1%
  • 10/10

تصمیم لحظه آخری مارول پایان فیلم Spider-Man: No Way Home را تغییر داد

قرار بود شاهد پایانی متفاوت باشیم؟!

تصمیم لحظه آخری مارول پایان فیلم Spider-Man: No Way Home را تغییر داد ۲ ۳۰ دی ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
پایان فیلم Spider-Man: No Way Home

اگر به‌خاطر چندین اقدام و تصمیم لحظه‌‌ آخری مارول نبود، پایان فیلم Spider-Man: No Way Home می‌توانست خیلی متفاوت‌تر از چیزی باشد که دو سال پیش دیدیم.

قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن نه‌تنها آرزوی دیرینه طرفداران را برآورده کرد، بلکه موفق شد با فروش ۱.۹ میلیارد دلاری در گیشه جهانی، رسما به پرفروش‌ترین فیلم سونی تبدیل شود. از بازگرداندن اسپایدرمن‌های توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) گرفته تا اتحاد ابرشرورهای قدیمی، Spider-Man: No Way Home یکی از بهترین برداشت‌های سینما از ایده مولتی‌ورس به‌شمار می‌رود.

چه چیزی باعث شد استودیو مارول به چنین موفقیت بی‌سابقه‌ای دست پیدا کند؟ ظاهرا این فیلم موفقیت خود را مدیون یک تصمیم لحظه آخری است. طبق گزارشی رسمی، از آنجایی که پروسه تولید و فیلمبرداری قبل از تکمیل شدن فیلمنامه آغاز شده بود، پروژه بارها دستخوش تغییرات کوچک و بزرگ شد. جالب اینجاست که یکی از این تغییرات لحظه آخری، نهایی شدن قرارداد توبی مگوایر و اندرو گارفیلد بود. در واقع اگر استودیو مارول نمی‌توانست با آنها به توافق برسد، پایان فیلم Spider-Man: No Way Home به‌کلی تغییر می‌کرد.

طبق اطلاعات منتشر شده، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد چند ماه پس از آغاز پروسه فیلمبرداری با استودیو مارول قرارداد امضا کردند. به‌همین خاطر برخلاف ابرشرورهای قدیمی، هیچ نشانه‌ای از آنها در کمپین بازاریابی نبود. کریس مک کنا (Chris McKenna)، نویسنده ارشد پروژه نیز حین صحبت با ورایتی، درباره این تصمیم لحظه آخری مارول و تاثیرش روی فیلمنامه صحبت کرده است.

دو ماه از آغاز فیلمبرداری گذشته بود و ما هنوز مشغول ویرایش فیلمنامه و اعمال تغییرات ناگهانی بودیم. به‌همین خاطر مجبور شدیم اکت سوم را چندین بار و به روش‌های مختلف فیلمبرداری کنیم. اوضاع به‌قدری بد بود که نهایی شدن قرارداد توبی و اندرو برای ما حکم یک معجزه را داشت.

البته حضور توبی مگوایر و اندرو گارفیلد تنها تغییرات اعمال شده نبود، چراکه به‌گفته گراهام چرچیارد (Graham Churchyard)، طراح لباس استودیو مارول، Spider-Man: No Way Home قرار بود قبل از دنباله مولتی‌ورسی Doctor Strange 2 اکران شود. ظاهرا برنامه این بود که دکتر استرنج و آمریکا چاوز به‌جای ند لیدز، پای اسپایدرمن‌‌ توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را به دنیای سینمایی مارول باز کنند.

در ابتدا قرار بود قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن بعد از دنباله دکتر استرنج اکران شود اما با آغاز همه‌گیری کرونا، همه‌چیز عوض شد. برنامه مارول این بود که به‌جای ند، آمریکا چاوز با قدرت‌های مولتی‌ورسی خود پای اسپایدرمن‌های توبی و اندرو را به دنیای سینمایی مارول باز کند. اسپایدرمن تام هالند نیز قرار بود حضور افتخاری کوتاهی در فیلم دکتر استرنج داشته باشد که متاسفانه به‌خاطر تغییر برنامه مارول از فیلمنامه حذف شد.

جدا از نقش پررنگ آمریکا چاوز در Spider-Man: No Way Home، چیزی که برنامه اولیه استودیو مارول را جذاب‌تر می‌کند، حضور افتخاری کوتاه اسپایدرمن در فیلم Doctor Strange 2 است، چراکه سم ریمی (Sam Raimi) به‌دلیل تجربه قبلی خود با سه‌گانه اسپایدرمن توبی مگوایر می‌توانست به‌بهترین شکل ممکن سکانس مد نظر را به تصویر بکشد.

فیلم Spider-Man: No Way Home در دو نسخه استاندارد و ویژه (The More Fun Stuff) در دسترس است و به‌زودی به سرویس دیزنی پلاس راه پیدا می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments