#مهسا_امینی

آیا توسعه Star Wars Battlefront 3 آغاز شده است؟ 

الکترونیک آرتز برنامه متفاوتی دارد

توسعه Star Wars Battlefront 3

تام هندرسون افشاگر مشهور و قابل‌اعتماد صنعت ویدیو گیم به واسطه اکانت توییتری خود اطلاعات مهمی را از توسعه Star Wars Battlefront 3 به اشتراک گذاشته است.

الکترونیک آرتز چند سال پیش با والت دیزنی به توافق رسید و قراردادی را برای تولید بازی‌های ویدیویی جنگ ستارگان امضا کرد. یکی از نتایج قرارداد مزبور، ریبوت Star Wars: Battlefront بود که در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه شد. از آنجایی که عنوان مزبور توانست انتظارات مالی را برآورده کند، الکترونیک آرتز به دایس دستور داد نسخه دوم را هم بسازد. Star Wars: Battlefront 2 حدودا دو سال بعد برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و به خاطر سیستم پرداخت‌های درون برنامه‌ای مورد انتقاد قرار گرفت. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده بود که کاربر با پرداخت پول واقعی می‌توانست آیتم‌هایی را بدست بیاورد که تاثیر مستقیم در گیم پلی داشتند. همین موضوع تاثیر قابل‌توجهی روی فروش گذاشت و باعث شد عملکردی ضعیف در زمینه تجاری به ثبت برسد.

دایس و الکترونیک آرتز نه تنها سیستم پرداخت‌های درون برنامه‌ای Star Wars: Battlefront 2 را بهبود بخشیدند، بلکه طی سال‌های گذشته محتویات جدید از کاراکتر گرفته تا مد را به بازی اضافه کردند. آن‌ها امیدوار بودند با پشتیبانی مناسب بتوانند ورق را برگردانند. توسعه‌دهندگان و ناشر آمریکایی تا حدودی به خواسته خود رسیده و کاربران جدید زیادی به جمع کاربران قدیمی اضافه شدند اما این اتفاق نتوانست جلوی شکست را بگیرد. الکترونیک اوایل ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای را برای جدیدترین بازی جنگ ستارگان پیش بینی کرده بود اما اتفاق مزبور رخ نداده است. ظاهرا همین شکست کافی بوده تا بتلفرانت از لیست اولویت‌ها خارج شود.

تام هندرسون (Tom Henderson) یکی از افشاگران مشهور و قابل‌اعتماد صنعت گیم به شمار می‌رود. او به واسطه اکانت توییتری خود اطلاعات مهمی را با محوریت توسعه Star Wars Battlefront 3 منتشر کرده است. طبق ادعای او، بازی مزبور در حال حاضر در دست ساخت نبوده و به نظر نمی‌رسد اصلا وارد بازار شود:

مهاجرت از Battlefieldd 2042 به دیگر پروژه‌ها آغاز شده است.

کرایترین به سراغ نسخه جدید Need for Speed می‌رود و دایس هم کار روی محصول بعدی را آغاز می‌کند؛ محصولی که Battlefront 3 نیست، بلکه نسخه جدید Battlefield است.

دایس در ساخت بازی‌های شوتر اول شخص تخصص داشته و سازنده هر دو سری بتلفیلد و بتلفرانت است. گروهی از کاربران فضای مجازی گمان می‌کردند دایس پس از اینکه کار روی Battlefield 2042 را به انتها رساند، تمرکز خود را روی نسخه جدید جنگ ستارگان می‌سازد اما ظاهرا الکترونیک آرتز می‌خواهد هجدهمین بتلفیلد را آماده کند. دلیل این اتفاق را باید در شکست تجاری Star Wars Battlefront 2 و صد البته تغییر سیاست‌های ناشر آمریکایی جستجو کرد. آن‌ها بنا به دلایلی تصمیم گرفته‌اند بازی‌های لایسنس شده نسازند. در ضمن، دیزنی اعلام کرده قراردادش با الکترونیک آرتز را تمدید نمی‌کند. با در نظر گرفتن این موارد، به نظر می‌رسد خبری از Battlefront 3 نخواهد بود.

در حال حاضر دو بازی ویدیویی با محوریت جنگ ستارگان در دست ساخت قرار داد: اولین بازی، به یوبیسافت تعلق داشته، از محیطی جهان‌باز بهره برده و تجربه‌ای داستان محور را ارائه خواهد داد؛ دومین بازی هنوز به صورت رسمی تایید نشده اما طبق شایعه‌ها کوانتیک دریمز سازنده Detroit: Become Human وظیفه توسعه آن را به دوش می‌کشد.

در انتها، بد نیست بدانید نسخه جدید بتلفیلد حدودا یک هفته دیگر عرضه می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا