ارتباط عجیب مرد آهنی و مرد عنکبوتی با تریلر سریال Secret Invasion در چیست؟

ارتباط عجیب مرد آهنی و مرد عنکبوتی با تریلر سریال Secret Invasion در چیست؟

سازمان کنترل خسارات بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود

تریلر سریال Secret Invasion روز گذشته منتشر شد و جزئیات بسیاری را درباره آن ارائه کرد، با این وجود ظاهرا داستان این سریال ارتباط خاصی را با مرد آهنی (Iron Man) و مرد عنکبوتی (Spider-Man) خواهد داشت.

تقریبا از دو سال پیش بود که می‌دانستیم سریالی تحت عنوان Secret Invasion توسط استودیو مارول در دست ساخت قرار دارد و اطلاعات مربوط به آن را از صفحه شخصی ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) دنبال می‌کردیم؛ کسی که نقش نیک فیوری (Nick Fury) را در دنیای سینمایی مارول بازی می‌کند و در این سریال نقش فوق‌العاده مهمی را خواهد داشت. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که ظاهرا دشمن او در این سریال کسانی خواهند بود که پیش‌تر در فیلم Captain Marvel شاهد همکاری آن‌ها بوده‌ایم؛ اسکرال‌ها!

نژاد اسکرال (Skrull) در دنیای سینمایی مارول ابتدا در همان فیلم Captain Marvel معرفی شدند که داستان آن مربوط به سال‌های دهه ۹۰ میلادی است. در این دوره، نیک فیوری عضو سازمان شیلد (SHIELD) است و سعی دارد تا بفهمد چرا زنی با ظاهر عجیب از فضا روی زمین حاضر شده و از دست خود تیرهای انرژی پرتاب می‌کند. این فرد که همان کارول دنورز (Carol Danvers) بود، در ابتدا نشان داد که ظاهرا اسکرال‌ها دشمنانی هستند که با کری (Kree) وارد جنگ شده‌اند و باید کشته شوند. این در حالی بود که پس از مدتی متوجه شدیم که همین اسکرال‌ها هم نیاز به حمایت دارند و همه آن‌ها دردسرساز نیستند.

در این فیلم ما با اسکرالی به نام تالوس (Talos) آشنا شدیم و بعدها او را در قالب بدل نیک فیوری در فیلم Spider-Man: Far From Home دیده بودیم؛ آن هم در حالی که همین داستان می‌تواند زمینه‌ساز سریال Secret Invasion و همچنین ارتباط آن با مرد عنکبوتی و مرد آهنی باشد! طوری که در تریلر جدید این سریال می‌توان جزئیاتی را دید که این موضوعات را همدیگر مرتبط می‌کند.

سازمان بسیار آشنا در تریلر سریال Secret Invasion دیده می‌شود

ما در فیلم‌های سری Iron Man ایستراگ‌ها و جزئیات فوق‌العاده جالبی را در گذشته پیدا کرده بودیم که هرکدام اشاره به موضوعی خاص داشتند. برای مثال ما در فیلم Iron Man 2 اشاره‌ای به گروه ایلومیناتی (Illuminati) را در گوشی مرد آهنی دیده بودیم و حتی اشاره‌ای خاص در نمایشگرهای تونی استارک (Tony Stark) به واکاندا شده بود. با این وجود چیزی که کرد آهنی و حتی مرد عنکبوتی را به سریال Secret Invasion مرتبط می‌کند، دیدن اطلاعاتی درباره دپارتمان کنترل خسارات یا همان DODC (Department of Damage Control) در تریلر منتشر شده است.

ما در این تریلر می‌بینیم که سربازانی با لباس لوگو DODC پشت یک در حاضر شده‌اند که داخل آن یک کیف قرار دارد. با این وجود احتمال دارد که افراد حاضر در این سکانس یا حتی بخش زیادی از دپارتمان کنترل خسارات، اسکرال باشند. جالب است بدانید که این دپارتمان در در فیلم Spider-Man: No Way Home مرد عنکبوتی را بابت اتفاقات اخیر و دروغ میستریو (Mysterio) بازداشت کرده بود و سپس قصد داشت تا همین بازجویی را از کامالا خان در سریال میس مارول داشته باشد.

همچنین از همان داستان فیلم Spider-Man: Homecoming این دپارتمان در حال جمع‌آوری بازمانده‌هایی بود که از تکنولوژی تونی استارک و همچنین فضایی‌هایی که به زمین حمله کرده بودند روی خیابان‌ها رها شده بود. با این وجود، به نظر می‌رسد که این سازمان که در ابتدا بخشی از شیلد بود، حال شدیدا پیشرفت کرده و از طرفی حتی در سریال She-Hulk یک زندان فوق پیشرفته و بزرگ دارد. حال به نظر شما این سازمان چه نقشی را در سریال Secret Invasion دارد؟

نقش سازمان کنترل خسارات در سریال Secret Invasion چیست؟

اگر دقت کرده باشید، این سازمان به طرز عجیبی به جای اینکه به کارهای خود برسد، ظاهرا بیشتر به دنبال افرادی است که همگی قدرت‌های عجیب و غریب دارند و حتی بی‌دلیل می‌خواهند که آن‌ها را به دام بیندازند. برای مثال در سریال Ms. Marvel ما می‌بینیم که آن‌ها قصد دارند تا کامالا خان را دستگیر کرده و از او بازجویی کنند؛ در حالی که او هنوز هیچ خطایی نکرده بود و حتی جان هم کلاسی‌اش را نجات داد. بدین ترتیب یک گزینه یا بهتر است بگوییم تئوری خوب برای پاسخ به این سوال وجود دارد، که آن هم اسکرال بودن مدیران این سازمان است!

در واقع کمیک‌های مارول هم دقیقا به همین شکل روی چنین داستانی تمرکز دارند؛ طوری که اسکرال‌های رفته رفته با تغییر شکل و ظاهر خود (یا به اصطلاح Shape Shifting)، جای مدیران بزرگ دولت‌ها و سازمان‌های مهم در جهان را می‌گیرند و به همین واسطه هم موفق می‌شوند تا زندگی انسان‌ها را شدیدا تحت تاثیر قرار دهند. این داستان ابتدا در سری کمیک‌های Secret Invasion روایت شده بود که از سال ۲۰۰۹ منتشر شدند و نشان دادند که برخی از کاراکترهایی که در دنیای مارول بوده‌اند، در واقع اسکرال بوده و با تغییر ظاهر خود را شبیه به آن‌ها کرده بودند.

با این حال چنان که در این تریلر جدید از سریال Secret Invasion دیده می‌شود، نیک فیوری خود اعلام می‌کند که قصد دارد تا با این تهدید جدید از اسکرال‌ها مقابله کند؛ در حالی که افرادی از سازمان کنترل خسارات هم قصد دارند تا در این موضوع دخالت کنند، در حالی که شاید اصلا خیلی از افراد داخل این سازمان از اسکرال‌ها باشند. همچنین دقت کنید که تالوس خود در فیلم Spider-Man: Far From Home خودش را شبیه به نیک فیوری کرده بود و احتمال می‌رود که در این سریال نقش مهمی را بازی کند؛ طوری که در دیالوگ آخر هم صدای او را در تریلر سریال Secret Invasion می‌شنویم.

در نظر داشته باشید که در داستان کمیک بوکی سری ۸ قسمتی Secret Invasion اسکرال‌ها خود را به جای ابرقهرمانان هم جا می‌زدند و این یعنی احتمال اینکه آن‌ها خود را شبیه به مرد عنکبوتی یا مرد آهنی کنند هم وجود دارد!

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا