عرضه‌ی Serious Sam 4 با تاخیر مواجه شده است

تاریخ انتشار جدید Serious Sam 4 مشخص شد

عرضه‌ی Serious Sam 4 با تاخیر مواجه شده است سورنا رضایی ۰ ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی

شرکت دیوالور دیجیتال با انتشار یک ویدیوی کوتاه از طریق کانال خود در وب سایت یوتیوب، از تاخیر در عرضه‌ی Serious Sam 4 خبر داده است.

در ژوئن سال ۲۰۱۳ میلادی قیمت نسخه‌های قدیمی فرنچایز سم ماجراجو در وب سایت Humble Bundle کاهش پیدا کرد. استودیوی کروتیم در توجیه اقدام خود گفت روند ساخت نسخه‌ی جدید را آغاز کرده و برای ادامه‌ی پروژه به بودجه‌ی بیشتری نیاز دارد. پس از انتشار این خبر، تیم توسعه ترجیح داد از مرکز توجه‌ها خارج شده و صحبت چندانی از روند ساخت به میان نیاورد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه کروتیم و دیوالور دیجیتال در جریان کنفرانس Reboot Develop 2018 نخستین تیزر Serious Sam 4: Planet Badass را به نمایش گذاشتند.

پس از معرفی رسمی، سازندگان بار دیگر سکوت در پیش گرفتند؛ سکوتی با انتشار یک تریلر کوتاه در اوایل خرداد امسال شکسته شد. اعضای استودیوی کروتیم به واسطه‌ی آن ویدیو از تغییر نام بازی به Serious Sam 4 خبر داده و همچنین اعلام کردند جدیدترین نسخه از فرنچایز سم ماجراجو در ماه آگوست (اوایل مرداد الی اوایل شهریور) منتشر می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، شرایط مطابق انتظارها پیش نرفته و توسعه‌دهنده و ناشر این محصول مجبور شده‌اند تغییراتی را در برنامه‌ریزی‌های خود به وجود بیاورند.

دیوالور دیجیتال با انتشار یک ویدیوی کوتاه از طریق کانال خود در یوتیوب، از تاخیر در عرضه‌ی Serious Sam 4 خبر داده است. این ویدیو تنها ۱۸ ثانیه زمان داشته و یکی از دشمنان را در حال حرکت به سمت کلمه‌ی آگوست نشان می‌دهد. این کلمه سپس از کادر خارج شده و دشمن هم حرکت خود را به سمت ۲۴ سپتامبر ادامه می‌دهد. با توجه به آنچه در تریلر اتفاق افتاد، می‌توان گفت علاقه‌مندان باید برای تجربه‌ی این بازی تا سوم مهر ماه صبر کنند. در ضمن، هیچ گونه توضیحی درباره‌ی علت تاخیر داده نشد. با این حال، احتمال می‌رود همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای محدودیت‌های مختلف روند توسعه را با مشکلاتی مواجه کرده باشد.

در حال حاضر جزئیات چندانی از Serious Sam 4 موجود نیست. تنها می‌دانیم پیش درآمدی بر Serious Sam 3: BFE بوده و گیم‌پلی آن مانند نسخه‌های پیشین روی تقابل با گروه‌های بیشمار بیگانگان تمرکز دارد. طبق اندک اطلاعات موجود، طرفداران می‌توانند خود را برای ملاقات دوباره با تعدادی از دشمنان قدیمی از جمله Beheaded Rocketeer ،Headless Kamikaze و Scrapjack آماده کنند. نام‌های جدیدی هم در میان پیاده‌نظام دشمن دیده می‌شود که برای مثال می‌توان Belcher و Zealot را نام برد. در ضمن، کاربران می‌توانند بخش کمپین را به تنهایی یا به همراه سه نفر از دوستان خود به پایان برسانند.

در انتها، لازم به ذکر است که تاریخ ۲۴ سپتامبر برای نسخه‌های گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در نظر گرفته شده و نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی عرضه می‌شوند. این فاصله‌ی زمانی بین انتشار نسخه‌های مختلف نتیجه‌ی قراردادی است که شرکت دیوالور دیجیتال با گوگل به امضا رسانده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا