بازی استارفیلد قرار بود در انحصار پلی استیشن باشد!

چرا مایکروسافت بتزدا را خرید؟

استارفیلد در انحصار پلی استیشن

آن‌طور که به نظر می‌رسد، در ابتدا قرار بر این بود که بازی استارفیلد به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه شود.

دعوای حقوقی کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با مایکروسافت بر سر تصاحب اکتیویژن بلیزارد به اوج خود رسیده و در حال حاضر ردموندی‌ها با حضور در دادگاه، از حق و حقوق خود برای تکمیل این معامله دفاع می‌کنند. بر این اساس، هر از گاهی حقایق جالبی از پشت پرده تصمیم‌ها آشکار می‌شود که در تازه‌ترین آن، علت خرید بتزدا توسط مایکروسافت نیز مشخص شد.

آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، طی جلسه دادگاه شهادت داد که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی برای مقابله با ایکس باکس و حفظ رهبری در بازار، پول‌های هنگفتی به توسعه‌دهندگان و شرکت‌های ناشر ارائه می‎‌دهد تا از انتشار محتوا روی ایکس باکس جلوگیری کند.

در همین راستا، فیل اسپنسر خاطرنشان کرد که بعد از عرضه انحصاری دث‌لوپ و گوست وایر توکیو روی پلی استیشن، زمزمه‌هایی از عرضه انحصاری بازی Starfield برای پلی استیشن نیز به گوش می‌رسید که این موضوع حسابی مدیران مایکروسافت را نگران کرد. به همین خاطر، ایکس باکس تصمیم گرفت تا با خرید بتزدا، مانع از تحقق این امر شود.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

در هنگان خرید زنیمکس، یکی از مهم‌ترین دلایلی که این شرکت را خریداری کردیم، این بود که سونی  قراردادهایی در خصوص عرضه دو بازی دث‌لوپ و گوست وایر توکیو برای پلی استیشن با شرکت بتزدا تنظیم کرده بود. در واقع، بتزدا پول‌هایی از سونی دریافت کرده بود تا این عناوین برای ایکس باکس عرضه نشوند.

هنگامی که صحبت از استارفیلد شد، زمزمه‌هایی از اینکه بازی استارفیلد نیز به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه خواهد شد، به گوشمان رسید. ما نمی‌توانستیم به عنوان جایگاه سوم ایکس باکس در میان کنسول‌ها، بیش از همیشه در دریافت محتواها از رقیبا عقب بمانیم. بر این اساس، ما باید مطمئن می‌شدیم که این محتواها برای پلتفرم ما نیز عرضه می‌شوند.

با توجه به اظهارات اخیر فیل اسپنسر در دادگاه، به نظر می‌رسد که در ابتدا قرار بر این بود که بازی استارفیلد به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه شود. بهتر است بدانید که پیت هاینز، مدیر اجرایی بتزدا، به جلسه دادگاه رسیدگی به خرید اکتیویژن بلیزارد فراخوانده شده درباره سیاست این کمپانی پیش از خرید و همچنین پس از خرید توسط مایکروسافت شهادت دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا