تفاوت پیشینه کمیک بوکی استار لرد با نسخه MCU

تفاوت پیشینه کمیک بوکی استار لرد با نسخه MCU در چیست؟

استارلرد را تا چه حد می‌شناسید؟

به نظر می رسد که پیشینه پیشینه کمیک بوکی استار لرد با نسخه MCU که در سری فیلم‌ های دنیای سینمایی مارول دیدیم بسیار متفاوت است، و می‌توان گفت که زمین تا آسمان با پیشینه اصلی او فرق دارد.

در فیلم Guardians of the Galaxy دیدیم که پیتر کوییل (Peter Quill) در کودکی پس از از دست دادن مادر خود به علت سرطان هنگامی که هنوز یک پسر بچه بود، توسط سفینه یاندو (Yondu Udonta) دزدیده شد و به کهکشان‌های دور برده شد تا به یک یاغی فضایی تبدیل شود.

با این حال جالب است بدانید که این داستان و نسخه سینمایی پیتر با بازی کریس پرت (Chris Pratt) به عنوان استارلردی که همه عاشق او هستند و می‌شناسند، کاملا با آنچه که در دهه ۷۰ توسط خالقین کمیک‌های مارول از این شخصیت گفته شد فرق داشته و داستان اصلی با چیزی که استودیو مارول به مخاطبین نشان داد مثل روز و شب متفاوت دارد و نکته جالب این است که پیشینه کمیک بوکی گروه محافظین کهکشان به صورت کلی با نسخه MCU فرق دارد و این موضع تنها به استار لرد محدود نمی‌شود.

در دنیای سینمایی مارول استار لرد یک دزد کیهانی با قلبی از جنس طلا است که در جریان یک اتفاق اکنون در خدمت گروه محافظین کهکشان بوده و در مبارزات بزرگی شرکت می‌کند که بزرگ‌ترین هدف آن‌ها نجات کهکشان‌ها از نابودی و محافظت آن‌ها از هر تهدید و خطر است.

اگر او روی زمین مانده و آنجا بزرگ شده بود، هرگز شانس آن را پیدا نمی‌کرد تا پدر واقعی خود را بشناسد و به این موضوع پی ببرد که او یک نیمه خدا ، نیمه انسان است. به همین دلیل تا آخر عمر خود تصور می‌کرد که موجودات مریخی افسانه‌ای بیش نیستند و به غیر از کره زمین هیچ سیاره دیگری سکنه هوشمند ندارد. اما هنگامی که یک شب هنگامی که او تنها ۱۰ سال داشت، تمور مغزی مادر او مردیث (Meredith) را کشت و پیتر نوجوان را فضایی‌ها با خود به فضا برند؛ به این ترتیب سرنوشت او برای همیشه تغییر کرد. می‌توان گفت که در کمیک‌ها اخیرا این خصوصیات به شخصیت استار لرد اضافه شده و پیش از آن او کمی متفاوت بود.

داستان زندگی پیتر کوییل | استارلرد در کتاب‌های کمیک

در کتاب‌های کمیک در حقیقت هنگامی که پیتر ده ساله می‌شوند مادر او را دو مرد فضایی می‌کشند، همین موضوع باعث می‌شود پیتر باقی‌ عمر خود را تلاش کند تا به یک فضانورد تبدیل شده و در نهایت به استخدام ناسا در بیاید. در حقیقت پیتر در تلاش بود تا با رفتن به فضا حقیقت پشت مرگ مادر خود و حقیقت حیات خارج از کره زمین را کشف کند. تیمی که او به آن ملحق شد توسط موجودی خدامانند به نام رگنار (Ragnar) اداره می‌شد، شخصیتی که به عنوان the Master of the Sun مشهور بود. نکته جالب این است که در ابتدا او شخص دیگری را برای مامورت‌‌های خود و عنوان استارلرد در نظر داشت، با این حال پیتر با تلاش‌های فراوان این لقب را از آن خود کرد و موفق شد تا در نهایت به رویای همیشگی خود رسیده و به فضا سفر کند.

 

در سال ۱۹۷۶ پیش‌نمایش شماره 4 مارول که توسط توسط استیو انجل هارت (Steve Englehart)، استیون گان (Steven Gan) و باب مک‌لئود (Bob McLeod) نوشته شده بود، منتشر شد و در آن استار لرد به عنوان یک فضانورد حرفه‌ای، متعهد و به خوبی آموزش دیده  نشان داده شد که بیش از هر چیز می‌خواهد به یک قهرمان فضایی یا حتی چیزی فراتر از آن تبدیل شود. جالب است بدانید که او حتی به عنوان نسخه‌ای از سوپرمن نیز نامیده می‌شود، اما این نسخه اصلی از پیتر کاملاً بر خلاف آنچه که در فیلم‌های نگهبانان کهکشان و دیگر آثار ‌MCU به تماشاگران سینما ارائه شد، است. این نسخه از پیتر دارای شخصیتی جدی‌تر بوده و از ابتدای زندگی خود اهداف والایی را دنبال می‌کند. 

در کمیک‌ها استار لرد به جای یک پسر تنبل، در اصل به عنوان مردی رانده شده نمایش داده می‌شود که به دنبال حقیقتی است که از کودکی، او را درگیر خود کرده بود. کسی که حاضر است زندگی خود را دور ریخته و فدا کند تا اسرار پنهان کیهان را بیاموزد. ماجراجویی‌های بعدی پیتر، به‌ ویژه در طول رویداد Marvel’s Annihilation، ایده شخصیت پردازی پیتر کویل را به عنوان قهرمانی که با مسئولیت‌پذیری بالای خود تعریف می‌شود را دو چندان کرد، زیرا او نقش مهمی در نجات کهکشان از نیروهای آنی‌هیلوس داشت. با این حال، پیتر، راکت راکون و گروت باری دیگر به واسطه کمیک جدید Guardians of the Galaxy که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد به عنوان تیمی که هدف آن‌ها محافظت از کهکشان‌ها است دور هم جمع شدند و ماجراجویی‌های متفرقه خود را کنار گذاشتند. 

هنگامی که پیتر کویل برای اولین بار در کتاب های کمیک مارول در سال ۱۹۷۶ معرفی شد، او یک فضانورد حرفه ای مسئولیت پذیر و قهرمان بود، که شخصیتی بسیار متفاوت از مرد شیفته واکمن در MCU داشت. شخصیتی که کاملاً نابالغ بود و به راحتی بدون اینکه درست فکر کند ثانوس را به حال خود رها کرد. اگرچه که نسخه استار لرد در دنیای سینمایی مارول نیز دوست داشتنی است و طرفداران نباید این موضوع را فراموش کنند. 

با این حال نظر شما در رابطه داستان اصلی زندگی استارلرد در کمیک‌های مارول چیست؟ شما کدام نسخه از پیتر کوییل را بیشتر دوست دارید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا