#مهسا_امینی

آیا نسخه نسل نهمی Serious Sam 4 عرضه خواهد شد؟

نسخه پی‌سی هم اکنون در دسترس قرار دارد

نسخه نسل نهمی Serious Sam 4

با توجه به اطلاعاتی که اخیرا به فضای مجازی آمده، نسخه نسل نهمی Serious Sam 4 در دست توسعه بوده و در آینده منتشر می‌شود.

سم ماجراجو یکی از نام‌های نوستالژیک برای گیمرهای قدیمی بوده که در حال حاضر از شهرت قابل‌توجهی برخوردار نیست. در حالی که نزدیک به یک دهه از انتشار Serious Sam 3: BFE می‌گذشت، نسخه جدید با نام Serious Sam 4 وارد بازارهای جهانی شد. این بازی پیش درآمدی برای BFE بوده و با حمله موجودات متخاصم به سیاره زمین آغاز می‌شود. در چنین شرایطی، یک کشیش مدعی می‌شود راه مقابله با موجودات بیگانه جام مقدس است. سم ماجراجو هم به همراه دیگر اعضای تیم خود ماموریت می‌یابد جام را یافته و از آن برای نجات بشریت استفاده کند.

جدیدترین نسخه سری بازی‌های سم ماجراجو در سپتامبر سال گذشته میلادی فقط برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استادیا عرضه شد. دلیل این اتفاق را باید در قراردادی جستجو کرد که سازندگان Serious Sam 4 با گوگل امضا کرده بودند. با توجه به قرارداد مزبور، این بازی برای مدتی در انحصار سرویس استادیا مانده و با گذشت چندین ماه، شاهد انتشارش برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان خواهیم بود. بد نیست بدانید قسمت چهارم سم ماجراجو تنها عنوانی نیست که به صورت انحصاری برای استادیا عرضه شد و بازی‌های دیگری هم سرنوشت مشابهی داشتند. با این حال، سرویس گوگل نتوانسته به موفقیت قابل‌توجهی دست یافته و در جلب مخاطب ضعیف عمل کرده است.

با توجه به اطلاعاتی که اخیرا روی خروجی سازمان USK قرار گرفته، نسخه نسل نهمی Serious Sam 4 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. USK در زمینه رده‌بندی بازی‌های ویدیویی فعالیت داشته و اشاره‌ای به نسخه‌های ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس نداشته است. با این حال، بعید به نظر می‌رسد دارندگان نسل جدید کنسول‌های ردموندی‌ها از نسخه نسل نهمی بدون بهره بمانند.

Serious Sam 4 ویژگی‌های شاخصی را شامل می‌شود؛ اولین مورد، موجودات متخاصم است. در صورتی که نسخه‌های قدیمی را تجربه کرده باشید، حین پشت سر گذاشتن نسخه چهارم با دشمنان قدیمی و صد البته جدید روبرو می‌شوید که برای مثال می‌توان Beheaded Rocketeer ،Headless Kamikaze و Scrapjack را نام برد؛ دومین ویژگی، انواع مختلف سلاح‌ها و تجهیزات نظامی است. کاربر بسته به سلیقه خود و شرایطی که در آن گرفتار شده، می‌تواند سلاح‌های متنوع مانند شاتگان، راکت و لیز را به کار بگیرد. در ضمن، امکان آپگرید هم فراهم شده است؛ ویژگی سوم، قابلیت تجربه بازی به صورت چندنفره است.

خریداران محصول جدید استودیو کروتیم می‌توانند به همراه چهار نفر از دوستان خود پای تجربه Sam Serious 4 نشسته و با کمک از پس چالش‌ها بربیایند، در انتها، به چهارمین ویژگی شاخص Serious Sam 4 می‌رسیم که یک سیستم به نام Legion است. توسعه‌دهندگان به واسطه آن توانستند بیش از ۱۰ هزار دشمن را داخل یک مرحله قرار دهند.

استودیو کروتیم یا شرکت دیوالور دیجیتال تا به این لحظه واکنشی به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر انتشار نسخه نسل نهمی Serious Sam 4 نداشته‌اند. با این حال، قرار گرفتن اطلاعات روی خروجی وب سایت USK تایید می‌کند فاصله چندانی با این اتفاق نداریم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا