عضو سابق بخش بازاریابی ایکس‌باکس: امکان ندارد قیمت PS5 از ۵۰۰ دلار بیشتر باشد

جنگ نامرئی سونی و مایکروسافت

قیمت پلی‌استیشن 5

درحالی که هنوز قیمت پلی‌استیشن 5 در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، آلبرت پنلو یکی از اعضای سابق بخش بازاریابی ایکس‌باکس می‌گوید امکان ندارد قیمت این کنسول از ۵۰۰ دلار بیشتر باشد.

مدت زیادی از رویداد بزرگ سونی و رونمایی از کنسول جدید پلی‌استیشن 5 نمی‌گذرد و عده‌ی زیادی در مورد این کنسول نسل نهمی هیجان‌زده هستند. در کنفرانس سونی اتفاقات زیادی افتاد و علاوه‌بر معرفی پلی‌استیشن 5، بازی‌های زیادی معرفی شدند. با این وجود، تاریخ دقیق عرضه و قیمت کنسول مورد انتظار سونی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از طرفی دیگر، مدتی پیش یک فروشگاه معتبر آسیایی در وب‌سایت رسمی خود قیمت کنسول پلی‌استیشن 5 را برابر با ۷۰۰ دلار اعلام کرد. این رقم از طرف سونی تایید نشده اما به نگرانی‌های گیمرها پیرامون قیمت احتمالی PS5 دامن زده است.

تا کنون شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی بارها در مورد قیمت احتمالی PS5 صحبت‌هایی کرده و عده‌ای این برداشت را دارند که سونی قصد دارد مخاطبان خود را برای قیمتی نه ‌چندان منطقی آماده کند. آلبرت پنلو، یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی ایکس‌باکس در بخش بازاریابی این کنسول، درمورد قیمت پلی‌استیشن 5 صحبت‌ها و پیش‌بینی‌های جالبی ارائه داده است. او به طور صریح در اکانت رسمی توییتر خود نوشته “امکان ندارد قیمت PS5 از از ۴۹۹ دلار بیشتر باشد.” او عقیده دارد در جنگ نامرئی میان سونی و مایکروسافت، آن‌چه در نهایت برنده را تعیین می‌کند، قیمت کنسول‌های نسل آینده خواهد بود. در واقع پنلو عنصر قیمت را یکی از اصلی‌ترین بخش رقابت کنسول‌های نسل بعدی می‌داند.

این اولین باری نیست که سونی در مورد تصمیم‌گیری قیمت کنسول خود به چالش‌هایی برخورد می‌کند؛ قبل‌تر در مورد قیمت پلی‌استیشن 3 هم اتفاقات این‌چنینی رخ داده بود. بر اساس تعداد زیادی از گزارش‌ها، انتظار می‌رود که Xbox Series X و PlayStation 5 با قیمتی حدود ۵۰۰ دلار در دسترس بازیکنان قرار بگیرند. البته حدس و گمان‌هایی هم پیرامون ناتوانی سونی در انتشار PS5 با این قیمت وجود دارد. با این‌حال، صحبت‌های آلبرت پنلو می‌تواند امیدوارکننده باشد.

کنسول پلی‌استیشن 5 علی‌رغم بحران جهانی کرونا، در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا