#مهسا_امینی

تصویر جدیدی از بازی Starfield لو رفت!

شایعه‌ها تمامی ندارد

تصویر جدیدی از بازی Starfield لو رفت! حمید توحیدلو ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
تصویر جدید بازی Starfield

تصویر جدید بازی Starfield که چندی پیش توسط منابع ناشناس در فضای مجازی لو رفته، جزئیات اندکی از سفینه‌ها، سیاره‌ها و پایگاه‌های فضایی این عنوان مورد انتظار ارائه می‌دهد.

در حال حاضر چیزی در حدود سه سال از معرفی بازی جدید شرکت نامدار بتزدا به نام استارفیلد می‌گذرد. عنوانی که در طول این مدت نسبتا طولانی مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در سکوت خبری در استودیوی بازی‌سازی بتزدا طی کرده و متاسفانه تا به امروز اطلاعات چندان زیادی از کلیات گیم‌پلی و داستان آن توسط توسعه‌دهندگان منتشر نشده است. این بازی در واقع یک اثر علمی تخیلی است که سازندگان آن را یک عنوان بلندپروازانه و جاه‌طلبانه می‌دانند و به لطف وعده‌های تیم سازنده، شماری از گیمرها بی‌صبرانه منتظر عرضه و تجربه‌ی بازی هستند.

به دنبال سکوت شرکت بتزدا و عدم انتشار جزئیات بیشتر از جدیدترین پروژه‌ی خود، در طول چند هفته‌ی اخیر شایعه‌های مختلفی در رابطه این عنوان در سراسر فضای مجازی مطرح شده که در جدیدترین آن‌ها، ساعاتی پیش یک تصویر جدید از بازی لو رفت. این عکس فاش شده، یک تصویر مفهومی به شمار می‌رود که ظاهرا از طریق کدهای وب‌سایت بتزدا و منابع رسمی به دست آمده است. در وهله‌ی اول، تصویر مذکور جزئیات خاصی از بازی ارائه نمی‌دهد و صرفا شاهد یک سری ایستگاه‌های فضایی، سیاره‌ها و سفینه‌های مختلف هستیم. لیکن با موشکافی برخی از طرفداران، اطلاعاتی از بازی به اشتراک گذاشته شده که جالب به نظر می‌رسند.

نمادهای موجود در ساعت مچی که در سمت راست تصویر قابل مشاهده است، ظاهرا عناصر UI بازی را نشان می‌دهد. گروهی بر این باور هستند که این نوار به احتمال قوی به بخش استقامت و سلامت مربوط است. بخشی از این ساعت مچی هم نشان‌دهنده تاریخ و ساعت دقیق روز است. فارغ از این ساعت و نوار آن، سمت چپ تصویر که یک سری سفینه‌های فضایی را به نمایش می‌گذارد، احتمالا به سیستم شخصی‌سازی وسایل نقلیه در بازی اشاره می‌کند. در آخر وجود ایستگاه فضایی و اتصال چند سفینه به پایگاه‌ها از دیگر نکات جالب این عکس مفهومی برشمرده می‌شود. توجه داشته باشید که شرکت بتزدا این تصویر را تایید نکرده و ممکن است تمامی این اظهارات جعلی و ساختگی باشد.

تصویر جدید بازی Starfield

لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار استارفیلد هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد. تا به امروز ضد و نقیض‌های مختلفی در خصوص تاریخ عرضه‌ی بازی منتشر شده که طبق آخرین گزارش‌ها، یکی از اینسایدرهای ایکس‌باکس چند روز پیش در پیامی اعلام کرد که این عنوان بی‌شک در ادامه‌ی سال جاری میلادی روانه بازار شد. به گفته‌ی این کاربر، فرآیند ساخت و توسعه‌ی بازی به اتمام رسیده و استودیوی بتزدا سافت‌ورکز مشغول بهبود و رفع مشکلات آن است. علاوه بر این‌ها، مایکروسافت هم به‌زودی پروسه‌ی بازاریابی و تبلیغات بازی را آغاز می‌کند تا استارفیلد به بهترین شکل ممکن به صورت انحصاری در دسترس بازیکنان قرار گیرد.

به دنبال انتشار این گمانه‌زنی، آقای جیسون شرایر، ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، به سرعت در گفت‌وگویی این گفته‌ها را به کلی تکذیب کند. او معتقد است که عرضه‌ی بازی در سال جاری میلادی امکان‌پذیر نیست و طبق برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت و بتزدا، این عنوان در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد. در هر صورت، بازه و تاریخ انتشار استارفیلد همچنان مبهم بوده و حتی جزئیاتی از پلتفرم‌های مقصد آن هم در دست نیست. شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت مایکروسافت قصد دارد بازی را به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه کند و هیچ برنامه‌ای برای انتشار آن روی کنسول‌های پلی‌استیشن ندارد. با توجه به خرید بتزدا توسط ردموندی‌ها، تحقق و صحت این شایعه به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

در نظر داشته باشید که طبق گفته‌های انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری، نمایشگاه E3 2021 از روز ۲۲ الی ۲۵ خرداد ماه (مصادف با ۱۲ تا ۱۵ ژوئن سال جاری میلادی) به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه حضور مایکروسافت در این مراسم رسما تایید شده، انتظار می‌رود که در جریان آن اطلاعات و جزئیات بیشتری از بازی مورد انتظار Starfield به اشتراک گذاشته شود؛ چه بسا که ممکن است پس از سال‌ها صبر و انتظار، در نهایت ردموندی‌ها تاریخ دقیق انتشار آن را نیز مشخص کنند.

در دیگر خبرهای مرتبط با بتزدا سافت‌ورکز، بد نیست اشاره کنم که این استودیوی سرشناس دیروز در جهت تکمیل نیروی خود آگهی استخدام جدیدی منتشر کرده که در آن از یک مهندس سرور برای ساخت و بهبود سیستم‌های یک بازی معرفی نشده دعوت به عمل می‌آورد. از آنجا که در این آگهی به صراحت اعلام شده که فرد متقضی روی ساخت یک بازی معرفی نشده فعالیت خواهد کرد، به نظر می‌رسد که بتزدا سافت‌ورکز در حال حاضر جدا از الدر اسکرولز و استارفیلد، روی ساخت و توسعه‌ی یک بازی جدید نیز مشغول به کار است. بسیاری از افراد معتقد هستند که این پروژه در واقع مربوط به بازی جدید فالوت است و چه بسا در آینده‌ی نه چندان بازی جدید مجموعه در قالب یک اثر آنلاین و چندنفره تقدیم هواداران خواهد شد.

در طرف مقابل، گروهی با این نظر به کلی مخالف هستند. به گفته‌ی این افراد، بتزدا در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی ساخت دو بازی بزرگ الدر اسکرولز 6 و استارفیلد قرار داده و کمی دور از انتظار است که در میانه‌ی راه ساخت این عناوین، پروسه‌ی توسعه‌ی یک بازی بزرگ همچون فالوت 5 را آغاز کند. این گروه بر این باور است که پروژه و بازی جدید شرکت بتزدا در واقع یک اثر کوچک‌تر از حد انتظار است و به احتمال قوی برای پلتفرم موبایل ساخته و عرضه می‌شود. در هر حال، هنوز جزئیاتی در این رابطه به طور رسمی منتشر نشده و باید منتظر معرفی این پروژه توسط بتزدا باشیم.

در پایان این خبر، فراموش نکنید که نظرات و برداشت‌های شخصی خود از تصویر جدید بازی Starfield را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا