مصاحبه بازیگران نقش مرد عنکبوتی اولین‌بار در کنار هم!

جمع عنکبوتی‌ها جمع است

پس از گذشت یک ماه از اکران فیلم Spider-Man: No Way Home حال در مصاحبه بازیگران نقش مرد عنکبوتی از سری‌های مختلف، همه آن‌ها جمع شده‌اند تا نظرات خود را درباره تجربه تازه‌ای که در کنار یکدیگر داشتند بیان کنند.

اگر بگوییم فیلم Spider-Man: No Way Home یک موفقیت بزرگ است، قاعدتا در حق آن کم لطفی کرده‌ایم، زیرا این اثر فراتر از همه آن انتظاراتی که طرفداران داشتند حاضر شد و توانست سه نسل متفاوت از دوستداران فیلم‌های سری مرد عنکبوتی را راضی نگه دارد. این کار اصلا ساده نیست، بخصوص اینکه وقتی تا پیش از اکران فیلم، دیدیم چطور انتظارات طرفداران با لو رفتن متن فیلمنامه و همچنین تریلرهای هیجان‌انگیز بالا رفت.

با این وجود، در No Way Home نه تنها شاهد رشد شخصیت پیتر پارکر (Peter Parker) با بازی تام هالند (Tom Holland) بودیم، بلکه دیدیم دو مرد عنکبوتی قبلی و قدیمی که طی دو دهه اخیر با آن‌ها خاطره داشتیم چه تغییراتی کرده‌اند. لحظه ورود توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) به فیلم فوق‌العاده حماسی است و باعث شد تا بینندگان در سالن‌های سینما عشق شوق بریزند؛ یعنی، چه کسی فکرش را می‌کرد که یک روز هر سه اسپایدرمن دنیای فیلم‌های مارول که هرکدام از یک جهان بوده و داستان‌های نسبتا متفاوتی دارند، یک روز در کنار همدیگر قرار بگیرند؟!

ما حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که یک روز مصاحبه با بازیگران نقش مرد عنکبوتی آن به هم به صورتی که همه آن‌ها در یک قاب ظاهر شوند، انجام شود! چه برسد به اینکه آن‌ها در فیلم سینمایی به این بزرگی در مقابل ابرشرورهایی که آن‌ها هم قدیمی و خاطره‌انگیز هستند قرار بگیرند. با این وجود، ابتدا در فیلم و حال این مصاحبه به صورت آنلاین انجام گرفته تا اسپایدرمن‌های سینمای مارول، از تجربه جدید خود بگویند.

صحبت‌های بازیگران نقش مرد عنکبوتی درباره تجربه خود در No Way Home

تام هالند، بازیگری که در جدیدترین نسل از فیلم‌های سری اسپایدرمن ایفای نقش کرده بود، در این مصاحبه اعلام کرده که او خودش هم می‌دانسته که No Way Home یک اثبر بزرگ است و فوق‌العاده موفق خواهد شد، اما باز هم پس از انتشار فیلم از این همه استقبال طرفداران شوکه شده است. او اظهار کرده که حتی پس از گذشت یک ماه، هنوز هم یکی از عادت‌هایی که دارد این است که در اینترنت و فضای مجازی، به دنبال ویدیوهایی از واکنش طرفداران در سینما، آن هم هنگام ورود توبی مگوایر و اندرو گارفیلد می‌گردد! او می‌گوید که این صحنه بیشتر از همه برایش جذاب بوده و واکنش طرفداران به آن به شدت رضایت‌بخش است.

اما دیگر بازیگران نقش مرد عنکبوتی یعنی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد، در این مصاحبه اعلام کرده‌اند که وقتی امی پاسکال (Amy Pascal)، تهیه‌کننده در استودیو سونی، با آن‌ها تماس گرفته، ابتدا کمی شوکه شده‌اند. به هر حال بازگشتن به نقشی که مدت‌ها پیش آن را ترک کرده بودند و قرار است تا حال دوباره به سمت آن بازگردند، موردی است که شاید ابتدا هر بازیگری به شک بیندازد. با این وجود، آن‌ها پس از فهمیدن جزئیات داستان متوجه شدند که این روایت خالصانه و با روایتی که هرگز به اعتبار شخصیت آن‌ها لطمه نمی‎‌زند، ساخته خواهد شد و به همین دلیل نیز تصمیم گرفتند تا برگردند.

همچنین اندرو گارفیلد درباره ایجاد مولتی‌ورس و گرد هم آمدن سه اسپایدرمن اعلام کرد که از این ایده تقدیر مانند آن به شدت لذت برده و از نتیجه کار راضی است.

من از حالت تقدیر بودن ایجاد مولتی‌ورس در این فیلم خیلی لذت بردم. اینکه بدون حضور پیتر توبی و پیتر اندرو، شاید مرد عنکبوتی تام به آن شخصیتی که باید و شاید تبدیل نمی‌شد.

این مورد کاملا اجتناب‌ناپذیر بود؛ اینکه پیتر پارکر با بازی تام هالند بدون دو برادر خود از جهان موازی، نتواند در مقابل گرین گابلین، الکترو، سندمن، دکتر اختاپوس و لیزارد مقاومت کند. او به هر حال اسپایدرمن است، اما باز هم نسبت به این تهدیدهای جدید و بی‌گانه هم از نظر روحی و هم توان فیزیکی، به توبی و اندرو نیاز داشت. بخصوص برای اینکه به همان زندگی تنها و معروف مرد عنکبوتی برسد.

با این وجود درباره بازگشت او در نقش اسپایدرمن، هالند اظهار کرده که جواب این سوال را نمی‌داند!

حقیقت این است که،.. شما قطعا از این حقیقت را دوست ندارید، من جواب این سوال را نمی‌دانم. تجربه بازی در این فیلم به بیشترین حد ممکن برای من خاص بود. بخشی از وجود من می‌گوید که بالاخره وقت آن فرا رسیده تا از یک ساختمان بلند به پایین بپرم و به سمت غروب خورشید تار بزنم و بروم، اما می‌دانم که عاشق این شخصیت هستم و هنوز برای خداحافظی آماده نشدم. حال اگر قرار باشد تا خداحافظی کنم، این کار را با افتخار انجام خواهم داد؛ چراکه من در حال حاضر هر هدفی که داشتم با این کاراکتر به دست آورده‌ام. 

به هر حال واضح است که بازیگران نقش مرد عنکبوتی هم از تجربه خود در فیلم Spider-Man: No Way Home راضی بوده‌اند. اما یک نکته خاص درباره بازگشت شخصیت پیتر پارکر در فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول و سونی اینجاست که ما قطعا سه اثر Spider-Man دیگر را خواهیم دید و حتی احتمال دارد که اندرو گارفیلد و توبی مگوایر هم برای ایفای نقش بازگردند، چه برسد به تام هالند که ظاهرا تازه کارش را در نقش پیتر پارکر شروع کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا