#مهسا_امینی

شایعه: بازی‌های زمان انتشار PS5 بین نسلی نخواهند بود

آیا سونی به محض ورود به نسل بعدی، PS4 را فراموش می‌کند؟

بازی‌های زمان انتشار PS5

طبق ادعای جیسون شریر از سایت کوتاکو که همواره منبع بسیاری از اخبار لو رفته و شایعات قوی محسوب می‌شود، شرکت سونی قصد ندارد تا بازی‌های زمان انتشار PS5 را برای نسل فعلی منتشر کند.

در آخرین قسمت از پادکست‌های اختصاصی کوتاکو با نام Splitscreen که به شایعات اخیر درباره‌ی ساخت دو مدل از کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس می‌پرداخت، شریر ادعا کرد که شرکت سونی قصد ندارد هیچ‌کدام از عناوین زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ را برای پلی‌استیشن ۴ عرضه کند. شریر از ذکر جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد، چرا که قصد دارد این موضوع را در قالب یک مقاله منتشر کند.

منتشر نکردن عناوین زمان عرضه‌ی یک کنسول برای نسل قبلی امری عادی است، چرا که کمک زیادی به فروش کنسول در ابتدای راه می‌کند. موضوع اینجاست که شرکت رقیب یعنی مایکروسافت مسیر متفاوتی را در پیش گرفته و برای مثال قصد دارد عنوان Halo: Infinite را علاوه بر انتشار روی نسل بعدی ایکس‌باکس، برای ایکس‌باکس وان هم منتشر کند. از سوی دیگر به طور حتم شامل لیست بلندبالایی از عناوینی خواهیم بود که بین نسلی محسوب خواهند شد که احتمالا آثاری مثل Death Stranding، The Last of Us Part II، Cyberpunk 2077 و احتمالا نسخه‌ی بعدی Assassin’s Creed جزو این دست خواهند بود.

عنوان در حال ساخت استودیوی Sucker Punch با نام Ghost of Tsushima یکی از آثاری‌ست که با وجود ذکر PS4 به عنوان پلتفرم مقصد در زمان رونمایی، امکان دارد به یکی از بازی‌های زمان انتشار PS5 بدل گردد.

هر دو شرکت سونی و مایکروسافت قصد دارند تا کنسول‌های نسل بعدی خود را در تعطیلات پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی روانه‌ی بازار کنند. هر دو کنسول به جز پیشرفت سخت افزاری، احتمالا از حافظه‌ی SSD برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات و از تکنولوژی Ray-Tracing در پردازنده‌های گرافیکی خود برای نزدیک‌تر شدن تصویر به واقعیت بهره خواهند برد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا