با Arcturus Mengsk کامندر جدید StarCraft 2 آشنا شوید

دیکتاتوری به نام Arcturus Mengsk

Arcturus Mengsk کماندر جدید StarCraft 2

Arcturus Mengsk یکی از شخصیت‌های منفی دنیای StarCraft 2 است که به تازگی در غالب یک کامندر جدید برای حالت Co-op این بازی در دسترس قرار گرفته است.

آکتورس منگسز که بیشتر به نام امپراتور Dominionها در دنیای StarCraft شناخته می‌شود به تازگی به جمع فرمانده‎های این بازی اضافه شده است، بر خلاف دیگر کاراکتر‌های خشن این سری مانند Alarak، آکتورس منگسز از نظر خشونت و سو استفاده از نیرو‌ها در سطح دیگری قرار دارد. بیشتر ارتش منکسز از شهرواندان عادی تشکیل شده که بدون داشتن تجهیزات خاصی و به اجبار به جنگ فرستاده می‌شوند. به عبارت دیگر این افراد در چشم منگسز بیشتر به شکل قربانی‌های خط مقدم هستند.

واحد نظامی منگسز Dominion Labourers و Dominion Troopers نام دارند، اشتباه نگیرید این نیروها در واقع یک واحداند، آنها شهروندان عادی هستند که به اجبار برای ارتش به عنوان سرباز کار می‌کنند. این نیرو‌ها هم حکم SCVها (کارگران نژاد انسان‌‌ها در بازی StarCraft 2) و هم Marineها (سربازان معمولی و اصلی) را دارند. مکانیک بسیار جالبی در آنها وجود دارد این است که بازیکن در صورت اختیار می‌تواند، Labourerها را به Trooperها و یا برعکس، تبدیل کند.

میزان منبعی که این واحد برای ساخت آن خرج برمی‌دارد، ۴۰ مینرال (یکی از دو منبع مهم داخل بازی) است. به عبارت دیگر قیمت یک سرباز برای این فرمانده بسیار کم است. بازیکنان باید Trooperها را مجهز به سلاح کنند که این سلاح‎ها ۱۶۰ مینرال قیمت دارد همچنین قابلیت آپگرید برای این سلاح‎ها در نظر گرفته شده است. در صورت مردن Trooperهایی که به سلاح‌ها مجهز هستند، باقی Trooperها می‎توانند به محل مرگ آنها رفته و سلاح‎های آنها در دست بگیرند.

هر چند که سربازان برای آکتورس منگسز ارزش کمی دارد، تکنولوژی برای منگسز از اهمیت بسیار زیادی برخورددار است. ما در داستان بازی هم دیدیم که ارتش منگسز چه میزان قدرت نظامی داشتند. از دیدگاه آکتورس منگسز ارزش و کارایی ارتش فقط با تکنولوژی فراهم خواهد شد. در Co-op هم منگسز تکنولوژی‌های بسیار گوناگونی برای حمایت از ارتش خود دارد. مکانیکی که برای استفاده از توانایی‌های این فرمانده وجود دارد، Imperial Mandate نام دارد که به صورت درصدی پر می‌شود و هر کدام از توانایی‌های او یک میزان مشخصی مصرف می‌کند.

توانایی‌های منگسز عبارت اند از:

Forced Conscription

نام توانایی است که به شما اجازه می‌دهد از آسمان، Bunker همراه با شش عدد Dominion Troopers بر زمین احضار کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد در هر جای نقشه Bunker فرود آورید.

Dogs of War

منگسز همیشه به دنبال کنترل قدرت بود و سرمایه‌ی بسیار زیادی را صرف کنترل نژاد Zergها کرد. حال گویا به این قدرت رسیده و منگسز می‎تواند دسته‌ای از زرگ‎های دست آموز خود را در بازی هدایت کند.

Contaminated Strike

نام یک حمله‌ی شیمیایی قوی است که در صورت برخورد این بمب‌ها، دشمن توانایی حمله‌ی خود را دست داده و به اطراف پخش می‌شوند همینطور برای مدتی آسیب تدریجی به دشمنان وارد می‌کند.

Nuclear Annihilation

یکی از مخرب‌ترین سلاح‌های بازی StarCraft 2 بمب‌های اتمی است که منگسز مجموعه‌ی کاملی از آنها را دارد. منگسز می‌تواند از انرژی‌های خود استفاده کند و تعداد ۴۱ عدد بمب را به صورت همزمان بر سر دشمنان فرود بیاورد.

Arcturus Mengsk کامندر جدید StarCraft 2 بسیار خشن و دیکتاتور است که مدت‌ها به کمک تکنولوژی و شخصیت کاریزماتیکی که دارد بر دنیای Dominionها حکمرانی کرد. حال اگر شما می‌خواهید با این فرمانده‌ی تازه، بخش Co-op را پیش ببرید، می‌توانید با پرداخت 4.99 دلار این کار را انجام دهید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا