سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری سونی روی یکی از موفق‌ترین شرکت‌های اخیر صنعت گیم

همکاری سونی و اپیک گیمز

اینطور که به نظر می‌رسد، علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی باید خود را برای همکاری سونی و اپیک گیمز آماده کنند؛ زیرا این دو شرکت اخیرا یک قرارداد کاری را به امضا رسانده‌اند.

تیم سویینی (Tim Sweeney) که امروزه فردی شناخته شده در صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود، در سال ۱۹۹۱ میلادی استودیوی Potomac Computer Systems را تاسیس کرد. مدتی زیادی از آغاز فعالیتشان نمی‌گذشت که اولین محصول تجاری آن‌ها راهی بازار شد و همزمان با این اتفاق، نام استودیو به Epic MegaGames تغییر کرد تا نهایتا در سال ۱۹۹۹ به Epic Games تغییر یابد. اپیک گیمز با ساخت نسخه‌های مختلف Gears of War ،Infinity Blade ،Unreal و همچنین موتور گرافیکی آنریل توانست نامی برای خود دست و پا کند. روند رو به رشد آن‌ها ادامه یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۷ میلادی بازی Fortnite را عرضه کردند.

Fortnite به حدی در سراسر جهان به محبوبیت رسید که تعدادی از خانواده‌ها برای بهبود عملکرد فرزندشان در این بازی مربی خصوصی استخدام می‌کردند. با گذشت سه سال از آن زمان و عرضه‌ی بازی‌های مشابه مانند Apex Legends و Call of Duty: Warzone، محبوبیت این عنوان بتل رویال هنوز دستخوش تغییر چندانی نشده و تعداد قابل‌توجهی از کاربران همچنان به تجربه‌ی آن می‌پردازند. اپیک گیمز همچنین اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی از فروشگاه خود تحت عنوان اپیک گیمز استور رونمایی کرد که علی‌رغم حواشی مختلف، عملکرد بسیار خوبی داشته است. با در نظر گرفتن این موارد، کاملا منطقی است که شرکت‌های مختلف خواهان همکاری با این فعال حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی باشند.

با توجه به گزارش اخیر وب سایت Game Informer، یک قرارداد کاری مابین سونی و اپیک گیمز به امضا رسیده که نتیجه‌ی آن، سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز خواهد بود. هدف از انعقاد چنین قراردادی گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله سرویس‌های آنلاین‌محور، تکنولوژی‌های جدید و سرگرمی عنوان شده است. اپیک گیمز نه تنها در حوزه‌ی تولید بازی‌های ویدیویی از مهارت بالایی برخوردار است، بلکه تجربه‌ی قابل‌توجهی در حوزه‌ی اکوسیستم‌های دیجیتالی از جمله فروشگاه دارد. این استودیوی آمریکایی یک محصول دیگر هم در پرونده‌ی خود دارد که به راحتی نمی‌توان از کنارش گذشت: موتور گرافیکی آنریل. این موتور برای ساخت جلوه‌های ویژه‌ی سریال The Mandalorian هم مورد استفاده قرار گرفت که قدرت بالای آن را نشان می‌دهد.

کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) مدیرعامل کنونی سونی درباره‌ی همکاری شرکتش با اپیک گیمز گفت:

اپیک گیمز در حوزه‌ی تکنولوژی‌های مرتبط با گرافیک به واسطه‌ی موتور آنریل و دیگر نوآوری‌هایش در میان پیشگامان قرار دارد. بهترین مثال برای اثبات این ادعا بازی Fortnite است که تجربه‌ای انقلابی را به ارمغان آورد. در نتیجه‌ی این سرمایه‌گذاری قادر خواهیم بود از فرصت‌های پیش آمده برای همکاری بیشتر با اپیک گیمز نه فقط در زمینه‌ی بازی‌ها، بلکه در زمینه‌ی بسترهای دیجیتالی هم نهایت استفاده را برده و سطح ارزش و احترام مصرف‌کننده را بالاتر ببریم.

تیم سویینی مدیرعامل اپیک گیمز هم بیانیه‌ای را با محوریت همکاری با سونی به اشتراک گذاشت:

هر دو شرکت برای ترکیب نوآوری و تکنولوژی گام برداشته‌اند و همچنین هر دوی آن‌ها رویای از بین بردن مرز میان فیلم، بازی و موسیقی را در ذهن خود می‌پرورانند. با همکاری هم می‌توانیم اکوسیستم دیجیتالی‌ای را به وجود بیاوریم که برای تمامی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان محتوا قابل‌دسترسی‌تر باشد.

با خواندن متن‌های بالا احتمالا این سوال برای شما به وجود آمده که همکاری سونی و اپیک گیمز دقیقا چه نتایج قابل‌لمسی برای کاربران خواهد داشت. در حال حاضر نمی‌توان درباره‌ی آن صحبت کرد. ۲۵۰ میلیون دلار رقم هنگفتی است اما تنها ۱.۴ درصد از سهام اپیک گیمز را شامل می‌شود. از همین رو، نمی‌توان گفت مدیران سونی از این پس تصمیم‌گیرندگان اصلی خواهند بود. با در نظر گرفتن این نکته، بهتر است تا انتشار جزئیات تکمیلی منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا