خوب و مفرح معرفی کرده‌اند. در هر کدام یک از نقدهای منفی و مثبت، گیمرها به سختی خیلی زیاد و چالش‌برانگیز بودن گیم‌پلی بازی اشاره کردند که این مورد چندان هم عجیب نیست؛ چرا که تیم توسعه‌دهنده بازی خود را یک اثر بسیار سخت و دشوار می‌دانند.

در بخش توضیحات نوشته شده که بازی در واقع یک اثر چالشی در زمینه پرش است. در این بازی باید به سمت بالا بپرید تا کریستال‌های موز را جمع‌آوری کنید. یکی از مهم‌ترین نکات آن، کنترل کامل و تسلط بر تکنیک‌های پرش است که باید در مواقع حساس، واکنش‌های سریعی از خود نشان دهید. در مجموع، این یک عنوان پلتفرمر بسیار چالش‌برانگیزی است که مملو از مونولوگ‌های موز بوده و تجربه‌ی آن حسابی سرگرم‌کننده خواهد بود. گفتنی است که برای دریافت بازی، صرفا به یک حساب کاربری در شبکه‌ی استیم احتیاج دارید که بعد از دریافت، برای همیشه می‌توانید آن را در لیست بازی‌های خود نگه دارید.

لازم به ذکر است که بازی مزبور از همین حالا تا ساعت ۸:۳۰ دقیقه شب دوشنبه، پنجم مهر ماه (مصادف با بیست و هفتم سپتامبر سال جاری میلادی)‌ به صورت رایگان در فروشگاه استیم عرضه می‌شود و شما در طول این مدت کوتاه می‌توانید نسبت به دریافت آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که در بازه‌ی مذکور با دریافت این عنوان، طبق روال گذشته برای همیشه می‌توانید از تجربه‌ی آن روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی خود لذت ببرید. ارزش این پیشنهاد برابر با سه دلار بوده که اگرچه رقم زیادی نیست، اما دریافت رایگان این عنوان مفرح خالی از لطف نخواهد بود.

بازی Banana Hell

این اولین بازی رایگان استیم در ماه مهر امسال نیست. چند روز پیش بود که تمام کاربران این شبکه برای مدتی کوتاهی می‌توانستند دو بازی کلاسیک و خاطره انگیز از شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک را به طور رایگان دریافت کرده و برای همیشه در کتابخانه خود داشته باشند. این دو بازی، Jagged Alliance 1: Gold Edition و Titan Quest Anniversary Edition نام داشتند که ارزش پیشنهاد شرکت ولو برابر با سی دلار بوده است. البته، فرصت دریافت این آثار به پایان رسیده است.

در این میان، بد نیست به بازی رایگان این هفته فروشگاه اپیک گیمز اشاره کنم. اگر اخبار دنیای بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که کاربران فروشگاه مزبور در طول هفته جاری میزبان اثر The Escapists هستند. این عنوان که استودیوی مالدی توف وظیفه‌ی ساخت و توسعه‌ی آن را برعهده داشته، برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط استودیوی تیم ۱۷ به صورت دسترسی زودهنگام در استیم عرضه شد و سپس با گذشت یک سال در دسترس کاربران کنسول‌های نسل هشتم مایکروسافت و سونی قرار گرفت. بازی در واقع یک اثر در سبک استراتژی با دید بالا به پایین است که در آن به عنوان یک زندانی باید با فریب ماموران و به دور از دوربین‌های امنیتی، از راه‌های مختلف فرار کنید. یکی از نکات قوت بازی، بخش دونفره و آنلاین آن است که می‌توانید به همراه یکی از دوستان خود به تجربه‌ی این اثر جذاب بپردازید.

برخلاف فروشگاه اپیک گیمز که هر هفته یک یا چند بازی به طور رایگان به کاربران خود هدیه می‌دهد و هر از چند گاهی هم شاهد عرضه‌ی آثار بزرگی همچون جی‌تی‌ای وی هستیم، اما شبکه‌ی پرمخاطب استیم در ارائه‌ی عناوین رایگان کمی ضعیف عمل می‌کند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، کمپانی ولو در این خصوص تلاش زیادی برای جلب رضایت و توجه پی‌سی بازها انجام نمی‌دهد و صرفا یک سری عناوین کوچک و سرگرم‌کننده به صورت رایگان برای مخاطبان عرضه می‌شوند. با این حال، همان‌طور که اشاره کردم، دریافت و تجربه‌ی هر کدام یک از این عناوین خالی از لطف نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا