بازی The Talos Principle امروز در فروشگاه اپیک رایگان است

شبیه‌ترین بازی به Portal را امروز به صورت رایگان دریافت کنید

بازی The Talos Principle

بازی The Talos Principle جدیدترین عنوانی است که می‌توانید در جریان بازی‌های رایگان ۱۲ روزه‌ی اپیک به صورت رایگان دریافت کنید.

این بازی یکی از عناوینی بود که پس از Portal 2 توانست موفقیت‌های آن بازی را دوباره تکرار کند. با این که پازل‌ها و نوع روایت بازی لزوما خاص یا منحصر به فرد نبود، اما بازی خیلی خوب مفاهیم فلسفی را به بازیکن منتقل می‌کند. بازی The Talos Principle در چینش این پازل‌ها استادانه عمل کرده و یکی از بهترین تجربه‌ها از یک بازی پازل اول شخص را برای مخاطبش به ارمغان می‌آورد.

عنوان The Talos Principle یک بازی پازل با محوریت داستان و روایت بوده که هم در حالت اول شخص و هم سوم شخص قابل بازی است. بازیکن در این اثر در نقش یک ربات قرار می‌گیرد که انگار به نوعی با هوشیاری ذهن یک انسان تجهیز شده است. ساخت بازی زمانی شروع شد که تیم سازنده‌ی آن یعنی Croteam مشغول ساخت Serious Sam 4 بود. در جریان طراحی بعضی از مراحل، طراحان به معماهای عجیب و غریبی دست پیدا کردند که بعدا منجر به این شد که فکر ساخت یک بازی اول شخص در سبک پازل را به صورت جداگانه شروع کنند. تیم Croteam داستان و اتمسفر بازی را به صورت جداگانه نوشته و نویسنده‌هایی مثل تام جوبرت و جوناس کراتزیس را برای نوشتن داستان و همکاری روی پروژه استخدام کرد. مبانی فلسفه و مفاهیمی مثل فرا انسان (transhumanism) جزو مواردی هستند که در این بازی مورد پرسش قرار می‌گیرند.

این بازی اولین بار در سال ۲۰۱۴ برای ویندوز و مک عرضه شده بود و بعدا برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و حتی پلتفرم‌های موبایلی مثل اندروید و iOS نیز در دسترس قرار گرفت.

عنوان The Talos Principle تا ساعت ۷:۳۰ امروز دوشنبه در فروشگاه اپیک به صورت رایگان در دسترس است. پیش‌بینی می‌شود که بازی بعدی فروشگاه اپیک احتمالا Hello Neighbor خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا