#مهسا_امینی

تماشا کنید: گیم پلی بازی Starfield در رویداد ایکس باکس خیره کننده بود!

هزاران سیاره و صدها سیستم ستاره‌ای، زمین بازی بزرگ‌ترین عنوان بتزدا

شب گذشته ایکس باکس و بتزدا با دست پر ظاهر شدند و ما شاهد حضور بسیاری از بازی‌های مورد انتظار ایکس باکس در این مراسم بودیم. مهم‌ترین بازی این مراسم عنوان Starfield بود. گیم پلی بازی Starfield در شوکیس ایکس باکس ما را با اطلاعات خیره کننده و تریلر گیم پلی شگفت زده کرد!

خوشبختانه شرکت دوست داشتنی بتزدا (Bethesda) هرگز درباره اطلاعات جدید بازی‌های در دست توسعه خود محافظه کار نبوده و همیشه کاربران را از روند پیشرفت توسعه بازی خود مطلع می‌سازد و البته با هر بازی جدید خود، ما را با دنیایی تازه آشنا می‌کند. ما شاهد روندی مشابه در بازی‌های Fallout 3، The Elder Scrolls V: Skyrim و Fallout 4 که موفق‌ترین بازی‌های این شرکت بوده‌اند، بودیم و خوشبختانه در آینده نیز شاهد چنین روند خارق‌العاده‌ای نیز خواهیم بود. شب گذشته حضور بتزدا در شوکیس ایکس باکس و بتزدا، با حضور تاد هاوارد (Todd Howard) و بازی علمی تخیلی مورد انتظار Starfield همراه بود و شگفت انگیزترین ویژگی به نمایش درآمده در این بازی، تعداد بسیار بالای سیارات و به طور کلی عظمت فضای این بازی بود.

بازی Starfield در حدود ۳۰۰ سال از زمان ما جلوتر بوده و ما در این بازی، در عصر کلونی کردن سیارات و کاوش انسان فرای منظومه شمسی سیر و سفر می‌کنیم. ما به عنوان عضوی از Constellation، سازمانی به منظور پیشرفت بشریت با کاوش در سیارات دیگر و کشف رازهای آن‌ها فعالیت می‌کنیم. در این بازی دو گروه سیاسی با نام‌های United Colonies و Freestar Collective حضور داشته که از ۲۰ سال پیش و پس از جنگی خونین، حال در صلح و آتش بس هستند.

تاد هاوارد در کنار ویدیو گیم پلی بازی Starfield که خود بسیاری از خواسته‌های ما را برطرف کرد، توضیحات بسیاری درباره گروه‌های مختلف بازی، نحوه شخصی سازی شخصیت و بسیاری ویژگی‌های دیگر این بازی گفت. همانطور که مدت‌ها پیش فعالان و البته بتزدا اشاره کرده، این شرکت تحت اختیار مایکروسافت در حال توسعه بزرگ‌ترین بازی تاریخ خود بوده و به گفته تاد هاوارد، ما قدرت سفر به بیش از هزار سیاره و بیش از صد سیستم ستاره‌ای را در این بازی خواهیم داشت!

هاوارد در ادامه مراسم، به جمیسون (Jemison) یکی از بزرگ‌ترین سیارات بازی که در تریلر نیز مشاهده شد اشاره داشت و با تماشای این سیاره می‌توانیم بخشی بسیار کوچک از عظمت بازی Starfield‌ را درک کنیم. پس از آن ما به شهر نیو آتلانتیس (New Atlantis) در این سیاره رفتیم. این شهر یکی از چندین و چند شهر در کهکشان تحت اختیار ما برای سفر، امرار معاش و البته زنده ماندن است!

گرچه بازی Starfield در شوکیس ایکس باکس نمایشی خیره کننده برای ما داشت، تعجبی ندارد که بسیاری این بازی را با بازی No Man’s Sky که طی سال ۲۰۱۳ معرفی شد مقایسه کنند! شان ماری (Sean Murray) موسس استودیو HelloGames، توسعه دهنده عنوان No Man’s Sky نیز ما را با وعده‌هایی مشابه روبه رو کرد و ما با آرزوی کهکشانی عظیم، هزاران هزار سیاره و هزاران منطقه برای کاوش، با عنوانی بی روح و ضعیف، به طور کامل ناامید شدیم. این بازی پس از عرضه در سال ۲۰۱۶ به هیچ عنوان آن چیزی که وعده داده شده بود، نبود. با این حال با انتشار به روزرسانی‌های بعدی، به ویژه به روزرسانی No Man’s Sky: Beyond، ما شاهد افزوده شدن بسیاری محتوای جدید بودیم که این بازی را تا حد قابل قبولی در دل کاربران نشاند، با این حال بسیاری از کاربران رغبت تجربه دوباره این بازی را نداشتند.

بسیاری نگران این موضوع هستند که شاید بازی Starfield نیز با چنین مشکلاتی روبه رو شود. ناگفته نماند که بتزدا نیز طی سال‌های اخیر نمایش‌های ضعیف بسیاری داشته و گلیچ‌ها و باگ‌های بازی‌های اخیر آن‌ها سبب اعتراض و دوری بسیاری از کاربران از عناوین این شرکت شده است، با این حال امیدواریم که عنوان Starfield در حد انتظارات ما ظاهر شود. بازی Starfield در تاریخی نامشخص، در اوایل سال ۲۰۲۳ برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس منتشر خواهد شد. کاربران سرویس گیم پس می‌توانند از اولین روز عرضه این بازی را تجربه کنند. نظر شما درباره گیم پلی بازی Starfield در شوکیس ایکس باکس چیست؟ آینده این بازی را چگونه می‌بینید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا