1%
  • 0/10

سازنده سریال Sherlock از دلیل ساخته نشدن فصل پنجم می‌گوید

تمایل برای ساخت داستان جدید وجود دارد

سازنده سریال Sherlock از دلیل ساخته نشدن فصل پنجم می‌گوید ۸ ۱۲ تیر ۱۴۰۳ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک

استیون موفات (Steven Moffat)، یکی از دو سازنده سریال Sherlock در مصاحبه اخیر خود درباره ساخته نشدن فصل جدید گفتگو کرد.

شرلوک هلمز (Sherlock Holmes) یکی از مشهورترین شخصیت‌های ادبیات کارآگاهی بوده که توسط سر آرتور کانن دویل (Sir Arthur Conan Doyle) خلق شده است. داستان‌های او طی دهه‌های گذشته بارها مورد اقتباس سینمایی و سریالی قرار گرفته که یکی از محبوب‌ترین‌ها Sherlock نام دارد. این اثر در قالب ۴ فصل بین سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۷ میلادی روی آنتن رفت و نقش بسزایی در محبوبیت بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) و مارتین فریمن (Martin Freeman) داشت.

یکی از دو سازنده سریال Sherlock استیون موفات نام دارد. او چندی پیش مصاحبه‌ای را با رسانه Metro انجام داد و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. موفات تاکید داشت همچنان به ساخت فصل پنجم علاقه مند بوده اما شرایط مهیا نیست:

همانطور که قبلاً گفتم، [اگر شرایط مهیا باشد] همین فردا فصل جدید را می‌سازم. آرتور کانن دویل ۶۰ رمان نوشت. داستان‌های کارآگاهی جذابیت خود را از دست نمی‌دهند. شرلوک هلمز هم هرگز جذابیت خود را از دست نمی‌دهد. من مشکلی ندارم اما باید دو ستاره بزرگ را برگردانید. مشکل همین است.

مارک گیتیس (Mark Gatiss)، دیگر سازنده سریال Sherlock به شمار می‌رود. او اوایل سال جاری میلادی مصاحبه‌ای را انجام و به نکته مشابهی اشاره کرده بود. طبق آنچه در گفتگو مطرح شد، علاقه مند است یک فیلم سینمایی برای روایت قصه‌ای تازه بسازد اما فعلاً قادر نیست بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن را بازگرداند.

همانطور که اشاره شد، سریال Shelock دو ستاره اصلی خود را به محبوبیت زیادی رساند و هر دو از چهره‌های پرکار به شمار می‌روند. بخصوص بندیکت کامبربچ که نقش دکتر استرنج را در فرنچایز Marvel Cinematic Universe بر عهده دارد. ابرقهرمان مزبور حالا یکی از چهره‌های اصلی بوده و ظاهراً برنامه‌های ویژه‌ای برایش تدارک دیده شده است.

در انتها، بد نیست اشاره شود بندیکت کمبربچ در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود احتمال احیای سریال Sherlock وجود دارد اما احتمالاً به زمان بیشتری نیاز باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments