قسمت پنجم سریال Secret Invasion

موشکافی قسمت پنجم سریال Secret Invasion

تنها یک قسمت تا پایانی حماسی فاصله داریم

قسمت پنجم سریال Secret Invasion با اینکه مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به قسمت‌های پیشین داشت، اما به‌خوبی توانست داستان پرتنش تهاجم مخفی اسکرول‌ها را پیش ببرد و طرفداران را برای فینالی جذاب و نفس‌گیر آماده کند.

پیرو مرگ شوکه‌کننده تالوس در قسمت چهارم، بخش قابل توجهی از قسمت پنجم روی نیک فیوری و گایا که باید برای مقابله با گراویک با یکدیگر متحد شوند، تمرکز کرد. از عواقب حمله به رئیس‌ جمهور ریتسون گرفته تا جستجوی فیوری برای متحدانی قدرتمند و قابل اعتماد، قسمت پنجم ضمن اشاره به نکات داستانی و ایستراگ‌های جذاب، به‌بهترین شکل ممکن پایان حماسی سریال را راه‌اندازی کرد.

نیک فیوری به نمونه DNA تمامی انتقام جویان دسترسی دارد

یکی از رایج‌ترین ایستراگ‌های سریال، اشاره به گروه انتقام ‌جویان بوده است. در قسمت پنجم تایید شد که گراویک به‌منظور تکمیل پروژه ابراسکرول خود، به پروتکلی به‌نام Harvest نیاز دارد که شامل نمونه DNA تمامی اعضای گروه انتقام جویان از جمله کاپیتان مارول می‌شود. حالا بعد از گذشت چهار سال، سرانجام مشخص شد که دلیل غیبت مشکوک فیوری در فیلم Avengers: Endgame، جمع‌آوری نمونه DNA اعضای گروه انتقام جویان بوده است.

حضور افتخاری یکی از شخصیت‌های فرعی فیلم Black Widow

در یکی از سکانس‌ها، وقتی فیوری با یک جت شخصی به ملاقات سونیا فالسورث می‌رود، ریک میسون با بازی او تی فگبنل (O-T Fagbenle) را می‌بینیم که اولین بار در فیلم انفرادی Black Widow به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. نقش این شخصیت فرعی فراهم کردن منابع مورد نیاز برای ابرقهرمانان است که اکثر اوقات در قالب هواپیما و جت‌های شخصی است.

نیک فیوری دلش برای هلیکریرهای شیلد تنگ شده است

در همان سکانس نیک فیوری با نگاهی به جت شخصی ریک میسون، می‌گوید: “اگر با یک هلیکریر سفر می‌کردم، احساس بهتری داشتم”. بعد از گذشت هشت سال این رسما اولین‌ باری است که فیوری به هلیکریر شیلد اشاره می‌کند. این ناو هواپیمابر فوق‌پیشرفته همپراه جایگاه خاصی در قلب او داشته، چراکه سمبل قدرتش به‌عنوان مدیر سازمان شیلد است، البته مدیر سابق.

بازگشت دوباره ماسک نانو بیوه سیاه

یکی از بهترین ایستراگ‌های قسمت پنجم سریال Secret Invasion، ماسک نانو بیوه سیاه است که ابتدا در فیلم Captain America: The Winter Soldier معرفی شد و سپس نقشی کلیدی در داستان مجموعه هفت فصلی .Agents of S.H.I.E.L.D ایفا کرد. این ماسک‌های فوق‌پیشرفته از عناصر تکنولوژیکی برای تغییر چهره فرد استفاده می‌کنند و به کاربر اجازه نفوذ به مناطق مختلف را می‌دهند. دیدن دوباره این ماسک‌ نشانه بسیار خوبی است، زیرا به‌نوعی وقایع سریال ماموران شیلد را به دنیای سینمایی مارول پیوند می‌زند.

آهنگ پخش شده در ماشین سونیا به داستان سریال اشاره دارد

پس از ملاقات با فیوری، سونیا در ماشین خود آهنگی به‌نام Audacity پخش می‌کند که به‌طور نامحسوس به ماهیت داستان سریال اشاره دارد. در واقع منظور خواننده از جمله “گرگ در جلد گوسفند به من دروغ می‌گوید”، استعاره‌ای از ماهیت داستان تهاجم مخفی است. اگر کمی درباره‌اش فکر کنید متوجه می‌شوید که اسکرول‌ها از جمله تالوس و گراویک با قابلیت تغییر شکل خود، سالیان سال به فیوری و متحدانش دروغ گفتند.

اشاره به نبرد زمین و کارول دنورز

با نزدیک شدن به پایان قسمت، فیوری پروتکل Harvest را برای سونیا توضیح می‌دهد. فیوری در این سکانس اعتراف می‌کند که بعد از مبارزه انتقام جویان با ارتش تانوس در فیلم Avengers: Endgame، او گروهی از اسکرول‌ها را مامور کرده بود تا نمونه‌ DNA تمام اعضای گروه انتقام ‌جویان را برای مبارزه با تهدیدی بزرک‌تر جمع‌آوری کنند. فیوری همچنین تایید می‌کند که یکی از خطرناک‌ترین جنبه‌های پروتکل Harvest، نمونه DNA کارول دنورز است، قهرمانی که قدرتش به‌تنهایی با کل انتقام جویان برابری می‌کند.

سبگ قبر نیک فیوری به فیلم Captain America: The Winter Soldier اشاره دارد

هنگامی که فیوری و سونیا فالسورث برای به‌دست آوردن پروتکل Harvest، سنگ قبر او در فنلاند را پیدا می‌کنند، فالسورث می‌پرسد: “یکی دیگر از اینها ندارید؟”. فیوری نیز در جواب می‌گوید: “من همه جای دنیا قبر دارم. بالاخره مرده‌ها به گزینه‌هایی زیادی نیاز دارند”. این جمله اشاره‌ای مستقیم به سنگ قبر دیگری است که بعد از سقوط سازمان شیلد در فیلم کاپیتان آمریکا دیدیم.

فیوری با چه کسی صحبت می‌کند؟

در سکانس پایانی قسمت پنجم، فیوری بعد از پوشیدن کت چرمی و برداشتن چشم‌بند نمادین خود، با شخصی تماس گرفته و می‌گوید: “دیگه وقتشه، بیا تمومش کنیم”. به‌لطف استودیو مارول که در رازداری نظیر ندارد، هویت این شخصیت مرموز مشخص نیست اما تاحدودی می‌توان حدس زد که چه کسی می‌تواند پشت خط باشد. با توجه به اینکه تهاجم مخفی تماما روی نیک فیوری متمرکز شده، این شخص مرموز می‌تواند نسخه رباتی مامور کولسن باشد.

در فصل چهارم سریال .Agents of S.H.I.E.L.D، کولسن به‌خاطر استفاده از قدرت‌های گوست رایدر، اثر شفابخش خون کری داخل رگ‌هایش را از بین برد و در انتهای فصل پنجم جان خود را از دست داد. لئوپولد فیتز و جما سیمونز، مغز متفکر تیم شیلد که نمی‌توانستند با مرگ کولسن کنار بیایند، به کمک هوش مصنوعی کرونیکام، یک ربات فوق‌پیشرفته از کولسن می‌سازند که پروژه .L.M.D نام دارد. درست مثل کمیک‌ها، ربات‌های .L.M.D تفاوت فاحشی با سایر ربات‌ها دارند، چراکه در ساخت آنها از DNA انسان استفاده می‌شود و قابلیت آپلود کردن حافظه فرد مورد نظر را نیز داراست. با توجه به رابطه نزدیک فیوری با کولسن، احتمال دیدن او در قسمت پایانی بسیار بالاست. از دیگر گزینه‌ها که خیلی محتمل به‌نظر نمی‌رسند هم می‌توان به دیزی جانسون و ملیندا می از سریال ماموران شیلد اشاره کرد.

قسمت پایانی سریال بی‌نظیر Secret Invasion چهارشنبه هفته آینده از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا