#مهسا_امینی

بازی‌های انحصاری سونی برای موبایل عرضه می‌شوند؟

آگهی استخدام جدید سونی، خبر از برنامه‌های جدیدی می‌دهد

بازی‌های انحصاری سونی برای موبایل عرضه می‌شوند؟ مریم خواجوی ۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های سونی برای موبایل

به نظر می‌رسد که سونی برنامه دارد با عرضه بازی‌های انحصاری بزرگ خود برای موبایل، جای پای خود را در دنیای بازی‌های این پلتفرم محکم کند. آگهی استخدام رئیس بخش موبایل پلی‌استیشن، برنامه‌ی این کمپانی برای تمرکز بر روی عرضه معروف‌ترین فرنچایزهای پلی‌استیشن برای موبایل را آشکار می‌کند.

شما مسئول جمعآوری یک تیم از متخصصان موبایل بوده و به عنوان رئیس بخش این کسب‌وکار جدید در استودیوی پلی‌استیشن مشغول به کار می‌شوید.

حال این سوال پیش می‌آید که باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟ تا آن‌جایی که می‌دانیم محبوب‌ترین فرنچایزهای پلی‌استیشن عبارتند از سری Uncharted و The Last of Us استودیوی ناتی داگ، Gran Turismo از استودیوی Polyphony، خدای جنگ استودیوی سانتامونیکا و Ratchet & Clank استودیوی Insomniac. به احتمال زیاد شاهد نسخه‌های موبایل این عناوین خواهیم بود؛  اما نه به این زودی‌ها. چون طبق آگهی استخدام، باید ابتدا در یک بازه‌ی زمانی سه تا پنج ساله برنامه‌های لازم تدوین شود.

لازم به ذکر است سونی در حال حاضر یک بخش به نام PlayStation Mobile دارد که برنامه‌هایی همچون PlayStation app، PS Remote Play app، بازی معمایی Uncharted: Fortune Hunter و مواردی دیگر را عرضه کرده است. سونی از این بخش برای عرضه بازی‌های خود بر روی رایانه‌های شخصی نیز استفاده کرده است. بازی‌های نظیر Horizon Zero Dawn، Everybody’s Gone to the Rapture و Days Gone که قرار است به زودی عرضه شود.

دنیای بازی‌های موبایل بدون شک صنعت بزرگ و پردرآمدی محسوب می‌شود. Pokémon Go، Candy Crush، PUBG، Genshin Impact و Roblox همگی از بازی‌های موفقی روی پلتفرم موبایل محسوب می‌شوند و ماهیانه صدها میلیون پوند درآمد برای سازندگان خود به همراه دارند. به نظر می‌رسد که سونی به دنبال درآمد مشابهی از این راه می‌باشد. طبق خبرهای منتشرشده، سونی این روزها تغییرات زیادی در رویه خود داشته و سخت مشغول تلاش است تا از هر طریقی درآمد خود را افزایش دهد. از عدم تمایل این کمپانی برای تولید بازی‌های کوچک گرفته تا ساخت ریمیک بازی The Last Of Us و یک بازی جدید غیر از Days Gone توسط Bend Studio.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا