فروش بازی Star Wars Jedi: Fallen Order از مرز ۸ میلیون نسخه گذشت

فروشی فراتر از حد انتظارات EA

فروش بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

مطابق اعلام کمپانی الکترونیک آرتز، فروش بازی Star Wars Jedi: Fallen Order از مرز ۸ میلیون نسخه عبور کرده است.

به‌تازگی، الکترونیک آرتز آمار و ارقام به ثبت رسیده در سال مالی قبل که تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۰ دی ماه ۱۳۹۸) محسوب می‌شود را اعلام کرد. در همین جریان، این کمپانی آمار رسمی فروش جدیدترین نسخه عرضه شده از سری جنگ ستارگان را هم اعلام کرد. مطابق اعلام الکترونیک آرتز، Jedi Fallen موفق به فروش ۸ میلیون نسخه از زمان انتشار رسمی بازی در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آبان ۱۳۹۸) تا به حال شده است. این در حالی است که EA در سه ماه اول انتشار بازی، انتظار فروشی بین ۶ تا ۸ میلیون را داشته است. حالا با این تفاسیر فروش ۱۰ میلیونی تا مارس ۲۰۲۰ را پیش بینی می‌شود.

دنیل احمد، یکی از بزرگترین تحلیل‌گرهای صنعت بازی‌های ویدیویی هم در توییتر خود در این باره گفت:

مطابق اعلام الکترونیک آرتز، انتظار می‌رود ۱۰ میلیون نسخه از بازی Star Wars Jedi: Fallen Order تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) به فروش برسد. این در حالی است که تا پیش از این انتظار فروشی بین ۶ تا ۸ میلیون نسخه تا این زمان پیش بینی می‌شد. عملکرد عالی این بازی از حیث فروش، نشان از محبوبیت بازی‌های داستانی دارد.

پیش از این الکترونیک آرتز به موفقیت‌های تجاری بالایی با عرضه دو نسخه از مجموعه Star Wars Battlefront رسیده بود. البته هر دو این بازی‌ها، آنلاین و چندنفره بودند اما Jedi: Fallen Order یک بازی تک‌نفره با داستانی غنی از مجموعه Star Wars است که به موفقیت‌های بسیار زیادی از حیث فروش دست پیدا می‌کند. پیش از این، Star Wars Jedi: Fallen Order به عنوان سریع‌ترین فروش یک بازی دیجیتالی در زمان عرضه شناخته شد. همچنین این اثر در دو ماه نوامبر و دسامبر در دو رتبه بالای پرفروش‌ترین بازی‌های ماه قرار گرفت.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آبان ۱۳۹۸) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شد. این اثر علاوه بر موفقیت از حیث فروش، با بازخوردهای بسیار مثبتی از سوی منتقدین و طرفداران هم مواجه شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا