آیا قرار است بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی‌استیشن روی پی‌سی ببینیم؟

با دست پس می‌زند و با پا، پیش می‌کشد!

آیا قرار است بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی‌استیشن روی پی‌سی ببینیم؟ نریمان هروی ۰ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
پلی‌استیشن

ظاهرا سونی قرار است در عرضه‌ی بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن روی پی‌سی، میانه‌روی داشته باشد و بعضی از بازی‌ها را برای پی‌سی عرضه کند.

ما در سال‌های اخیر، اظهار نظر‌هایی از سوی سونی برای عرضه‌ی بازی‌های فرست-پارتی روی پی‌سی را شنیده‌ایم. سونی قبلا گفته که قصد دارد تا بازی‌های انحصاری بیشتری را به زودی برای پی‌سی عرضه کند. همان گونه که می‌دانید نسخه پی‌سی بازی‌های Horizon zero Down و Days Gone بسیار مخاطبان را راضی کردند و پورت بسیار خوبی بودند.

ولی اخیرا آقای هرمن هالست، رئیس استودیو‌های سونی، سطل آب سردی روی پیکر کسانی که پی‌سی داشتند و به عرضه‌ی بازی‌های جدید پلی‌استیشن ۵ روی پی‌سی علاقه‌مند بودند را خالی کرد. او طی مصاحبه‌ای اخیر با Game Informer به شکل واضح گفت که کنسول‌های پلی‌استیشن هنوز در اولویت هستند.

آقای هرمن هالست گفته که:

در حالت عادی، ما پس از گذشت حدود دو سال، بازی‌های فرست-پارتی خودمان را روی پلتفرم پی‌سی عرضه می‌کردیم ولی مطمئن باشید که ما به ساخت انحصاری‌های بیشتری برای پلی‌استیشن ادامه خواهیم داد. برای ما بسیار مهم است که بهترین عملکرد را از پلتفرم شاهد باشیم تا مخاطبان ما، بهترین تجربه‌ی ممکنه را داشته باشند.

این اظهارات قاعدتا به این معنا نیست که سونی هیچ اهمیتی به مارکت پی‌سی نمی‌دهد و به نظر می‌رسد که بر خلاف ایکس‌باکس، قرار نیست بازی‌های فرست-پارتی خود را در روز عرضه، برای پی‌سی منتشر کند. هالست در این مصاحبه گفته که به پی‌سی گیمر‌ها اهمیت می‌دهد اما سوال اصلی این‌جاست که قرار است سونی پس از گذشت چه زمانی، این بازی‌های روی پی‌سی عرضه کند تا از حق و حقوق دارندگان کنسول پلی‌استیشن صیانت شود؟

بیایید نگاهی به سایست‌های اخیر سونی برای عرضه‌ی بازی‌ها روی پی‌سی بیندازیم. بلازی Horizon Zero Dawn در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۷ میلادی روی استیشن عرضه گردید و سپس در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم پی‌سی عرضه شد. ولی بازی Days Gone البته در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ روی پلی‌استیشن ۴ عرضه و در ماه مه سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم پی‌سی منتشر شد. همچنین گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد بازی Uncharted 4 به گوش می‌رسد و احتمال می‌رود که این بازی به زودی برای پی‌سی عرضه گردد اما هنوز خبر رسمی در این مورد، به گوش نرسیده است.

نظر شما در مورد عرضه‌ی بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن روی پی‌سی چیست؟ دوست دارید کدام بازی انحصاری سونی، روی پی‌سی منتشر شود؟ خوشحال می‌شویم که برای ما کامنت بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا