#مهسا_امینی

تماشا کنید: تاریخ انتشار Stalker 2 مشخص شد

نخستین تریلر گیم‌پلی از راه رسید

تماشا کنید: تاریخ انتشار Stalker 2 مشخص شد سورنا رضایی ۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد ضمن نمایش نخستین ویدیو گیم‌پلی، تاریخ انتشار Stalker 2 را در E3 2021 اعلام کرده است.

جی‌اس‌سی گیم ورلد حدودا یک دهه پیش ساخت Stalker 2 را آغاز کرد. پروژه در ادامه با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه شد و سازندگان به اجبار آن را به صورت کامل لغو کردند. با گذشت چند سال، استودیو روسی اوایل ۲۰۱۸ اعلام کرد روند توسعه نسخه جدید آغاز شده است. جی‌اس‌سی در ادامه هیچ گونه اطلاعات دیگری را به اشتراک نگذاشت.

پس از گذشت حدودا دو سال، جی‌اس‌سی گیم ورلد به سکوت خود خاتمه داد و  در جریان Xbox Games Showcase که سال گذشته میلادی برگزار شد، از جدیدترین نسخه سری بازی‌های استاکر رونمایی کرد. استودیو اکراینی طی ماه‌های بعد اطلاعات زیاد و ویدیوهای مختلفی را از محصول در حال ساخت خود به اشتراک گذاشت. با این حال، هرگز خبری از گیم‌پلی نشد.

جی‌اس‌سی گیم ورلد در جریان کنفرانس ایکس‌باکس در E3 2021 تاریخ انتشار Stalker 2 را اعلام کرد. ویدیویی که به نمایش گذاشته شد، بیش از ۵ دقیقه زمان داشته و در ابتدا دورهمی اسکیف با دوستان خود را به تصویر می‌کشد. آن‌ها که خبر دارند شخصیت اصلی اخیرا یک ماموریت چالش‌برانگیز را انجام داده، از او می‌پرسند عملیات چگونه پیش رفت.

تریلر جدید Stalker 2 در قالب فلش‌بک به گذشته رفته و روند ماموریت را نشان می‌دهد که تقابل شخصیت اصلی داستان با انسان‌ها و هیولاهای جهش‌یافته را در خود جای داده است. یکی از نکات قابل‌توجه تریلر، تکنولوژی رهگیری پرتو است که جلوه خاصی به بازی داد. به این موارد، باید سیستم شخصی‌سازی سلاح و برون‌پاشی را افزود. مورد دوم، یک رویداد بوده که می‌تواند هر نوع موجود زنده‌ای را در کسری از ثانیه بکشد و راهی جز فرار برای مقابله با آن وجود ندارد.

طبق اطلاعاتی که در گذشته منتشر شده بودند، گروه‌های مختلفی در بازی وجود دارند که شاخص‌ترین‎‌هایشان The Feedom و The Duty هستند. اعضای The Freedom می‌خواهند شرایطی را مهیا کنند تا رشد وسعت The Zone ادامه یابد، این در حالی است که اعضای The Duty حاضر به انجام هر کاری هستند تا جلوی افزایش وسعت را بگیرند. با در نظر گرفتن این موارد، احتمالا شخصیتی که در انتهای تریلر جدید Stalker 2 می‌بینیم یکی از اعضای The Freedom باشد؛ زیرا معتقد است The Zone زندگی جدیدی به او بخشید.

تاریخ انتشار Stalker 2 در ثانیه‌های پایانی تریلر به نمایش گذاشته می‌شود. بر این اساس، جدیدترین محصول جی‌اس‌سی گیم ورلد در تاریخ ۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۸ آوریل سال ۲۰۲۲) برای ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی عرضه می‎‌شود. مشترکان سرویس گیم پس در روز نخست انتشار به بازی دسترسی خواهند داشت. در ضمن، این عنوان با نامل کامل S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl به بازارهای جهانی می‌آید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا