ربات‌های سونی در هر ۳۰ ثانیه یک پلی‌استیشن 4 تحویل می‌دهند

جادوی روبات‌های میتسوبیشی

ربات پلی‌استیشن 4

طبق اطلاعات منتشر شده، شرکت سونی از ۲۶ ربات برای مونتاژ یک دستگاه پلی‎‌استیشن 4 در طول ۳۰ ثانیه استفاده می‌کند.

اخیرا نشریه‌ی Nikkei مطلب جالبی منتشر کرده که در آن بخشی از پروسه‌ی ساخت کنسول پلی‌استیشن 4 در کارخانه‌های سونی واقع در کشور ژاپن توضیح داده شده است. یکی از قابل توجه‌ترین نکات این مقاله، این است که بخش گسترده‌ی ساخت این کنسول، کاملا اتوماتیک انجام می‌شود و بر عهده‌ی ربات‌ها است. در واقع به لطف این اتوماتیک‌سازی پیشرفته، در هر ۳۰ ثانیه یک دستگاه پلی‌استیشن 4 مونتاژ می‌شود.

در ادامه‌ی مقاله‌ی نشریه‌ی Nikkei، گفته شده در مرحله‌ی ساخت یک کنسول نسل هشت سونی، نیروی انسانی به صورت کاملا محدود دخالت می‌کند؛ ۲ نفر مادربردها را روی خط مونتاژ قرار می‌دهند و ۲ نفر دیگر زمانی که کنسول آماده می‌شود، آن را بسته‌بندی می‌کنند.

سونی از ربات‌های میتسوبیشی (Mitsubishi Electric) برای مونتاژ کنسول‌های PS4 استفاده می‌کند و در مجموع ۲۶ روبات در این پروسه حضور دارند. از طرفی دیگر، گفته می‌شود خط تولید کنسول نسل نهم سونی یعنی پلی‌استیشن 5، در شهر Kisarazu انجام می‌شود.

این روزها صحبت‌های زیادی در مورد کنسول‌های نسل بعدی و ویژگی‌هایشان در جریان است و عده‌ی زیادی در مورد قیمت پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس نظراتی را ارائه داده‌اند. از طرفی، به دلیل شیوع ویروس کرونا، برخی افراد نگران قیمت احتمالی این کنسول‌ها هستند. با این وجود سونی می‌گوید گسترش ویروس کرونا تاثیری بر تاریخ عرضه و قیمت پلی‌استیشن 5 نمی‌گذارد و کمبودهای احتمالی بعد از عرضه‌ی کنسول، هیچ تفاوتی با پلی استیشن 4 نخواهد داشت.

طبق گفته‌ی سونی، کنسول پلی‌استیشن 5 در تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی در سراسر جهان عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا