برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دنیاهای مولتی ورس 2
1%
  • 0/10

معرفی تمام دنیاهای انیمیشن اسپایدر ورس 2

جهان‌های مولتی ورس

معرفی تمام دنیاهای انیمیشن اسپایدر ورس 2 ۸ ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ مارول کپی لینک

دنیاهای مولتی ورس 2 نقش مهمی در فیلمنامه نویسی ماجراجویی مایلز مورالز و گوئن اسپیسی داشت، در این مقاله به معرفی تمام این دنیاها می‌پردازیم.قسمت دوم انیمیشن پرطرفدار و جدید مرد عنکبوتی مایلز مورالز (Miles Morales) به تازگی منتشر شده و Spider-Man: Across the Spider-Verse مرد عنکبوتی و گوئن استیسی (Gwen Stacy) را به جهان مولتی ورس برمی‌گرداند و داستان این فیلم یک سال بعد از داستان فیلم اول اتفاق می‌افتد. 

در حالی که مایلز مورالز، گوئن استیسی، پیتر بی پارکر و دیگران فکر می‌کردند با نابود کردن super collider ساخته کینگ پین (Kingpin) مولتی ورس را نجات داده‌‌اند، قسمت دوم حقیقت اصلی را روشن کرد؛ آنها فقط چسب زخمی بر روی مولتی ورسی در حال فروپاشی زده بودند و در همین حال مرد عنکبوتی میگل اوهارا (Miguel O’Hara) برای امن نگه داشتن در حال چرخ زنی در مولتی ورس بوده است. مشکلات مولتی ورسی که میگل و انجمن عنکبوتی در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse با آن سر و کار دارند به فیلم اجازه می‌دهد تا داستانی را با سفرهای مولتی ورسی را بیشتر به نمایش بگذارد. 

در حالی که این فیلم تا حد زیادی داستان خود را در دنیای مایلز مورالز روایت می‌کند، چندین جهان مرد عنکبوتی دیگر در این دنباله گنجانده شده‌اند و برخلاف دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی اخیر که درگیر مولتی ورس بودند، Spider-Man: Across the Spider-Verse قاطعانه‌تر متعهد به مخطوط کردن چندین خط زمانی در فیلم است. با رسانه سرگرمی در معرفی این خطوط زمانی مختلف همراه باشید:

۱۱. زمین-۱۹۹۹/ دنیای مرد عنکبوتی تام هالند/MCU

دنیای سینمایی مارول (MCU) به طور مستقیم به عنوان یکی از جهان‌های مرد عنکبوتی در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse معرفی شده است. اگرچه به شکلی مانند سایر دنیاهای دیگر فهرست ظاهر نمی‌شود، اما معرفی خاصی برای آن وجود دارد که شایان ذکر است. میگل اوهارا به دکتر استرنج (Doctor Strange) دنیای MCU اشاره‌ایی دارد و با اینکه خود مرد عنکبوتی تام هالند در این فیلم نشان داده نمی‌شود، پراولر با بازی دونالد گلاور در این فیلم حضور کوتاهی دارد.

دکتر استرنج در Multiverse of Madness از MCU به عنوان زمین-۶۱۶ یاد می‌کند، حتی اگر مدت‌هاست که این عنوان برای دنیای اصلی کمیک‌های مارول شناخته شده است. کمیک‌ها به MCU برچسب زمین-۱۹۹۹ را دادند و Spider-Man: Across the Spider-Verse این تگ را دنبال می‌کند. در حالی که به این معنی است که مولتی ورس MCU و Spider-Verse کاملاً در یک راستا قرار ندارند، اشاره به این نکته ضروری است زیرا Spider-Man: Into the Spider-Verse قبلاً ثابت کرده بود که پیتر بی پارکر از زمین-۶۱۶ است.

 

۱۰. زمین-۶۳/ دنیای گوئن استیسی

یکی از جهان‌های اصلی در Spider-Man: Across the Spider-Verse زمین-۶۳ یا خانه گوئن استیسی است. اولین فیلم مشخص کرد که گوئن اهل زمین-۶۳ است، اما خارج از نگاهی کوتاه در خلاصه، داستان اصلی او نشان داده نشد. Spider-Man: Across the Spider-Verse به لطف دریافت نقش مهمتری برای گوئن، زمان بسیار بیشتری را در دنیای گوئن می گذراند؛ شامل فیلمی که با یک سکانس طولانی در زمین-۶۳ شروع می‌شود تا به کشف آنچه گوئن از اولین سفر به مولتی ورس انجام داده است، بپردازد. انیمیشن دنیای گوئن در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse مانند یک نقاشی آبرنگ متحرک است.


۹. زمین-۱۶۱۰/ دنیای مایلز مورالز

سوپرایزی در اینکه دنیای مایلز مورالز زمین-۱۶۱۰، جهان دیگری است که به طور برجسته در Spider-Man: Across the Spider-Verse به نمایش درآمده است. فیلم کمی زمان می‌برد تا مخاطبان را به بروکلین بازگرداند و نشان دهد که زندگی مایلز در حال حاضر چگونه است، اما کلیت شروع داستان او در اینجا رقم می‌خورد. داستان او شامل دیدار مجدد مورالز با گوئن استیسی و مواجهه با The Spot برای اولین بار است. اگرچه مایلز پس از خروج از دنیای خود برای مواجهه با جامعه عنکبوتی زمان زیادی را در جهان‌های دیگر می‌گذراند، اما داستان فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse در زمین-۱۶۱۰ به پایان می‌رسد و گوئن به آنجا رفته تا مایلز را پس از ترک مقر اصلی جامعه عنکبوتی پیدا کند.

 

۸. زمین-۶۸۸/ دنیای ونوم

این فیلم همچنین در طی یک سکانس از جهان ونوم، زمین-۶۸۸ بازدید می کند. وقتی The Spot شروع به گشتن در مولتی ورس می‌کند، مدت کوتاهی را در زمین-۶۸۸، و فروشگاه رفاهی آشنا که متعلق به خانم چن است، می‌گذراند. خانم چن برای یک سکانسی کوتاه برمی‌گردد و با The Spot ارتباط برقرار می‌کند، و بعد از دوستی با ادی براک تام هاردی، دیگر ظاهر کسی او را شوکه نمی‌کند. این کار هر دو فیلم ونوم و همچنین موربیوس را وارد مولتی ورس Spider-Man: Across the Spider-Verse می‌کند. با این حال، تام هاردی به هیچ شکلی در فیلم حضور ندارد.

 

۷. زمین-۱۳۱۲۲۲/ دنیای مرد عنکبوتی لگویی

یکی از سکانس‌های جالب Spider-Man: Across the Spider-Verse شامل بازدید از زمین-۱۳۱۲۲۲، جهان مرد عنکبوتی لگویی است. این فیلم که مانند ویدیوهای محبوب طرفداران از مرد عنکبوتی لگویی ساخته شده، پیتر پارکر را از زمین-۱۳۱۲۲۲ پس از اینکه The Spot را دید نشان می‌دهد. او به عنوان یکی از اعضای انجمن عنکبوتی، میگل اوهارا را از اختلالی در مولتی ورس آگاه می‌کند و به عنوان یکی از بهترین مرد عنکبوتی‌های انجمن شناخته می‌شود.

 

۶. زمین-۵۰۱۰۱/ دنیای مرد عنکبوتی Pavitr Prabhakar

فیلم با معرفی مرد عنکبوتی هند، Pavitr Prabhakar، از جهان دیگری هم استقبال زیادی می‌کند. این جهان مرد عنکبوتی که با نام زمین-۵۰۱۰۱ شناخته می‌شود، در Across the Spider-Verse زمانی ظاهر می‌شود که مایلز گوئن به دنبال The Spot را دنبال می‌کند. این سکانس عمدتاً به بررسی مومباتن می‌پردازد، کلان‌شهری که بمبئی و منهتن را ترکیب کرده زیرا مایلز، گوئن و پاویتر The Spot را دنبال می‌کنند. اگرچه به طور خلاصه نشان داده شده است، زمین-۵۰۱۰۱ نقشی محوری در داستان ایفا می‌کند، زیرا مایلز یک رویداد اجتناب ناپذیر را متوقف می‌کند و یک حفره کوانتومی ایجاد کرده که می‌تواند کل جهان را نابود کند.

 

۵. زمین-۹۲۸/ مقر اصلی جامعه عنکبوتی

یکی از دیگر جهان‌های اصلی در Spider-Man: Across the Spider-Verse، زمین-۹۲۸ جهان ستاد انجمن انجمن عنکبوتی است. این جهان در طراحی خود در مقایسه با جهان های دیگر آینده نگرانه است، زیرا اتومبیل‌های پرنده، قطار موشکی به ماه و غیره وجود دارد. این جهان اصلی میگل اوهارا است و در سال ۲۰۹۹ اتفاق می‌افتد. ظاهراً او پس از توقف یک رویداد اصلی هنگام سفر به جهان دیگری، به Nueva York به زمین-۹۲۸ بازمی‌گردد تا ساختن را برای اهمیت حفظ نظم در مولتی ورس، جامعه عنکبوتی را استارت بزند.

 

۴. زمین-؟/ دنیای مرد عنکبوتی توبی مگوایر

بینندگان همچنین به طور خلاصه دنیای مرد عنکبوتی توبی مگوایر را در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse می‌بینند. در طی توضیحی درباره رویدادهای اصلی توسط میگل اوهارا و انجمن عنکبوتی، تصاویری از سه گانه مرد عنکبوتی نشان داده می‌شود. این صحنه ها شامل مرگ عمو بن از فیلم Spider-Man، تغییر شکل ونوم ادی براک در Spider-Man 3 و غیره است. Spider-Man: Across the Spider-Verse به طور خاص به نام جهان اشاره نمی‌کند، بنابراین مشخص نیست که آیا این چندجهان از همان نام زمین-۹۶۲۸۳ مارول استفاده می‌کند یا نه.

 

۳. زمین-؟/ دنیای مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد

دنیای مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد نیز در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse در طول توالی توضیحات Canon Events نشان داده شده است. فیلم‌های استفاده شده از مرد عنکبوتی شگفت انگیز شامل صحنه مرگ عمو بن و مرگ کاپیتان استیسی است. دومی برجسته ترین صحنه مورد استفاده است، زیرا مستقیماً به داستان گوئن متصل می‌شود و نشان می‌دهد که پدرش در حال مرگ است. Spider-Man: Across the Spider-Verse همچنین نام جهانی فیلم را برای این مولتی ورس تایید نمی‌کند، اما فیلم های The Amazing Spider-Man قبلا با عنوان زمین-۱۲۰۷۰۳ شناخته می‌شدند.

 

۲. زمین-۴۲/ دنیای پراولر

زمانی که مایلز مورالز متوجه می‌شود که به جای زمین-۱۶۱۰ به زمین-۴۲ سفر کرده است، فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse با کمی شوک به پایان می‌رسد. این زمانی اتفاق می‌افتد که او زمین-۹۲۸ را ترک می‌کند و برنامه انجمن عنکبوتی به طور تصادفی او را به عنوان متعلق به زمین-۴۲ ثبت می‌کند، زیرا عنکبوتی که او را نیش زد در اصل از آنجا بود. مدتی طول می‌کشد تا مایلز اشتباهی را کشف کند که او را به دنیایی رها می‌کند که در آن پدرش جف درگذشت، عمویش آرون هنوز زنده است و مرد عنکبوتی وجود ندارد. با این حال، بزرگترین شگفتی از همه اینها این است که مایلز مورالز از زمین-۴۲ خود پراولر بوده که بعد از مرگ پدرش به زندگی جنایتکارانه روی می‌آورد.

 

۱. زمین-۶۱۶/ دنیای پیتر بی پارکر

آخرین جهان مرد عنکبوتی در Across the Spider-Verse زمین-۶۱۶، جهان پیتر بی پارکر است. بعد از اینکه او و Mayday جامعه عنکبوتی را ترک کرده و به خانه بازگشتند، برای مدت کوتاهی این دنیا معرفی می‌شود. بعد از اینکه پیتر و مری جین برای مدت کوتاهی با هم آشنا می‌شوند، او متوجه می‌شود که گوئن آمده که او را دعوت کند به گروه جدیدی از مردان عنکبوتی بپیوندد که می‌خواهند برای نجات مایلز مورالز در فیلم Spider-Man: Beyond the Spider-Verse به مولتی ورس سفر کنند. در این فیلم اولین باری است که این فرنچایز خارج از سکانس‌های سریع مرتبط با منشاء پیتر بی پارکر و پایان دادن به نسخه اصلی به زمین-۶۱۶ می‌رود.

 مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments