#مهسا_امینی

تاریخ انتشار بازی Stalker 2 بار دیگر عقب افتاد؟

باز هم اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی!

تاریخ انتشار بازی Stalker 2

با استناد بر لیست عناوین جدید ایکس‌باکس در ۱۲ ماه آینده، به نظر می‌رسد که تاریخ انتشار بازی Stalker 2 به سال ۲۰۲۳ میلادی موکول شده است.

در صنعت بازی‌های ویدیویی هر از چند گاهی پروسه‌ ساخت یک بازی به قدری چالش‌برانگیز می‌شود که هواداران سالیان سال برای انتشار و تجربه‌ آن منتظر می‌مانند. یکی از این عناوین، استالکر ۲ نام دارد که اگر خاطرتان باشد، برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط استودیوی اوکراینی جی‌اس‌سی گیم ورلد (GSC Game World) معرفی شد. در ابتدا قرار بر این بود که این بازی در سال ۲۰۱۲ میلادی به دست مخاطبین برسند، با این حال، روند توسعه‌ آن به بن‌بست رسید و تیم سازنده به ناچار ساخت پروژه مذکور را لغو کرد.

بعد از گذشت شش سال، در حالی که هواداران این مجموعه حسابی از ساخت دنباله‌ی استالکر ناامید شده بودند، استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد، از ساخت دوباره Stalker 2 خبر داد و تیزر جدید بازی نیز در مراسم ایکس‌باکس گیم شوکیس به نمایش گذاشته شد. آن‌طور که به نظر می‌رسید، پروسه‌ توسعه‌ این عنوان در طول چند سال اخیر به خوبی پیش‌می‌رفته، تا اینکه بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین، همچنان تولید بازی دچار وقفه شد. 

در همین راستا، چند ماه پیش بود که یکی از اعضای ارشد تیم توسعه‌دهنده این اثر، در پیامی اعلام کرد که با انتقال کارمندان GSC Game World از شهر کیف (Kyiv) به شهر پراگ (Prague)، پایتخت جمهوری چک (Czechia)، مراحل ساخت استالکر ۲ از سر گرفته شد. این عنوان در ابتدا برای عرضه در اوایل اردیبهشت امسال برنامه‌ریزی شده بود که تیم سازنده مدتی قبل انتشار آن را به تاریخ هشتم دسامبر ۲۰۲۲ میلادی مصادف با ۱۷ آذر ماه موکول کرد.

با این وجود، به خاطر توقف کوتاه مدت پروسه‌ ساخت این بازی، به دنبال حمله نظامی روسیه به اوکراین، پیش‌تر نیز انتظار می‌رفت که این اثر آخرالزمانی در سال آینده میلادی راهی بازار خواهد شد. حال در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش کمپانی مایکروسافت در جریان رویداد مشترک ایکس‌باکس و بتزدا فهرست ۵۰ بازی جدید ایکس‌باکس و پی‌سی که در ۱۲ ماه آینده منتشر خواهند شد را به اشتراک گذاشت.

از این تعداد، ۲۵ بازی در سال ۲۰۲۲ و ۲۵ بازی دیگر در سال ۲۰۲۳ میلادی عرضه خواهند شد. نکته قابل توجه این است که بازی مورد انتظار Stalker 2 نیز در لیست عناوین سال آینده میلادی به چشم می‌خورد. بدین ترتیب، به نظر می‌رسد که ردموندی‌ها به طور غیرمستقیم به تاخیر دوباره این عنوان اشاره کرده‌اند. از این رو، گویا انتشار بازی استالکر ۲ تا نیمه‌ نخست سال ۲۰۲۳ میلادی عقب افتاده که البته باید منتظر یک بیانیه‌ رسمی از سوی مایکروسافت یا استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد باشیم.

لازم به ذکر است که بازی پرحاشیه‌ Stalker 2 به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ شخصی عرضه می‌شود. هرچند، تیم سازنده در گذشته، به احتمال انتشار آن برای پلی‌استیشن 5 نیز اشاره کرده بود که هنوز جزئیات چندان زیادی در این خصوص در دسترس نیست.

داستان بازی استالکر ۲ در منطقه‌ای به نام The Zone و در اطراف نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل جریان دارد. در واقع تشعشعات حاصل از انفجارهای هسته‌ای، نه تنها محیط زیست را تغییر داده بلکه ژنتیک انسان‌ها و حیوانات را به کلی  دستخوش تغییر کرده است. در همین حین که انسان‌ها و حیوانات جهش‌یافته به موجودات خطرناکی تبدیل شده‌اند، ظهور گروه‌های مختلف که هر یک اهداف خاصی را دنبال می‌کنند، جان و بقای بشریت را به خطر انداخته‌ است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه تاخیر دوباره در تاریخ انتشار بازی Stalker 2 چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان طلسم‌ شده در نهایت به دست بازیکنان و هواداران خواهد رسید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا