نام بازی Silent Hill f چه معنایی دارد؟

نام بازی Silent Hill f چه معنایی دارد؟

راز پشت حرف f در نام بازی

چندی پیش عناوین جدیدی از مجموعه Silent Hill از جمله بازی Silent Hill f توسط استودیوی کونامی (Konami) معرفی شدند. اما کلمه‌ی f در نام بازی Silent Hill f چه معنایی دارد؟

عنوان Silent Hill یک مجموعه در سبک وحشت و بقا است که نخستین بازی از آن، در سال 1999 توسط استودیوی تیم سایلنت (Team Silent) توسعه یافت و توسط کونامی منتشر شد. با احتساب 8 بازی اصلی در مجموعه، 8 اسپین آف، و یک باندل، در مجموع 17 بازی از مجموعه‌ی Silent Hill تا سال 2012 به بازار عرضه شد. پس از عرضه‌ی دموی بازی P.T در سال 2014، درگیری‌ها بین هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و استودیوی کونامی بالا گرفت. پس از جدا شدن کوجیما از کونامی، مجموعه‌ی Silent Hill برای مدتی طولانی به حال خودش رها شد. تا همین چند وقت پیش که عناوین جدیدی از این مجموعه معرفی شدند.

استودیوی کونامی چندی پیش از آینده‌ی سری Silent Hill پرده برداشت. عناوین مختلفی از جمله ریمیک بازی Silent Hill 2 توسط استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team)، بازی Silent Hill: Townfall از آناپورنا اینتراکتیو (Annapurna Interactive)، سریال تعاملی Silent Hill Ascension، و فیلم Return to Silent Hill همگی در یک رویداد توسط کونامی معرفی شدند. در این بین، بازی Silent Hill f از همگی جذاب‌تر بود. عنوانی که تریلر مرموزی دارد و نامی مرموزتر.

تریلر مرموز بازی Silent Hill f حسابی سوالات مختلفی را برای بازیکنان ایجاد می‌کند. در این تریلر نوعی قارچ به یک دختر حمله کرده و کل بدن او را آلوده می‌کند. در ادامه دوربین به چهره‌ی دختر، نزدیک می‌شود و پوستش از صورتش جدا می‌شود. اما سوال مهم اینجا است که اصلا نام بازی Silent Hill f چه معنایی دارد؟ کلمه‌ی f به معنای چیست؟ سری بازی Silent Hill با نام‌های عجیب و غریب، بیگانه نیست. اما بازی Silent Hill f، مرموزترین نام را در این مجموعه دارد. نکات جالبی در تریلر بازی قابل مشاهده است که می‌تواند در پیدا کردن راز پشت نام این بازی، به ما کمک کند.

آل یانگ (Al Yang) کارگردان بازی Silent Hill F از بحث و گفتگوهای حول محور این بازی خبر دارد. او به تازگی در توییترش پستی منتشر کرد و نظر طرفداران را در مورد اسم بازی پرسید. یانگ در توییتش نوشت: “کنجکاوم بدانم که شما فکر می‌کنید کلمه‌ی F در نام بازی Silent Hill f چه معنایی دارد؟ همچنین من در محل کارم در مورد این‌که طرفدران چه فکر می‌کنند، شرط بسته‌ام.” کاربران زیر این پست کامنت‌های جالبی نوشتند که ما سعی داریم برخی از آن‌ها را زیر ذره بین قرار دهیم.

بسیاری از کامنت‌ها، به کلمه‌‌ی “گل” (Flower) در نام بازی Silent Hill f اشاره داشتند. گل‌ها در تریلر بازی Silent Hill f حسابی خودنمایی می‌کنند. در ابتدای تریلر، دخترکی بالای یک سنگ قبر با گل‌های قرمز ایستاده است. از پشت پنجره قارچ‌هایی با همین رنگ را میبینیم که حال رشد هستند. در ادامه دخترک به مسیرش ادامه می‌دهد و مورد حمله‌ی پیچک‌ها قرار می‌گیرد. پیچک‌هایی که رشد می‌کنند و به گل تبدیل می‌شوند. در سکانس بعدی، گل‌های فراوانی در کنار دخترک رشد کرده‌اند. دختر به ساحل می‌رسد. در نهایت گل در کل ساحل و بدن دختر رشد می‌کند و هنگامی که دختر اشک می‌ریزد، پوستش از صورتش جدا می‌شود. همچنین این گل‌ها، بسیار یادآور Projekt Sakura، یکی دیگر از عناوین در دست ساخت Silent Hill است. در تصاویر لو رفته از آن پروژه هم تمرکز جالبی روی گل‌ها و دخترک وجود دارد.

برخی دیگر از کاربران معتقدند کلمه f در نام بازی Silent Hill f به معنای عدد پنج (Five) است. مجموعه‌ی Silent Hill دارای چهار عنوان شماره‌دار است. بازی Silent Hill 4: The Room در سال 2004 منتشر شد و پس از آن، سایر بازی‌های این مجموعه، شماره نداشتند. آیا ممکن است Silent Hill f، به معنای همان Silent Hill 5 باشد؟ از نظر من بعید است چرا که در آن صورت استودیوی سازنده به راحتی از عدد 5 یا کلمه‌ی V استفاده می‌کرد. اما این‌کار را نکردند و به جای آن، کلمه‌ی F را در نام بازی قرار دادند. اگر این کلمه صرفا بیان‌گر شماره‌ی پنج است، اصلا نیازی به این‌همه راز و رمز نبود. همچنین قبلا اثری با عنوان Silent Hill 5 در دست توسعه بود که ساخت آن کلا لغو شد.

از طرفی f می‌تواند مخفف کلمه “اولین” (First) باشد. بازی Silent Hill f یک پیش درآمد برای این مجموعه است. این بازی در دوره‌ی شووا در ژاپن جریان دارد. پس احتمالا داستان بازی بین سال‌های 1926 و 1989 روایت می‌شود. Silent Hill f به طرفداران نشان می‌دهد که چه اتفاقاتی باعث شد تا Silent Hill به چنین مکان وحشتناکی تبدیل شود. البته مکان روایت داستان، کاملا با Silent Hill متفاوت است. با چنین تعاریفی، استفاده از کلمه‌ی f به معنای اولین (First) منطقی به نظر می‌رسد. برخی از کاربران هم به کلمه‌ی “نهایی” (Final) اشاره کردند. اما با توجه به آثار معرفی شده از این مجموعه، فعلا خداحافظی با سری Silent Hill بعید است.

کاربران دیگری به کلمه‌ی فورته‌ (forte) در نت‌های موسیقی اشاره کردند. جالب است که کلمه‌ی f در نام بازی Silent Hill f، به صورت حرف انگلیسی کوچک نوشته می‌شود. دقیقا مثل نت‌های موسیقی! موسیقی در تریلر معرفی بازی، نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند. ابتدا موسیقی به آرامی آغاز می‌شود و سپس پس از آلوده شدن دخترک توسط قارچ‌ها، موسیقی به اوج خود می‌رسد. احتمالا موسیقی یکی از المان‌های اصلی بازی Silent Hill f خواهد بود.

کلمه‌ی “فراموش شده” (Forgotten) هم می‌تواند ایده‌ی جالبی باشد. تریلر بازی Silent Hill f به دخترکی تنها اشاره دارد که پس از آلوده شدن توسط قارچ‌ها، در یک جزیره‌ی فراموش شده گرفتار می‌شود تا زمانی که گل‌ها همه جا را فرا می‌گیرند. طراحی سکانس به گونه‌ای است که به خوبی احساس تنهایی و فراموش شدن را به تصویر می‌کشد.

بعضا شاهد شوخی‌های جالبی هم با نام بازی Silent Hill f هستیم. یکی از کاربران می‌گوید f مخفف کلمه‌ی “بالاخره” (Finally) است. گویا کونامی بالاخره به یاد آورد که مجموعه‌ی Silent Hill هم طرفداران بی‌شماری دارد و باید بازی جدیدی در این مجموعه عرضه کند. بعضی از طرفداران هم به شوخی کامنت نوشته‌اند :”Silent Hill F to pay respect”

به نظر بعید است که کونامی از راز پشت نام بازی Silent Hill f رونمایی کند. با این حال خوشحالیم که انتخاب این نام باعث شد تا تئوری‌های جالبی در این زمینه شکل بگیرد و واکنش کارگردان بازی را به همراه داشته باشد. حالا نوبت شما است که بگویید به نظر شما این اسم می‌تواند چه معنایی داشته باشد؟ در ادامه حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا