1%
  • 0/10

کاهش ۳۸ درصدی فروش گوشی در دومین ماه سال‌میلادی به‌دلیل شیوع کرونا

سال ۲۰۲۰ بزرگترین سقوط در تاریخ بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اتفاق افتاد

کاهش ۳۸ درصدی فروش گوشی در دومین ماه سال‌میلادی به‌دلیل شیوع کرونا ۰ ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
صنعت گوشی‌های هوشمند

میزان فروش گوشی در دومین ماه سال‌ میلادی جاری فقط ۶۱.۸ میلیون دستگاه گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش شدیدی داشته است.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس، در ماه فوریه (بهمن‌ماه) میزان فروش جهانی گوشی هوشمند به ۶۱.۸ میلیون دستگاه رسیده که نشان می‌دهد میزان فروش با افت ۳۸ درصدی همراه شده چرا که بهمن‌ماه سال گذشته این رقم ۹۹.۲ میلیون دستگاه بوده است.

بیشتر گوشی‌های هوشمند در چین تولید می‌شوند اما با شیوع ویروس کرونا، تولید گوشی در دی‌ماه (ژانویه) کاهش یافت و در نهایت در بهمن و اسفند متوقف شد و زنجیره‌های عرضه در بسیاری از صنایع در سراسر جهان را مختل کرد و محدود به لوازم الکترونیکی مصرفی نبود. علاوه بر این، مردم یا نتوانستند یا مایل به حضور در فروشگاه‌ کالاهای فیزیکی برای خرید نبودند، و از سوی دیگر تأثیرات اقتصادی جهانی مصرف کنندگان کمتری برای وسایل و لوازم غیر ضروری هزینه می‌کند.

دومین ماه از سال ۲۰۲۰ بزرگترین سقوط در تاریخ بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اتفاق افتاد. عرضه و تقاضا این دستگاه‌ها در چین فرو ریخت، در منطقه آسیا سقوط کرد و در سایر نقاط جهان کند شد.

یوین وو، تحلیلگر ارشد استراتژی آنالیتیکس توضیح می‌دهد: ویروس كرونا حالا در اروپا، آمریکای شمالی و جاهای دیگر گسترش یافته است و صدها میلیون مصرف كننده قادر به خرید وسایل جدید نیستند.

انتشار ویروس کرونا در طول دو سه ماه گذشته نه تنها بازار گوشی‌های هوشمند، بلکه تمام صنایع را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری افراد را با کاهش درآمد روبه رو کرده و باعث بیکاری بسیاری از افراد در سراسر دنیا شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments