#مهسا_امینی

همکاری اسکارلت جوهانسون و دیزنی، برای ساخت یک فیلم ترسناک!

این فیلم Tower of Terror نام دارد

نقش اصلی Tower of Terror

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Collider قرار گرفت، نقش اصلی Tower of Terror به اسکارلت جوهانسون سپرده شده است.

بسیاری از مردم جهان والت دیزنی را به واسطه فعالیتش در حوزه انیمیشن و آثار لایو اکشن می‌شناسند اما این شرکت بزرگ در عرصه ساخت پارک‌های تفریحی هم فعالیت جدی‌ای دارد؛ فعالیتی که در دهه ۷۰ میلادی آغاز شد و با گذشت حدودا پنج دهه همچنان ادامه دارد. دیزنی طی سال‌های گذتشه مجموعا بیش از ۱۵۷ میلیون بازدیدکننده داشته که بالاترین رقم در میان تمامی مجموعه پارک‌های تفریحی جهان به شمار می‌رود. در ضمن، پارک‌های تفریحی شرکت طی سال‌های اخیر منبع اقتباس برخی از آثارش بوده‌اند؛ برای مثال، می‌توان به مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب اشاره کرد.

والت دیزنی اواخر قرن بیستم میلادی یکی از پارک‌های تفریحی خود به نام Tower of Terror را به فیلمی تلویزیونی تبدیل کرد و در سال ۱۹۹۷ روی آنتن شبکه ABC برد. استودیو آمریکایی طی سال‌های اخیر تصمیم گرفت اقتباس تازه‌ای را بر اساس آن ساخته و اینبار به سینماها بیاورد. حال و با گذشت حدودا شش سال از انتشار اولین گزارش، پروژه با پیشرفت قابل‌توجهی مواجه شده و می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک جلوی دوربین برود.

وب سایت Collider در گزارش اختصاصی و اخیر خود اعلام نقش اصلی Tower of Terror به اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) سپرده شده است. او نه تنها جلوی دوربین می‌رود، بلکه به نمایندگی از شرکت فیلمسازی خود، یعنی These Pictures در ساخت مشارکت داشته و یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود. نگارنده مطلب اشاره‌ای به کارگردان نداشت اما تاکید کرد وظیفه آماده‌سازی فیلمنامه روی دوش‌های جاش کولی (Josh Cooley) قرار گرفته است. در پرونده هنری او مشارکت در نویسندگی Inside Out و کارگردانی Toy Story 4 دیده می‌شود. در ضمن، جاناتان لیا (Jonathan Lia) یکی دیگر از تهیه‌کنندگان معرفی شده است.

عضو تحریریه Collider در مطلب خود هیچ گونه اطلاعاتی درباره فیلمنامه یا داستان ننوشت. با این حال، می‌توان حدس‌هایی زد. مجموعه Tower of Terror که در پارک تفریحی Disney’s Hollywood Studios واقع شده، شامل یک ساختمان بلند می‌شود. بازدیدکنندگان پس از نشستن روی صندلی‌ها از ارتفاع و با سرعت زیاد به سمت زمین حرکت می‌کنند. این ایده در فیلم تلویزیونی Tower of Terror مورد استفاده قرار گرفت؛ جایی که داستان حول محور یک آسانسور مرموز می‌چرخد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت تازه‌ترین همکاری اسکارلت جوهانسون و دیزنی درباره یک آسانسور خواهد بود.

Tower of Terror، تنها فیلمی نیست که با الهام از پارک‌های تفریحی والت دیزنی ساخته می‌شود. این شرکت چندی پیش Jungle Cruise را ساخت که دواین جانسون (Dwayne Johnson) و امیلی بلانت (Emily Blunt) نقش‌های اصلی‌اش را ایفا می‌کنند. این اثر قرار بود مدت‌ها قبل روی پرده نقره‌ای بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد. محصول جدید دیزنی حالا برای انتشار طی روزهای آتی برنامه‌ریزی شده است؛ محصولی که به صورت همزمان به سینماها و دیزنی پلاس خواهد آمد.

اسکارلت جوهانسون از چهره‌های مشهور هالیوود به شمار می‌رود؛ بازیگری که محبوبیتش را مدیون نقش بلک ویدیو در دنیای سینمایی مارول است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا