برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

در ساخت Beyond the Spider-Verse از هوش مصنوعی استفاده نمی‌شود

تهیه‌کننده مجموعه توضیح می‌دهد

در ساخت Beyond the Spider-Verse از هوش مصنوعی استفاده نمی‌شود ۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
ساخت Beyond the Spider-Verse

به گفته تهیه‌کننده این مجموعه در در ساخت Beyond the Spider-Verse از هیچ گونه ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده نشده است.

با گسترش تکنولوژی، مسئولیت همراه آن نیز بزرگ‌تر می‌شود. با این حال مجموعه فیلم‌های انیمیشنی سونی یعنی Spider-Verse قرار نیست در نسخه سوم آن از هوش مصنوعی استفاده نمایند. مجموعه‌ای که نسخه اول تحت عنوان Spider-Man: Into the Spider-Verse محصول سال 2018 برنده جایزه بهترین انیمیشن بلند سال در مراسم آکادمی اسکار شد و نسخه دوم آن تحت عنوان Spider-Man: Across the Spider-Verse محصول سال 2023 نیز نامزد دریافت اسکار شد اما موفق به تکرار عملکرد نسخه پیشین خود نشد.

اکنون کریس میلر (Chris Miller) تهیه‌کننده این مجموعه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق در پاسخ به پرسش یک کاربر اظهار داشت که تیم سازنده نسخه بعدی این مجموعه یعنی عنوان Spider-Man: Beyond the Spider-Verse از هیچ هوش مصنوعی تولیدکننده‌ای استفاده نخواهد کرد.

“در ساخت Beyond the Spider-Verse از هوش مصنوعی استفاده نشده و استفاده نیز نخواهد شد. یکی از اهداف اصلی این فیلم‌ها، به وجود آوردن استایل بصری جدیدی است که تاکنون در هیچ فیلمی با جلوه‌های کامپیوتری دیده نشده است. سرقت از آثار هنرمندان دیگر از اهداف این فیلم نیست.”

این گفتگو به دنبال صحبت‌های اخیر تونی تونی وینسیکوئرا (Tony Vinciquerra) مدیر بخش سونی پیکچرز (Sony Pictures Entertainment) شکل گرفت که اظهار کرده بود استودیو آن‌ها روی هوش مصنوعی تمرکز کرده و از تکنولوژی‌های مرتبط به تولید محتوا به منظور کاهش هزینه‌های تولید استفاده خواهد کرد.

گفتگو و جروبحث‌های صورت گرفته در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در شکل‌های مختلف آثار هنری به این زودی‌ها کاهش نخواهد یافت. با توجه به این که گسترش استفاده از هوش مصنوعی سبب شده تا بسیاری از افراد عموما با سابقه کار کمتر، شغل‌های خود را از دست بدهند، باید دید در آینده چه رویکردی برای استفاده از هوش مصنوعی در نظر گرفته خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments