اسنپدراگون 865، مشخصات پردازنده پرچمدار کوالکام منتشر شد

پردازنده پرچمدار سال ۲۰۲۰ کوالکام

اسنپدراگون ۸۶۵

اسنپدراگون ۸۶۵ جدیدترین پردازنده کوالکام است که به عنوان جایگزین اسنپدراگون ۸۵۵ شناخته می‌شود و قرار است روی گوشی‌های پرچمدار ۲۰۲۰ قرار گیرد.

بر اساس اطلاعاتی که یکی از فاش‌کنندگان چینی منتشر کرده، این محصول از فناوری نودهای ۷ نانومتری EUV سامسونگ پشتیبانی می‌کند و در دو نسخه از شبکه‌ها‌ی 4G و 5G بهره می‌برد.

پردازنده اسنپدراگون 865 از هسته‌ی مرکزی Cortex A77 مبتنی‌بر معماری ARM برخوردار است و تخمین زده شده که سرعت کلاک ۲/۸۴ گیگاهرتز به همراه سه هسته‌ کورتکس A77 و چهار هسته‌ی A55 با سرعت کلاک ۱/۸ گیگاهرتز خواهد بود.

به‌نظر می‌رسد پردازنده‌ی بعدی کوالکام از فناوری نودهای ۷ نانومتری EUV سامسونگ بهره می‌برد و احتمالا در دو نسخه‌ با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی 4G و 5G و پردازنده‌ی مرکزی Cortex A77 مبتنی‌بر معماری ARM با سرعت کلاک ۲/۸۴ گیگاهرتز درکنار سه هسته‌ی کورتکس A77 با سرعت کلاک ۲/۴۲ گیگاهرتز و چهار هسته‌ی A55 با سرعت کلاک ۱/۸ گیگاهرتز به بازار عرضه خواهد شد.

اسنپدراگون ۸۶۵ در بخش گرافیکی (GPU) از پردازنده‌ گرافیکی آدرنو ۶۵۰ برخوردار خواهد بود که گفته می‌شود ۲۰ درصد سرعت بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد.

بر اساس اطلاعات فاش شده، کوالکام سرعت پردازنده را ۲۰ درصد نسبت به اسنپدراگون ۸۵۵ افزایش داده و این پردازنده از تراشه‌ LPDDR5 RAM برخوردار است.

این پردازنده احتمالا در آذرماه (اوایل دسامبر) در کنفرانس سالانه Tech Summit معرفی خواهد شد و سامسونگ و شیائومی و سونی نخستین شرکت‌هایی هستند که از این پردازنده در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار بعدی خود بهره خواهند برد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا